Blog BazaTelefonów.pl
 

Plus i Cyfrowy Polsat: Ponad 90% Polaków w zasięgu superszybkiego Internetu LTE

Internet, Operatorzy 2015-03-24 12:56

Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu jako pierwsi w Polsce będą mogli korzystać z Internetu w technologii LTE na częstotliwości 800 MHz. W zasięgu Internetu LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu jest już ponad 90% Polaków, dzięki uruchomieniu ponad 1000 nowych stacji bazowych przez Grupę Midas w ramach budowy sieci LTE800.

Najszybszy mobilny Internet LTE oferowany przez Plusa i Cyfrowy Polsat, obejmuje dziś zasięgiem już ponad 90% Polaków. Klienci zyskują możliwość korzystania z sieci działającej na nowej częstotliwości 800 MHz, dzięki której szybki, szerokopasmowy Internet będzie dostępny już nie tylko dla mieszkańców dużych miast, ale także terenów pozamiejskich. Oznacza to, że również mieszkańcy mniejszych miejscowości, wsi i miasteczek będą mogli korzystać z najnowocześniejszej dostępnej obecnie technologii dostępu do Internetu.

Polska jest krajem, w którym ze względu na gęstość zaludnienia i dużą liczbę osób zamieszkujących w małych miejscowościach jedynym rzeczywistym rozwiązaniem, zapewniającym efektywny dostęp do Internetu jest technologia mobilna. Idealnym narzędziem do pokrycia całej Polski i zapewnienie wszystkim jej mieszkańcom dostępu do szerokopasmowego Internetu są częstotliwości 800 MHz.

Maksymalne wykorzystanie potencjału częstotliwości 800 MHz można osiągnąć poprzez stworzenie jednej sieci LTE800. Pośrednim etapem realizacji takiego celu jest powstanie dwóch równoważnych sieci, każda z pasmem 15 MHz. Polkomtel jest otwarty na współpracę ze wszystkimi podmiotami, które po zakończeniu aukcji będą posiadały pasmo 800 MHz. Dzięki takiej współpracy, obecna sieć Grupy Midas, działająca na paśmie o szerokości 5 MHz, będzie mogła zwiększyć i polepszyć swoje parametry jakościowe i zapewnić  możliwie najlepszą usługę dla klientów końcowych.

Sieć LTE800 MHz jest budowana przez Grupę Midas, która ogłosiła, że uwzględniając optymalne pokrycie zasięgiem sieci LTE800 może wybudować i uruchomić łącznie ponad 5000 stacji.

Źródło: Plus

Wojtek Konopa, wyświetlono 3091 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum