Blog BazaTelefonów.pl
 

Ericsson przejmuje telekomunikacyjne usługi IT w Chinach

Technologie 2015-03-25 15:15

Ericsson podpisał ostateczną umowę przejęcia firmy telekomunikacyjnej Sunrise Technology, dostawcy usług IT w zakresie OSS/BSS. Sunrise Technology, którego siedziba mieści się w Kantonie w Chinach, będzie nadal funkcjonował jako osobny podmiot – świadcząc usługi klientom w innych sektorach niż telekomunikacja.

Przejęta firma posiada znaczne doświadczenie w dostarczaniu wiodącym operatorom w Chinach skomplikowanych rozwiązań IT. Około 1000 pracowników, z których większość zlokalizowana jest w Kantonie, dołączy do zespołu Ericsson do końca drugiego kwartału 2015 r. zgodnie ze zwyczajowymi warunkami zawierania transakcji. Pracownicy ci posiadają doświadczenie w dziedzinie konsultingu IT, integracji systemów naliczania opłat i rozliczeń, zarządzania relacjami z klientem, oraz rozwiązań analityki biznesowej, a także opracowywania i utrzymania zastosowań.

Magnus Mandersson, wiceprezes wykonawczy i dyrektor oddziału usług globalnych w firmie Ericsson mówi: „Chiny stanowią największy na świecie rynek mobilny pod względem ilości subskrypcji, która sięga 1,285 miliarda. Większość operatorów telekomunikacyjnych w kraju dopiero rozpoczyna transformację w zakresie IT i wkrótce zastąpi swoje istniejące systemy IT rozwiązaniami nowej generacji, które umożliwią im świadczenie usług cyfrowych. Przejęcie Sunrise Technology zwiększy nasze możliwości zaspokajania potrzeb przekształcających się operatorów mobilnych w Chinach i wpisuje się w naszą strategię dążeń do pozycji globalnego lidera w branży ICT”.

„Finalizacja zakupu znacząco wzmacnia naszą pozycję w Chinach i pokazuje nasze zaangażowanie w rozwój rynku. - mówi Mats H. Olsson, starszy wiceprezes i szef oddziału regionalnego Azja-Pacyifik w firmie Ericsson – Umiejętności i doświadczenie pracowników Sunrise Technology są dla nas kluczowe, ponieważ chcemy nadal dostarczać wiodące usługi naszym klientom w Chinach”.

Strategia budowania wartości przez firmę Ericsson opiera się o doskonałą działalność bazową i pozycję lidera w kluczowych obszarach rozwoju. Zakup Sunrise Technology wzmacnia naszą pozycję w obszarze OSS/BSS, który jest jedną z naszych docelowych dziedzin. Podjęto już ważne kroki, a wiodące firmy analityczne opisują ofertę OSS/BSS firmy Ericsson jako najbardziej kompleksową na rynku telekomunikacyjnym. Aby utrzymać tę pozycję w dziedzinie OSS/BSS, Ericsson zakupił wcześniej takie firmy, jak Telcordia (2012), TeleOSS i Telcocell (2013), GEOSS (2014) czy Timeless MIND (2015).

Sunrise Technology zostanie zintegrowane z Ericsson Global Services, który zatrudnia 65 000 pracowników w 180 krajach. Konsultanci i specjaliści ds. integracji systemów w firmie Ericsson przeprowadzają rocznie ponad 1500 konsultacji, integracji systemów i projektów szkoleniowych w środowiskach wielu operatorów i zróżnicowanych technologii.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 2793 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum