Blog BazaTelefonów.pl
 

Nowy Router 400G IP od Alcatel - Lucent

Internet, Technologie 2015-03-26 16:34

Nowa, jednoportowa karta 400G IP Alcatel - Lucent przeznaczona do sieci IP, umożliwi transmisję danych pomiędzy routerami IP Alcatel - Lucent z prędkością 400 gigabitów na sekundę (400G) na dystansie setek kilometrów. Innowacyjne rozwiązanie pozwoli operatorom sprostać rosnącym wymaganiom rynku w zakresie przesyłu danych, szczególnie w infrastrukturach opartych na chmurze.

Nowy, zasilany przez procesor FP3 400G, model karty dostarczonej przez Alcatel - Lucent umożliwia osiągnięcie prędkości 400 gigabitów wykluczając konieczność agregacji ruchu z wykorzystaniem wielu połączeń o prędkości 100 gigabitów, jednocześnie zwiększając czterokrotnie szybkości transferu danych w sieciach IP.

Premiera karty z linii 400G łączy się z wprowadzeniem innej przełomowej funkcjonalności, związanej z optymalizacją sieci IP wysokiej wydajności - GMPLS-UNI. Planowana na drugą połowę 2015 roku umożliwi operatorom zwiększenie wydajności w zakresie zarządzania sieciami optycznymi oraz IP, a także usprawni przejście do sieci opartych na infrastrukturze chmury. Według najnowszych badań Laboratoriów Bella, komórki badawczej Alcatel - Lucent, lepsza koordynacja sieci optycznych i IP pozwala uzyskać wzrost wydajności na poziomie 40%.

Najważniejsze informacje dotyczące karty Alcatel - Lucent 400G IP

  • Czterokrotne zwiększenie prędkości w porównaniu z obecnymi możliwościami sieci IP.
  • Alcatel - Lucent jest pierwszym dostawcą infrastruktury oferującej transport danych na poziomie 400 gigabitów na sekundę dla sieci IP. Wyklucza to konieczność agregowania ruchu przez wiele połączeń o prędkości 100 gigabitów. Rozwiązanie to oferuje bardziej wydajny transfer dużych pakietów danych w sieciach szkieletowych.
  • Karta, zasilana przez procesor Alcatel - Lucent 400G FP3, wielokrotnie doceniany i sprawdzony w rozwiązaniach na całym świecie, współpracuje z obecnymi na rynku modelami routerów 7750 SR (Service Router) oraz 7950 XRS (Extensible Routing System).
  • Możliwość bezpośredniej komunikacji routera z urządzeniami DWDM z szybkością 400G na pojedynczym światłowodzie na odległość setek kilometrów lub jako wydzielone długości fal w sieci DWDM.
  • Nowa, jednoportowa karta 400G IP Alcatel - Lucent będzie dostępna w routerach Alcatel - Lucent XRS oraz modelu 7750 SR w drugiej połowie 2015 roku.
  • Oferta Alcatel - Lucent rozszerzy się także o funkcjonalność GMPLS UNI, która umożliwia sterowanie sieciami optycznymi oraz IP pozwalając na uproszczenie procedur oraz zwiększenie efektywności.

Źródło: Alcatel-Lucent

Wojtek Konopa, wyświetlono 3119 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum