Blog BazaTelefonów.pl
 
Spoty Samsung Galaxy A na NAB Show w Las Vegas Inne, Telefony 2015-04-29 12:39 przez Wojtek Konopa

Kampania Moc piękna. Piękna moc, wprowadzająca na rynek smartfony Samsung GALAXY A, została wyróżniona przez firmę Arri - największego producenta sprzętu filmowego na świecie. Polska produkcja została zaprezentowana przez firmę na targach NAB Show w Las Vegas.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
iDream rozpoczyna kampanię iPadów, w ramach globalnej kampanii Apple ”Everything changes with iPad” Inne 2015-04-29 12:22 przez Wojtek Konopa

iDream, należąca do Eurotel SA sieć sklepów ze sprzętem Apple, rozpoczyna kampanię „iPad i wszystko się zmienia”, która jest częścią globalnej kampanii prowadzonej obecnie przez koncern Apple, pod hasłem „Everything changes with iPad”.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Soundbar HW-J550 – niewielkie wymiary, ogromne możliwości Gadżety 2015-04-29 12:20 przez Wojtek Konopa

Nowy soundbar HW-J550 to kolejny reprezentant bogatej oferty sprzętu audio, przygotowanej przez firmę Samsung na 2015 rok. Urządzenie o eleganckim designie jest świetną alternatywą dla wszystkich użytkowników, których wnętrza nie pozwalają na rozmieszczenie rozbudowanych zestawów kina domowego, a którym zależy na wysokiej jakości dźwięku podczas oglądania filmów i odtwarzania muzyki z urządzeń mobilnych.

» więcej
Komentarze: 1
Aktualizacja systemu dla myPhone Infinity 3G oraz LTE OSy, Telefony 2015-04-29 11:58 przez Wojtek Konopa

Producent zachęca do pobrania najnowszej aktualizacji, która jest już dostępna przez OTA. Dla modelu myPhone Infinity LTE aktualizacja pojawiła się w wersji V1.0.6 i zawiera m.in. optymalizację funkcji systemowych, aktualizację animacji oraz wybranych aplikacji.

» więcej
Komentarze: 3
Smart Store Orange – najlepszy standard obsługi Operatorzy 2015-04-29 11:35 przez Wojtek Konopa

Interaktywny salon przyszłości, przyjazny, intuicyjny, zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami. Smart Store Orange przy ul. Pańskiej 57 w Warszawie zostanie otwarty dla klientów we wtorek 28 kwietnia. Nowoczesna  multimedialna forma prezentacji oferty zachęca klientów do odkrywania cyfrowych rozwiązań.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Huawei Data Center 3.0 – rozwiązanie na problemy Big Data Technologie 2015-04-29 10:42 przez Wojtek Konopa

W ciągu najbliższych 10 lat średnia światowa konsumpcja danych na użytkownika osiągnie poziom petabajtów, jednostek 1000 razy większych od stosowanych obecnie terabajtów. Tworzenie nowoczesnych centrów danych stanie się wielkim wyzwaniem. Huawei podjął to wyzwanie i zaprezentował Data Center 3.0.

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Długie weekendy z gadżetami Gadżety 2015-04-29 09:55 przez Wojtek Konopa

Urządzenia mobilne zrewolucjonizowały wiele dziedzin życia. W trakcie długich weekendów najbardziej widoczne są zmiany, które nastąpiły w naszych podróżnych plecakach. Nie potrzebujemy już mapy, opasłych bedekerów, ogromnego aparatu fotograficznego. Co możemy zrobić z zaoszczędzonym miejscem?

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Polski konsument mobilny - kim jest i czego pragnie? Inne 2015-04-29 09:35 przez Wojtek Konopa

Już ponad połowa Polaków posiada urządzenia mobilne. Wśród osób w wieku 19-24 lat, odsetek ten wynosi ponad 70%. Potencjalni konsumenci mobilni stanowią zatem większość społeczeństwa, jednak na zakupy przy użyciu smartfona decyduje się zaledwie 35% Polaków. Jakie są tego przyczyny i jaki jest konsument mobilny?

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
„Pakiet testowy” z prędkością do 3 Mbps dla użytkowników BDI Internet 2015-04-28 14:01 przez Wojtek Konopa

Aero2, operator Bezpłatnego Dostępu do Internetu wprowadza promocję „Pakiet testowy”. Promocja jest skierowana do korzystających z BDI, którzy dotychczas nie zakupili pakietów Aero MINI i Aero MAX. W ramach oferty promocyjnej użytkownicy BDI uprawnieni do skorzystania z „Pakietu testowego” mogą bezpłatnie aktywować pakiet danych o wielkości 1GB ważny przez 10 dni, w ramach którego prędkość transmisji wynosi maksymalnie 3 Mbps.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Na majówkę doładuj się przez Internet i więcej rozmawiaj Operatorzy 2015-04-28 13:41 przez Wojtek Konopa

Specjalnie na długi majowy weekend Plus przygotował promocję doładowań internetowych. Można w niej otrzymać aż 50% więcej wartości zasilenia, a przyznany bonus można wykorzystać na wszystkie dostępne usługi telekomunikacyjne: rozmowy, SMSy, MMSy, Internet. Promocja trwa w dniach 29-30 kwietnia.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Nowe produkty Grupy Wind Mobile dla abonentów dwóch operatorów komórkowych Aplikacje, Operatorzy 2015-04-28 13:29 przez Wojtek Konopa

W kwietniu spółka Software Mind, będąca częścią grupy Wind Mobile, sfinalizowała dwa duże projekty dla krajowych operatorów telekomunikacyjnych. Kontrakty dotyczyły opracowania i stworzenia nowoczesnej aplikacji mobilnej do zarządzania kontem użytkowników, druga z umów obejmowała modernizację istniejącego SSO  oraz stworzenie nowej funkcjonalnej aplikacji dla Call Center. Nowe rozwiązania charakteryzują się łatwością użytkowania oraz czerpią z najlepszych doświadczeń klientów.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Aplikacja DOWELL firmy Samsung pomaga w używaniu smartfonów osobom z niepełnosprawnością kończyn górnych Aplikacje, Inne 2015-04-28 10:37 przez Wojtek Konopa

Dla większości użytkowników smartfon jest bardzo intuicyjnym urządzeniem, do którego obsługi wystarczy po prostu dotknięcie ekranu. Jednak dla osób z niesprawnością kończyn górnych mających trudności z używaniem rąk i palców wykonywanie operacji na smartfonie nie jest tak łatwe.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Ericsson pomaga neutralizować skutki trzęsienia Ziemi w Nepalu. Inne 2015-04-28 10:32 przez Wojtek Konopa

Specjalnie wyszkolony zespół pracowników firmy Ericsson został wysłany na teren dotknięty trzęsieniem ziemi w Nepalu. Razem z pozostałymi członkami UN Emergency Telecom Cluster będzie pracował nad przywróceniem łączności na tym obszarze, poprzez budowę infrastruktury teleinformatycznej, umożliwiającej kolejnym ekipom ratunkowym i organizacjom humanitarnym swobodną komunikację pomimo licznych awarii istniejących dotychczas sieci.

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Już dziś dziś oficjalna premiera LG G4 Telefony 2015-04-28 10:05 przez Wojtek Konopa

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego, odbędzie się oficjalna premiera smartfona LG G4. Prezentacja ma być transmitowana na żywo pod tym adresem.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
TRANSCEND przedstawia nowe chipy e.MMC Gadżety, Technologie 2015-04-28 08:37 przez Wojtek Konopa

Firma TRANSCEND informuje o wprowadzeniu do oferty nośników pamięci e.MMC (embedded Multimedia Card) serii EMC210. Skonstruowana w technologii MLC pamięć charakteryzuje się prostym interfejsem, większą pojemnością, ulepszoną wydajnością oraz licznymi funkcjami optymalizującymi jej pracę. Jest zgodna ze specyfikacją JEDEC eMMC v4.51.

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Za zakupy online Klienci zapłacą BLIKIEM w sieci sklepów internetowych obsługiwanych przez CashBill Inne 2015-04-28 07:27 przez Wojtek Konopa

W ramach powiększania internetowej sieci akceptacji, Polski Standard Płatności rozpoczął współpracę z firmą CashBill, agregatorem płatności internetowych. Dla wszystkich klientów banków korzystających z BLIKA oznacza to możliwości płacenia smartfonem w kolejnych tysiącach sklepów internetowych.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Microsoft wyposażył pracowników KLIMA-THERM w smartfony Inne 2015-04-27 14:56 przez Wojtek Konopa

Microsoft Mobile Devices and Services wyposażył pracowników firmy KLIMA-THERM w smartfony Lumia. Decyzja o wyborze tych urządzeń wiązała się z potrzebą zapewnienia bezpiecznego, mobilnego dostępu do poczty elektronicznej i aplikacji, które są zainstalowane na serwerach firmy oraz Intranetu. Z nowych urządzeń korzysta około 130pracowników, którzy otrzymali smartfony Lumia 635, Lumia 625 i Lumia 925. Dwa ostatnie modele zostały zaktualizowane do WP 8.1 w ramach standardowej procedury zapewniającej aktualizację systemu.


 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Wielofunkcyjny głośnik 2.1 do zadań ekstremalnych. Gadżety 2015-04-27 14:53 przez Wojtek Konopa

Firma Manta S.A., największy polski dostawca sprzętu RTV i AGD oraz Oficjalny Partner Ekstraklasy, wprowadza do sprzedaży nowy głośnik bezprzewodowy z wbudowanym subwooferem.

Manta Pipe SPK204FM

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Biegaj słuchając muzyki Gadżety 2015-04-27 12:54 przez Wojtek Konopa

Moda na bieganie trwa w najlepsze. Biegacze zapełniają skwery, alejki, chodniki, są nieodłącznym elementem miejskiej dżungli. Z miesiąca na miesiąc jest ich coraz więcej. Czym tłumaczyć ten fenomen? Często, aby nadążać za najnowszymi trendami trzeba mieć worek pieniędzy, ale w przypadku biegania jest inaczej. To tani sport, aby rozpocząć treningi wystarczy jedynie dres i wygodne obuwie. Co ważne, jogging minimalizuje ryzyko wystąpienia poważnych chorób oraz stres. Jednak nie ma róży bez kolców.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Orange Polska zaproszony do partnerstwa przy Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016 Operatorzy 2015-04-27 12:36 przez Wojtek Konopa

List intencyjny w sprawie partnerstwa technologicznego przy organizacji przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie podpisali 24 kwietnia kardynał Stanisław Dziwisz, przewodniczący Komitetu ŚDM oraz Bruno Duthoit, prezes Zarządu Orange Polska. Zgodnie z nim strony rozpoczęły rozmowy dotyczące zapewnienia na potrzeby tego wydarzenia kompleksowych rozwiązań telekomunikacyjnych.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Android - ochrona głosowa zamiast hasła czy to bezpieczne? Inne 2015-04-27 12:00 przez Wojtek Konopa

Według raportów i medialnych doniesień, którymi zainteresowali się również specjaliści do spraw zabezpieczeń urządzeń mobilnych Bitdefender, niektórzy użytkownicy telefonów z systemem Android zauważyli, że wprowadzono nową usługę do ich telefonów. Wygląda na to, że dzięki głosowi będzie można odblokować telefon używając słów „Ok Google”.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Jak duża jest skala piractwa oprogramowania i wideo w Polsce? Inne 2015-04-27 08:14 przez Wojtek Konopa

W niedzielę, 26 kwietnia, obchodziliśmy Światowy Dzień Własności Intelektualnej. To doskonała okazja, aby pochylić się nad problem piractwa oprogramowania komputerowego, filmów czy muzyki, które w Polsce nadal stanowi poważny problem. Według analiz PWC, aż 7,5 mln Polaków korzysta z nielegalnych serwisów internetowych oferujących treści video. Skala piractwa oprogramowania jest równie wysoka.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Nowy tablet Lark Ultimate 7i WIN z systemem Windows 8.1 już w sprzedaży Gadżety 2015-04-27 07:23 przez Wojtek Konopa

Firma Lark Europe S.A. – wiodący dystrybutor elektroniki użytkowej i producent popularnych nawigacji, wprowadziła właśnie do sprzedaży nowy tablet o oznaczeniu Ultimate 7i WIN. Wysokiej jakości wykonanie, mocne podzespoły i system Windows 8.1 na pokładzie sprawiają, że to doskonały kandydat na pierwszy tablet dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z takimi urządzeniami.

Lark Ultimate 7i WIN

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Edutab 3 Multiset. Najnowsza odsłona tabletu edukacyjnego Gadżety 2015-04-24 14:59 przez Wojtek Konopa

Marka Overmax zaprezentowała na rynku najnowszą odsłonę edukacyjnego tabletu dedykowanego dzieciom już od 3-go roku życia. Wielofunkcyjny Edutab 3 Multiset to edukacyjny tablet dla dzieci ciekawych świata. Urządzenie wyposażone w zestaw akcesoriów oraz preinstalowane aplikacje edukacyjne świetnie sprawdza się w zabawie, a także pomaga w poznawaniu świata.

Overmax Edutab 3 Multiset

» więcej
Komentarze: 1
Słuchawki dokanałowe Creative Aurvana In-Ear3 Plus Gadżety 2015-04-24 14:56 przez Wojtek Konopa

Stylowe słuchawki w kolorze ciemnego chromu gwarantują precyzyjne odtwarzanie dźwięku, którego można oczekiwać po słuchawkach studyjnych. W wyniku zastosowaniu pary przetworników z kotwicą zrównoważoną na kanał, poszczególne składowe pasma zostały oddzielone, co przełożyło się na jakość brzmienia. Przewód sygnałowy w modelu Aurvana In-Ear3 Plus jest ergonomiczny, nieplączący się i pokryty wytrzymałą plecionką.

Creative Aurvana In-Ear3 Plus

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Acer wprowadza nowy tablet Iconia One 8 Gadżety 2015-04-24 14:53 przez Wojtek Konopa

Acer ogłosił dziś dodanie nowych opcji dotykowych do linii tabletów Iconia One oraz nowość - tablet Iconia One 8 (B1-820) z technologią Acer Precision Plus zapewniającą wysoce precyzyjną obsługę dotykową i pisanie. Wyższa czułość ekranu sprawia, że tablet doskonale nadaje się do pisania i rysowania z optycznym rysikiem Acer Accurate Stylus, a pakiet narzędzi dotykowych Acer Iconia ułatwia pracę dzięki prostym gestom i ikonom szybkiego dostępu.

Acer Iconia One 8

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Prestigio Grace X7 - klasa Premium w każdym calu Telefony 2015-04-24 10:26 przez Wojtek Konopa

Prestigio, międzynarodowy producent urządzeń mobilnych, elektroniki użytkowej oraz akcesoriów, zapowiada wprowadzenie na rynek najbardziej wydajnego smartfona z rodziny Grace, oznaczonego symbolem X7. Specyfikacja urządzenia ujawnia parametry charakterystyczne dla high endowych smartfonów, między innymi ośmiordzeniowy procesor, 2GB pamięci operacyjnej oraz aparat główny z matrycą 13 MPx.

Prestigio Grace X7

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Nie musisz nic. Bo możesz wszystko – smartfoNOWA Heyah z nową kampanią reklamową Operatorzy 2015-04-24 09:00 przez Wojtek Konopa

Motyw przewodni nowej kampanii stanowi hasło „Możesz”, które werbalizuje odświeżoną filozofię marki. Symbolizuje wolność komunikacji i otwarte możliwości. Ale także wolność od zobowiązań i możliwość zmiany w każdej chwili.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Astor Watch Gadżety 2015-04-23 13:25 przez Wojtek Konopa

Polscy inżynierowie stworzyli aplikację, dzięki której technologię tę będzie można wykorzystać także w zakładach przemysłowych. ASTOR Watch pozwala na monitoring najaktualniejszych parametrów dotyczących m.in. stanu pracy maszyny czy zużycia energii. Urządzenie może znaleźć zastosowanie w fabrykach i zakładach produkcyjnych, w których szybki dostęp do danych jest kluczowy.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Literatura na wyciągnięcie tabletu Inne 2015-04-23 13:04 przez Wojtek Konopa

23 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki. W tym dniu na całym świecie odbywają się liczne imprezy zachęcające ludzi do większego kontaktu z literaturą. Data ta nie została wybrana przypadkowo - w tym dniu zmarło dwóch światowej sławy twórców: Miguel De Cervantes i William Szekspir. Ci wybitni pisarze, a nawet jeszcze nasi dziadkowie, nawet nie wyobrażali sobie jak nowoczesna technologia ułatwi dostęp do literatury.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Tablety i smartfony Colorovo znikną z rynku Inne 2015-04-23 11:46 przez Wojtek Konopa

ABC Data zdecydowała o zakończeniu sprzedaży tabletów i smartfonów pod marką własną Colorovo. Przedstawiciele spółki wyjaśniają to m.in. agresywną polityką prowadzoną przez wiodących producentów elektroniki, którzy mocno „zliberalizowali"  ceny co wpłynęło na mniejszych uczestników tego rynku.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Internet co się zowie Heyah Operatorzy 2015-04-23 08:22 przez Wojtek Konopa

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Smart UX firmy Samsung dla programistów aplikacji do drukarek wielofunkcyjnych Inne 2015-04-23 07:32 przez Wojtek Konopa

Firma Samsung zaprezentowała zestaw narzędzi dla programistów Smart UX. Dzięki temu programiści, niezależni producenci oprogramowania i integratorzy systemów będą mogli tworzyć aplikacje przeznaczone do urządzeń wielofunkcyjnych MFP firmy Samsung pracujących w systemie Android.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Szóste urodziny akcji Środy z Orange Inne, Operatorzy 2015-04-22 12:29 przez Wojtek Konopa

Klienci Orange wraz z bliskimi i przyjaciółmi już sześć lat mogą oglądać filmowe hity w ramach akcji Środy z Orange, otrzymując drugi bilet do kina w prezencie. Z tej okazji Orange zaprasza dzieci, wychowanków domów dziecka do 29 kin na wyjątkowe urodzinowe seanse. Dodatkowo Orange i Multikino pracują nad wdrożeniem audiodeskrypcji filmów dla osób niewidomych i niedowidzących.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Burton, Montblanc, Swarovski wśród autorów serii akcesoriów do smartfonów GALAXY S6 i GALAXY S6 Edge Gadżety 2015-04-22 11:21 przez Wojtek Konopa

Firma Samsung Electronics zaprezentowała kolekcję akcesoriów do nowych smartfonów GALAXY S6 i GALAXY S6 Edge. Szeroka gama eleganckich produktów pozwoli na swobodne dopasowanie telefonu do osobistego stylu użytkownika. Urozmaicona gama akcesoriów obejmuje produkty stworzone przez uznanych projektantów.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Etui prywatyzujące na tablety od Leitz Gadżety 2015-04-22 09:33 przez Wojtek Konopa

Powszechność pracy mobilnej oznacza, że ludzie coraz częściej przeglądają poufne informacje na ekranach swoich urządzeń w miejscach publicznych – kawiarniach, pociągach itd. Aby skutecznie chronić się przed przypadkowymi spojrzeniami sąsiadów, warto zaopatrzyć się w etui z filtrem prywatyzującym.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Chroń się przed kosztownymi SMS-ami i połączeniami telefonicznymi Inne 2015-04-22 09:08 przez Wojtek Konopa

Dzięki niej można oddać głos w plebiscycie, wziąć udział w konkursie lub zagrać w grę – niestety, korzystanie z usługi Premium Rate słono kosztuje. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) podpowiada, jak zabezpieczyć się przed zagrożeniami, które się z nią wiążą.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Jak kontrolować urządzenia elektryczne za pomocą smartfona? Gadżety, Technologie 2015-04-21 22:37 przez Wojtek Konopa

Gniazdko Gembird Smart Home (EG-PM1W-001) to produkt, który doskonale wpisuje się w trend inteligentnego domu i eko rozwiązań. Za pomocą tego niewielkiego urządzenia użytkownik może zdalnie zarządzać energią poprzez proste włączenie lub wyłączenie zasilania domowych sprzętów.

Gembird Smart Home EG-PM1W-001

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Słuchawki AKG Y20 i Y20U Gadżety 2015-04-21 19:48 przez Wojtek Konopa

Stereofoniczne słuchawki douszne stworzone przez AKG to gwarancja studyjnej klasy rozwiązań w słuchawkach konsumenckich. Marka jest od lat znakiem jakości, a kolejne proponowane przez nią rozwiązania, są niezmiennie uznawane za najwyższej klasy. Słuchawki douszne AKG Y20 i Y20U stworzono dla osób, które potrafią rozpoznać i docenić dobre brzmienie, niezależnie od tego, jak wiele godzin słuchania muzyki mają za sobą.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
UE kontra Google – czyli walka o konkurencję i bezpłatny internet Inne 2015-04-21 19:35 przez Wojtek Konopa

Od 2010 Unia Europejska gromadzi dowody przeciwko Google w sprawie domniemanych praktyk monopolistycznych. Sprawa, która doprowadziła do formalnego wszczęcia dochodzenia zaczęła się od skargi brytyjskiego serwisu Foundem w 2009 r. Zdaniem Brytyjczyków, bardziej korzystne miejsce w wynikach wyszukiwania zajmowały produkty własnej porównywarki Google’a – Google Shopping. Komisja Europejska próbowała trzykrotnie skłonić Google do zmiany tych praktyk – bez skutku.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Kruger&Matz prezentuje nowy tablet z systemem Windows Gadżety 2015-04-21 10:18 przez Wojtek Konopa

Kruger&Matz wprowadził do oferty nowy tablet z serii EDGE, dedykowanej pasjonatom systemu Windows. Nowy EDGE1082 wyposażony został w wydajny czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735F, wspomagany 2GB pamięci RAM. Komfortową pracę na urządzeniu, w tym łatwe tworzenie dokumentów z pakietu Office 365 Personal, zapewni czytelny 10 calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920x1200px.

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Apple Watch potrzebuje ok 70 sekund na uruchomienie Gadżety 2015-04-21 08:49 przez Wojtek Konopa

 

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Zamawianie posiłków przez aplikacje mobilne coraz popularniejsze Aplikacje 2015-04-21 08:32 przez Wojtek Konopa

Jak wykazuje najnowszy raport PizzaPortal.pl, największej i najszybciej rozwijającej się platformy internetowej oferującej zamawianie jedzenia online w Polsce, użytkownicy serwisu coraz częściej zamiast tradycyjnej strony internetowej, wybierają aplikacje mobilne.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Tablety zamiast ciężkich plecaków Inne 2015-04-20 13:54 przez Wojtek Konopa

Jutro w Szkole Podstawowej nr 350 na Bemowie odbędzie się konferencja prasowa poświęcona programowi „eTornister – tablety pełne podręczników.” Po raz pierwszy w Polsce zostanie on wprowadzony pilotażowo dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Netia z nową ofertą mobilną i nowymi usługami dla firm Operatorzy 2015-04-20 12:24 przez Wojtek Konopa

Netia wprowadza do oferty usługi mobilne, które będą dostępne w pakietach z usługami stacjonarnymi. W ofercie pojawi się także szereg nowych usług dodatkowych dla firm – Bezpieczna Firma, Muzyka dla Firm oraz Mobilny Terminal Płatniczy SumUp.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Microsoft prezentuje dwa nowe zestawy słuchawkowe Gadżety 2015-04-20 11:49 przez Wojtek Konopa

Spacerując, robiąc zakupy, w trakcie treningu, w drodze do pracy. Nasz coraz aktywniejszy tryb życia stawia przed twórcami technologii kolejne wyzwania. Microsoft wychodzi im naprzeciw. Do polskich sklepów trafiły właśnie dwa nowe zestawy słuchawkowe - Hoop by Coloud (WH-610) oraz Comfort Headset (WH-308) które pozwalają cieszyć się każdą z tych chwil w rytmie ulubionej muzyki.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Samsung reklamuje etui "Clear View Cover" Gadżety 2015-04-20 10:52 przez Wojtek Konopa

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Smartwatche MyKronoz dostępne w Media Markt i Saturn Gadżety 2015-04-20 10:48 przez Wojtek Konopa

Jedna z największych sieci marketów w Polsce Media Markt i Saturn nawiązała umowę handlową ze szwajcarskim producentem smartwatchy, firmą MyKronoz. Na półkach sklepowych pojawiła się już większość popularnych modeli tego producenta. Do oferty marketów trafiły modele smartwatchy skierowane do kobiet, mężczyzn oraz budżetowe smartbandy do monitorowania aktywności ruchowej. Szeroka oferta modeli w przeróżnych kolorach sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Dialekt śląski po raz pierwszy jako język do wyboru w telefonach Samsung dostępnych w SFERIS Inne 2015-04-20 10:46 przez Wojtek Konopa

SFERIS, specjalistyczna sieć sprzedaży oferująca produkty elektroniki użytkowej, wraz z firmą Samsung, wprowadza na Śląsku unikatowy projekt będący ukłonem w stronę osób posługujących się gwarą śląską. Klienci mają po raz pierwszy możliwość ustawienia jako język telefonu „silesian language”.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Przełomowa turystyczna nawigacja 3D Aplikacje, GPS 2015-04-20 10:42 przez Wojtek Konopa

Od pewnego czasu na rynku dostępny jest niezwykle interesujący program na smartfony, tablety, nawigacje samochodowe i urządzenia z systemem Windows. Aplikacja ta zawiera zbiór szczegółowych map turystycznych, których baza obejmuje praktycznie całą Polskę.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Jak branża teleinformatyczna wpływa na środowisko i co zmieni 5G? Inne, Technologie 2015-04-20 08:49 przez Wojtek Konopa

Do 2020 roku ilość przesyłanych danych w sieciach mobilnych będzie rosła średnio o 40% rok do roku – głównie za sprawą rozwoju mobilnego internetu, usług w chmurze i przyłączania do sieci nowych urządzeń. Za pięć lat sektor teleinformatyczny będzie odpowiedzialny za 2% globalnej emisji gazów cieplarnianych – analizuje firma Ericsson w swoim raporcie Sustainability and Corporate Responsibility 2014.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Router FRITZ!Box LTE dostępny w sieci PLAY Gadżety, Operatorzy 2015-04-17 12:41 przez Wojtek Konopa

Z myślą o ciągle rosnącej liczbie użytkowników internetu LTE, PLAY wprowadza do swojej oferty wielofunkcyjny router FRITZ!Box 6840 LTE, który dzięki licznym funkcjom nie tylko oferuje optymalne wykorzystanie szybkości PLAY LTE, jak również stanowi centrum zarządzania inteligentnym domem i automatyką domową.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Telefon nie tylko do rozmowy, lecz także – płacenia Inne 2015-04-17 10:50 przez Wojtek Konopa

Materiał wideo „Telefon nie tylko do rozmowy, lecz także – płacenia”, otwiera cykl programów „Bezpieczni w sieci”. Dotyczy on bezpieczeństwa, które powinniśmy zachować podczas korzystania z internetu oraz wszelkich innych dobrodziejstw technologii mobilnej i telekomunikacyjnej. W najbliższych tygodniach będziemy prezentować kolejne rozmowy z ekspertami. Nie tylko podpowiedzą oni, na co powinniśmy zwracać uwagę w cyberprzestrzeni, lecz także wyjaśnią działanie nowych technologii i rozwiązań, z którymi mamy styczność na co dzień.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Orange się zmienia: Liczy się to, co ważne dla Ciebie Operatorzy 2015-04-17 08:51 przez Wojtek Konopa

Orange zmienia się, aby jak najlepiej rozumieć i odpowiadać na potrzeby swoich klientów. Wprowadza CyberTarczę, która zapewni większe bezpieczeństwo internautom, nowe pakiety dla klientów indywidualnych i nowe taryfy dla klientów biznesowych. Zmienia się także obsługa klientów. Zawsze dostarczać klientom to, co dla nich ważne – to zasada obecna zarówno w komunikacji jak i kulturze organizacyjnej firmy.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Oficjalna zapowiedź LG G4 Telefony 2015-04-16 20:36 przez Wojtek Konopa

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
mBank i PayU udostępniają mobilny e-przelew na jedno kliknięcie Inne 2015-04-16 18:27 przez Wojtek Konopa

Obok mTransferu, przydatnego podczas płacenia za zakupy w internecie, klienci mBanku mogą korzystać z nowej metody płatności – jeszcze szybszej, stworzonej z myślą o powiększającej się grupie użytkowników bankowości mobilnej. Dzięki nowemu mTransferowi mobilnemu za zakupy w sieci można zapłacić jednym kliknięciem bezpośrednio z rachunku bankowego. Na początek rozwiązanie udostępniono na Allegro. Wkrótce PayU zaoferuje je także w wybranych sklepach internetowych.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Słuchawki Canyon Gadżety 2015-04-16 18:07 przez Wojtek Konopa

Canyon przedstawia gamę nowości w zakresie słuchawek nausznych i dokanałowych, dedykowanych do modnych, a zarazem praktycznych odbiorców. Dobre parametry, funkcjonalność, ale także niestandardowe materiały, to siła nowej kolekcji.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Klienci zapłacą BLIKIEM w sieci akceptacji POLCARD Inne 2015-04-16 17:58 przez Wojtek Konopa

W maju First Data Polska zakończy wdrażanie systemu płatności mobilnych BLIK i udostępni go w dziesiątkach tysięcy sklepów i punktów usługowych na terenie całej Polski. Od tej pory smartfonem będzie można zapłacić m.in. za pośrednictwem popularnych terminali płatniczych POLCARD.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
WRITEit Technology ułatwia pisanie ręczne na komputerach i tabletach Aplikacje 2015-04-16 09:33 przez Wojtek Konopa

Firma Lenovo poinformowała dziś o udostępnieniu WRITEit — innowacyjnej aplikacji, która ułatwia pisanie ręczne na wybranych urządzeniach działających z rysikiem. Dzięki WRITEit pisanie rysikiem staje się naprawdę praktyczną metodą wprowadzania danych, a użytkownicy mogą pisać ręcznie niemal wszędzie tam, gdzie można wprowadzać znaki z klawiatury.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Nowa oferta T-Mobile na kartę oraz Mix – swoboda na jasnych zasadach Operatorzy 2015-04-16 09:04 przez Wojtek Konopa

T-Mobile wprowadza od 20 kwietnia br. do swojego portfolio nowości w ofercie na kartę i Mix. Najnowszą propozycję operatora rozważyć powinni szczególnie ci klienci, którzy cenią wysokiej jakości usługi oraz stabilność, wygodę i komfort ich użytkowania, a także chcą korzystać z klarownych i sprawdzonych rozwiązań taryfowych.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Każdy chce być w Jump! Operatorzy 2015-04-15 14:44 przez Wojtek Konopa

Operator w nowych spotach przekonuje, że dzięki nowym taryfom JUMP! Family cała rodzina ma lepiej, bo może rozmawiać, SMS-ować i MMS-ować do woli już od 30 zł miesięcznie. Twarzą kampanii został ceniony polski aktor - Tomasz Kot. W reklamie towarzyszy mu Szymon Piotr Warszawski, który wcielił się w rolę Psa.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Firefox na Androida przekroczył 100 milionów pobrań Aplikacje 2015-04-15 13:45 przez Wojtek Konopa

Jesteśmy dumni mogąc podzielić się wiadomością, że Firefox na Androida został pobrany ponad 100 milionów razy z Google Play i był systematycznie oceniany przez użytkowników na więcej niż 4 gwiazdki. Użytkownicy mają więcej swobody i kontroli nad swoją obecnością w sieci, dzięki wbudowanym opcjom, które wychodzą poza ramy przeglądania stron internetowych, takich jak personalizacja, wygodne funkcje wyszukiwania i udostępniania, a także ochrona prywatności i dodatki na ekranie głównym.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
NaviExpert z ekranem HUD: wskazówki nawigacyjne widoczne na szybie samochodu Aplikacje, GPS 2015-04-15 12:50 przez Wojtek Konopa

W najnowszej wersji aplikacji nawigacyjnej NaviExpert 9.3 został udostępniony nowy tryb wyświetlania wskazówek dojazdu do celu, który poprawia komfort podróżowania nocą. Dzięki ekranowi HUD (Head-Up Display) najważniejsze informacje nawigacyjne za sprawą lustrzanego odbicia specjalnie przygotowanego ekranu prezentowane są bezpośrednio na przedniej szybie pojazdu.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Opera Mini 8 na Androida Aplikacje 2015-04-15 08:54 przez Wojtek Konopa

Użytkownicy Androida mogą korzystać z nowej wersji przeglądarki mobilnej Opera Mini, dostępnej za darmo w Google Play. Opera Mini ma teraz znacząco odmieniony interfejs, który lepiej współgra z interfejsem Androida. Oferuje nowy wygląd i ciekawe funkcje.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
SmartfoNOWY Internet – Heyah prezentuje zupełnie nowe oferty na abonament i na kartę Internet, Operatorzy 2015-04-15 08:08 przez Wojtek Konopa

Świat nie funkcjonuje już bez Internetu. Dlatego nowe taryfy Smart od Heyah to oferta skrojona pod potrzeby tych użytkowników, którzy nie wyobrażają sobie życia bez cyfrowej rzeczywistości.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Najlepsza ochrona smartfonów dla klientów Orange Aplikacje, Operatorzy 2015-04-15 07:19 przez Wojtek Konopa

Klienci Orange mogą skorzystać ze specjalnej oferty na jedno z najlepszych narzędzi zapewniających kompleksową ochronę smartfonów i tabletów – Lookout Mobile Security. Mobilna aplikacja Lookout zapewnia niezbędną ochronę przed programami malware, wirusami oraz utratą danych. Skutecznie pomaga też odnaleźć zgubione urządzenie, a w przypadku kradzieży umożliwia jego zablokowanie i zdalne skasowanie osobistych danych.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
iDream namawia do zadbania o zdrowie i zmianę nawyków w kampanii „Żyj zdrowo!” Inne 2015-04-14 13:46 przez Wojtek Konopa

iDream, należąca do Eurotel SA sieć sklepów ze sprzętem Apple, przeprowadzi akcję „Żyj zdrowo!”, w której będzie namawiała do zadbania o zdrowie na wiosnę. Eventy i konkursy odbędą się w galerach handlowych w 8 miastach w całej Polsce.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Zobacz serię Galaxy S6 w wybranych Punktach Sprzedaży Plusa Operatorzy, Telefony 2015-04-14 13:27 przez Wojtek Konopa

Do 16 kwietnia w wybranych Punktach Sprzedaży Plusa trwają zapisy na najnowsze smartfony Samsung Galaxy S6 oraz Galaxy S6 Edge. Zainteresowani zakupem mogą tam zobaczyć wybrany przez siebie model i dowiedzieć się więcej na jego temat, a także zapisać na przedsprzedaż i otrzymać ulotkę uprawniającą do odbioru dodatkowego prezentu od Plusa.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Sony Multi-room — cały dom wypełniony muzyką Gadżety 2015-04-14 12:54 przez Wojtek Konopa

Firma Sony zaproponowała rozwiązanie, które pozwala z łatwością słuchać czystej, pięknie brzmiącej muzyki w całym domu. System Multi-room wykorzystano w całym wachlarzu nowych produktów Sony: głośnikach bezprzewodowych, głośnikach w formie listwy, podstawie pod telewizor z zestawem głośników, amplitunerach wielokanałowych i mikrozestawach hi-fi. Wszystkie te urządzenia zapewniają stabilną, wysoką jakość dźwięku z różnych źródeł — niezależnie od miejsca ani pory słuchania.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Kabelki przydatne nie tylko w podróży Gadżety 2015-04-14 12:51 przez Wojtek Konopa

Rozładowany telefon czy tablet, jak na złość w czasie podróży lub tuż po wyjściu z domu czy biura? Teoretycznie to nie problem, przecież „chińską” ładowarkę samochodową czy kabelek USB umożliwiający podłączenie urządzenia mobilnego do komputera kupimy już za kilkanaście złotych. Ciekawe tylko, jak długo będą spełniać swoją rolę, zanim odmówią posłuszeństwa?

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Maxell IKUdenki - nie oderwiesz się od muzyki Gadżety 2015-04-14 12:48 przez Wojtek Konopa

Firma Maxell wprowadza na polski rynek nowy mobilny głośnik. Dzięki zintegrowanej przyssawce, IKUdenki łatwo zasysa się do niemal każdej gładkiej powierzchni, a silikonowa obudowa chroni wnętrze przed kurzem i wodą. To czyni go idealnym towarzyszem zarówno w domu, jak i w podróży. Sercem urządzenia jest niewielki głośnik charakteryzujący się całkowitą mocą wyjściową równą 3W i pasmem przenoszenia zawierającym się w granicach 110Hz - 20kHz.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Pierwszy na świecie ekspres do kawy zarządzany przez tablet Ciekawostki, Gadżety 2015-04-14 12:45 przez Wojtek Konopa

Marka Saeco przedstawia ekskluzywny ekspres nowej generacji - GranBaristo Avanti, który może być zarządzany za pośrednictwem tabletu. Coś, co podczas targów IFA2013 było tylko koncepcją, teraz w kwietniu tego roku pojawia się na polskim rynku. Ekspres zachwyca nie tylko smart technologią, ale i parametrami parzonej kawy - różnorodność napojów kawowych i dobranie ich do gustów użytkowników pozostają w GranBaristo niezmienne.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Harman + Quirky Gadżety 2015-04-14 11:00 przez Wojtek Konopa

Koncern Harman wraz z Quirky przedstawiają wspólny projekt, w ramach którego powstać mają wyjątkowe produkty audio nowej generacji. Kreatywni ludzie z całego świata zaproszeni są, by odwiedzić stronę www.quirky.com/harman/the-headphones-of-tomorrow i dodać tam swój pomysł stworzenia słuchawek jutra.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Samsung reklamuje bezprzewodowe ładowanie w modelu Galaxy S6 Technologie, Telefony 2015-04-14 08:31 przez Wojtek Konopa

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Firma Honor zapowiada model 4X Telefony 2015-04-14 07:52 przez Wojtek Konopa

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Strefa ASUS Zensation na Milan Design Week 2015 Gadżety, Inne 2015-04-14 07:22 przez Wojtek Konopa

Dziś zaczyna się Milan Design Week 2015, wydarzenie które co roku przyciąga setki tysięcy zwiedzających. Na najbliższe sześć dni Mediolan zamieni się w światową stolicę designu, profesjonalnych projektantów i miłośników niecodziennego wzornictwa. Swoje miejsce w prestiżowym gronie wystawców Milan Design Week 2015 ma również ASUS, który zaprezentuje najnowsze osiągnięcia w zakresie wzornictwa elektroniki użytkowej.

ASUS MeMO Pad 8

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Odświeżona wersja aplikacji Onet News dla użytkowników smartfonów Lumia Aplikacje, Inne 2015-04-13 14:35 przez Wojtek Konopa

Microsoft Mobile Devices and Services poinformowało, że jest już dostępna nowa wersja aplikacji Onet News dla smartfonów z systemem Windows Phone. Użytkownicy smartfonów Lumia (WP 8.1 oraz WP 8) mogą cieszyć się szybkim i płynnym działaniem aplikacji, która dostarcza aktualnych i ciekawych informacji, artykułów, zdjęć i filmów z kraju i świata. Dodatkowo po jej pobraniu użytkownik ma dostęp do informacji na temat pogody, notowań walut, horoskopów czy programu TV.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Przelew na telefon w aplikacji ING BankMobile Aplikacje, Inne 2015-04-13 14:27 przez Wojtek Konopa

ING Bank Śląski udostępnił w ING BankMobile nową, wygodną i szybką metodę wykonywania przelewów przez wysłanie ich na numer telefonu. Od teraz aplikacja umożliwia wysłanie pieniędzy do dowolnego banku w Polsce bez znajomości numeru rachunku odbiorcy.

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Usługa player.pl dostępna w pociągach PKP Intercity Operatorzy 2015-04-13 13:34 przez Wojtek Konopa

Od 13 kwietnia w wybranych pociągach PKP Intercity uruchomiona zostanie testowa usługa, która da pasażerom dostęp do specjalnie wyselekcjonowanej oferty video na żądanie, w tym hitów filmowych, popularnych seriali i bajek w usłudze player.pl. To część umowy zawartej pomiędzy PKP Intercity i T-Mobile Polska, na zapewnienie dostępu do Internetu i mobilnej rozrywki na pokładach pociągów.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Promocja złotych numerów w telefonii wRodzinie Operatorzy 2015-04-13 12:59 przez Wojtek Konopa

Operator wRodzinie wprowadza promocję cenową na złote numery, których cena zostaje obniżona z dotychczasowych 500 złotych do 50 złotych. Niższa cena obowiązuje od 13 kwietnia do odwołania, a wyboru numeru i zakupu zestawu startowego można dokonać za pośrednictwem sklepu internetowego wRodzinie.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Wyjątkowa oferta T-Mobile na topowe smartfony dla biznesu Operatorzy 2015-04-13 12:46 przez Wojtek Konopa

T-Mobile uruchomił specjalną promocję w ofercie dla firm dostępną tylko na stronie www.t-mobile.pl/dlafirm. W dwóch wybranych taryfach – JUMP proFirma L oraz JUMP proFirma XL klienci będą mogli skorzystać z wyjątkowo niskich cen najlepszych urządzeń dostępnych w ofercie.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
KAYAK - 10 lat innowacji Aplikacje 2015-04-13 10:48 przez Wojtek Konopa

KAYAK zadebiutował w 2005 roku w Ameryce, jako pierwsza na świecie metawyszukiwarka turystyczna. Na polskim rynku firma obecna jest od 2012 roku. W ramach obchodów swojego 10-lecia, KAYAK stworzył infografikę przedstawiającą najważniejsze osiągnięcia firmy w ostatniej dekadzie. Wyniki KAYAK-a świadczą same o sobie - ponad miliard wyszukiwań rocznie oraz 40 milionów pobrań aplikacji mobilnej. KAYAK nie zamierza jednak spocząć na laurach i ciągle pracuje nad nowymi ulepszeniami.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Nagroda Red Dot Design 2015 dla AKG Y50 Gadżety 2015-04-13 10:32 przez Wojtek Konopa

Słuchawki AKG Y50 wzbudzają zachwyt i zainteresowanie od momentu kiedy pojawiły się na rynku. Wyróżniają się na tle innych słuchawek i zauważone zostały również przez jury konkursu Red Dot 2015. To kolejny argument, że warto mieć je na własność.

AKG Y50

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
QNAP prezentuje kompaktowy, multimedialny dysk sieciowy - TS-251C Turbo NAS Gadżety 2015-04-13 10:27 przez Wojtek Konopa

Firma QNAP Systems wprowadziła do swojej oferty urządzenie TS-251C Turbo NAS, czyli dwuzatokowy dysk sieciowy, wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intel® Celeron®. Nowy produkt dostępny jest w atrakcyjnej cenie i doskonale sprawdzi się jako domowa chmura oraz centrum multimedialne - oferuje m.in. płynne transkodowanie wideo Full HD (również via DLNA), obsługę AirPlay, Chromecast oraz Plex Media Server, a także wyjście HDMI, wsparcie dla XMBC oraz możliwość instalowania dodatkowych aplikacji.

Dysk sieciowy Qnap TS-251C Turbo NAS

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Ericsson przeprowadzi transformację OSS dla Orange w Polsce Operatorzy 2015-04-13 08:56 przez Wojtek Konopa

Orange Polska wybrał firmę Ericsson jako partnera transformacji OSS, podpisując 6-letnią umowę, w trakcie której Ericsson przeprowadzi transformację i optymalizację procesów i systemów informatycznych.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Nowa reklama Samsung Galaxy S6 Telefony 2015-04-13 07:22 przez Wojtek Konopa

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Nokia Networks demonstruje sieć 5G Technologie 2015-04-10 12:43 przez Wojtek Konopa

Nokia Networks we współpracy z National Instruments (NI) demonstruje transmisję bezprzewodową o prędkości do 10 Gb/s w zakresie fal milimetrowych o częstotliwości 73GHz, przecierając drogę dla przyszłych sieci 5G. Ten pokaz technologiczny ma miejsce podczas Brooklyn 5G Summit, konferencji współorganizowanej przez Nokia Networks oraz Centrum Badawcze NYU WIRELESS Politechnice w Nowym Jorku. Drugi doroczny szczyt 5G odbywa się w dniach 8-10 kwietnia w nowojorskim Brooklynie.

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Uniwersytet Jagielloński nawiąże współpracę z Nokią Inne 2015-04-10 12:05 przez Wojtek Konopa

W czwartek 9 kwietnia w Collegium Novum podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a firmą Nokia. Ze strony UJ obecni byli prorektor ds. dydaktyki prof. Andrzej Mania, dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki prof. Armen Edigarian oraz dr Adam Roman z Zakładu Matematyki Dyskretnej. Z kolei fińską firmę reprezentowali wiceprezes zarządu Paweł Bień, członek zarządu Jakub Kołpa, dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego w Krakowie Krzysztof Persona oraz dr Edward Lubkiewicz.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Orange udostępnia w ramach usługi NFC Pass dziewięć kart płatniczych Banku BPH do płatności zbliżeniowych telefonem Operatorzy 2015-04-10 11:51 przez Wojtek Konopa

Pod koniec marca Klienci sieci Orange uzyskali możliwość instalacji łącznie dziewięciu debetowych i kredytowych kart płatniczych Banku BPH do płatności zbliżeniowych telefonem. Są to kolejne karty dostępne w ramach usługi i aplikacji NFC Pass, która umożliwia płacenie smartfonem kartami zbliżeniowymi różnych banków.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Mobilne wideo przetestuje jakość sieci Internet, Technologie 2015-04-10 09:40 przez Wojtek Konopa

W latach 2015-2020 na oglądanie materiałów wideo w sieciach mobilnych zużyjemy na całym świecie 440 eksabajtów danych – wynika z raportu Ericsson Mobility Report. To aż 17-krotnie więcej niż w poprzednich 6 latach. Co powodować będzie tak gwałtowny wzrost?

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
MioCARE A200 - nowa seria poręcznych, 5,88-calowych tabletów dla pielęgniarek i lekarzy Gadżety 2015-04-10 08:51 przez Wojtek Konopa

Na polskim rynku pojawiła się nowa seria tabletów medycznych MioCARE A200, przeznaczonych dla personelu placówek sprawujących kompleksową opiekę nad pacjentami. Urządzenia są przygotowane do pracy w trudnych, szpitalnych warunkach - są dezynfekowalne, odporne na zachlapania i upadek. Tablety są już dostępne w Veracomp.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Actina - nowa linia produktów sieciowych Gadżety, Internet 2015-04-10 07:34 przez Wojtek Konopa

„Mądrze wybrana linia, przyjemny design, trafione modele” to przymiotniki, które pojawiają się po pierwszych prezentacjach nowej linii produktów sieciowych marki Actina. Nie są to pojedyncze opinie, klienci doceniają całą linię produktów. Dodatkowo wsparcie marki Actina przez markę Pentagram zaowocowało powstaniem bardzo dobrych produktów, które trafiają w obecne potrzeby klientów i usług świadczonych na rynku. Portfolio marki Actina to trzy grupy produktów, w sumie 9 produktów.

nowa linia produktów sieciowych Actina

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
F-Secure Booster – narzędzie do optymalizacji komputerów i urządzeń mobilnych z funkcją automatycznej aktualizacji oprogramowania Aplikacje 2015-04-09 14:42 przez Wojtek Konopa

Komputery, smartfony i tablety mogą przysporzyć użytkownikom wielu zmartwień. Kończące swój żywot baterie, wolne działanie i pochłaniające czas zabiegi związane z utrzymaniem sprzętu we właściwym stanie skłaniają do myśli o wcześniejszej wymianie urządzeń. Oczywiście jest to kosztowne, dlatego F-Secure niesie pomoc sfrustrowanym konsumentom dzięki rozwiązaniu F-Secure Booster. Jest to darmowa aplikacja, pomagająca użytkownikom zoptymalizować działania nowych i starszych urządzeń, dzięki czemu pracują one sprawniej, szybciej i dłużej.

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Usługa MyWallet teraz także w Banku BPH Aplikacje, Inne 2015-04-09 11:52 przez Wojtek Konopa

Od 9 kwietnia do grona osób mogących korzystać z usługi MyWallet – mobilnego portfela w telefonie - dołączyli klienci Banku BPH.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Multiworld – pierwsza platforma rozrywkowa w Polsce w ofercie Multikino Media Aplikacje 2015-04-09 09:26 przez Wojtek Konopa

Pierwsza w Polsce interaktywna platforma rozrywkowa od kwietnia w ofercie Multikino Media. Multiworld to aplikacja na urządzenia mobilne, która umożliwia rozszerzanie oznakowanych formatów reklamowych oraz uzyskanie dodatkowych informacji o produkcie.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Pokolenie Z - technolgię ma we krwi Inne 2015-04-09 07:27 przez Wojtek Konopa

Dorastają pod wpływem Facebooka, smartfonów i talent shows, a ich placem zabaw jest Internet. Wiedzę czerpią z Internetu i są nastawieni na szybkie wyszukiwanie informacji. Pokolenie Z, o którym mowa, to osoby urodzone po 1995 roku, dla których technologia to główne narzędzie do poszerzania wiedzy. Czy z tego powodu należy zmienić podejście do edukacji? Radzą eksperci ze Squla.pl – interaktywnej platformy edukacyjnej.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Plus uruchomił HD Voice w całej Polsce Operatorzy 2015-04-08 14:49 przez Wojtek Konopa

Plus wprowadził dla wszystkich swoich klientów technologię HD Voice na terenie całego kraju. Dzięki HD Voice klienci Plusa mogą się cieszyć jeszcze lepszą jakością połączeń i większym komfort prowadzonych rozmów.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Ładowarki Leitz Gadżety 2015-04-08 13:07 przez Wojtek Konopa

Jednym z największych ograniczeń, na które napotykają mobilni pracownicy, jest słaba żywotność baterii w ich urządzeniach oraz ogromna różnorodność wtyczek - co oznacza ciągłą potrzebę noszenia kilku ładowarek lub używania adaptera.Receptą na to są praktyczne i wydajne ładowarki przenośne oraz multichargery marki Leitz.

Ładowarka Leitz

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Kwadratowe rachunki, czyli jak QR kody mogą nam ułatwić życie Inne 2015-04-08 11:23 przez Wojtek Konopa

Symbole złożone z charakterystycznych biało-czarnych kwadracików można spotkać już naprawdę wszędzie – na produktach spożywczych, najróżniejszych obiektach miejskich, firmowych wizytówkach, a także na rachunkach i fakturach. Dlaczego są o wiele bardziej wszechstronne niż kody kreskowe?

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Logitech prezentuje nową przenośną klawiaturę Keys-To-Go dla mobilnych urządzeń z systemami Android i Windows Gadżety 2015-04-08 10:45 przez Wojtek Konopa

Firma Logitech zaprezentowała dziś nową klawiaturę Logitech Keys-To-Go dla mobilnych urządzeń z systemami Android i Windows. Logitech Keys-To-Go to cienka, przenośna klawiatura, która została zaprojektowana z myślą o wygodzie użytkowania w dowolnym miejscu. Klawiatura jest także dostępna dla urządzeń wyposażonych w iOS.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Inteligentna opaska fitness TalkBand B1 w prezencie przy zakupie smartfona Honor Gadżety 2015-04-08 08:06 przez Wojtek Konopa

Honor świętuje nadejście wiosny i wraz z Mediaexpert przygotował specjalną ofertę na zakup modeli Honor 6, Honor 3C oraz Honor Holly. 8 kwietnia każdy, kto kupi jeden z tych smartfonów w internetowym sklepie Mediaexpert, otrzyma w prezencie inteligentną opaskę TalkBand B1 o wartości 480 zł.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Jesteśmy po to - nowa kampania wizerunkowa Orange Operatorzy 2015-04-08 07:29 przez Wojtek Konopa

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Premiera Huawei P8 już 15 kwietnia Telefony 2015-04-07 14:06 przez Wojtek Konopa

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Rozwiązania Samsung w samochodach marki SEAT Inne, Technologie 2015-04-07 12:03 przez Wojtek Konopa

Firmy Samsung i SEAT zawarły porozumienie, na mocy którego opracują rozwiązania technologiczne, które zapewnią pełną łączność we wszystkich modelach aut marki SEAT. W najbliższych miesiącach na rynek wejdzie rodzina samochodów wyposażonych w nowe funkcje technologiczne Samsung, które będą stopniowo rozszerzane na pozostałe modele marki. Jedną z nich jest aplikacja SEAT ConnectApp, która głośno odczytuje tweety, posty na Facebooku i e-maile ze smartfona podczas jazdy.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Garmin Fenix 3 Gadżety 2015-04-07 11:59 przez Wojtek Konopa

Innowacyjnym rozwiązaniem wprowadzonym w zegarku fenix 3 jest zastosowana przez firmę Garmin po raz pierwszy antena EXOTM. To zaawansowany odbiornik satelitarny zintegrowany z wykonaną ze stali nierdzewnej ramką ochronną, który jako silna antena pierścieniowa umożliwia odbiór sygnału GPS i GLONASS. Przyciski ze stali nierdzewnej i smukła, wzmocniona obudowa z włókna węglowego zapewniają większą wytrzymałość.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Apple Watch na wideo Gadżety 2015-04-07 08:01 przez Wojtek Konopa

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
W Wielkanoc o jedną trzecią mniejszy ruch w sieci Inne 2015-04-07 07:30 przez Wojtek Konopa

Podczas świąt wielkanocnych liczba odsłon w internecie spada nawet o jedną trzecią. Przeczytaj, jakie jeszcze różnice występują w zachowaniu internautów w sieci w tym szczególnym czasie.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Prawdopodobnie tak będzie wyglądał Windows 10 Mobile OSy 2015-04-03 17:55 przez Wojtek Konopa

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
TURBODOŁADOWANIE w T-Mobile i Heyah – bonusy za doładowania Operatorzy 2015-04-03 17:30 przez Wojtek Konopa

Do 14 kwietnia użytkownicy T-Mobile na kartę i Heyah na kartę mogą skorzystać z promocji, dzięki której zyskają dodatkowe bonusy za doładowanie: online w banku, w bankomacie, w ramach usługi „Doładuj z abonamentu”, w punkcie sprzedaży T-Mobile (elektroniczne doładowanie konta u konsultanta T-Mobile) lub poprzez stronę www.doladowania.t-mobile.pl / www.doladuj.heyah.pl.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Mobilna aplikacja Plus online już dostępna dla klientów Aplikacje, Operatorzy 2015-04-03 17:18 przez Wojtek Konopa

Plus uruchomił specjalną aplikację mobilną do zarządzania kontem klienta. Dzięki Plus online możliwy jest stały i bezpłatny dostęp do bieżących informacji związanych z kontem bilingowym, aktualną ofertą operatora oraz można zakupić dodatkowe pakiety lub usługi. Aplikacja jest dostępna dla użytkowników urządzeń z systemami Windows Phone, Windows 8, iOS oraz Android.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Nagrody za kody z nakrętek Operatorzy 2015-04-02 21:27 przez Wojtek Konopa

W Play rusza kolejna edycja akcji „nakrętkowej”, dzięki której można zdobyć fajne bonusy. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem klientów.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Nowa globalna platforma komunikacyjna Sony Mobile Inne 2015-04-02 17:00 przez Wojtek Konopa

Sony mobile Communications rozpoczyna dziś zintegrowaną kampanię "Everyday Extraordinary ‒ Odkryj to, co niezwykłe każdego dnia z Xperią", prezentując nowe, globalne pozycjonowanie swojej marki.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Odporne na ekstremalne temperatury karty pamięci TRANSCEND Gadżety 2015-04-02 15:20 przez Wojtek Konopa

Firma TRANSCEND informuje o poszerzeniu linii przemysłowych kart pamięci o nowe modele SDHC oraz microSDHC. Karty mogą pracować w szerokim zakresie temperatur od -40°C do 85°C, dzięki czemu znajdą swoje zastosowanie w urządzeniach o małych wymiarach, wymagających niezawodnej pracy w ekstremalnych warunkach.

Karty pamięci TRANSCEND

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
TS2 uruchamia nowe usługi Internetu satelitarnego w technologii KA-SAT Internet, Technologie 2015-04-02 14:40 przez Wojtek Konopa

Polski operator łączności satelitarnej firma TS2 z Warszawy wprowadza do oferty połączenia telekomunikacyjne dostępne w Iraku, Syrii oraz Armenii. Tego typu rozwiązania umożliwia wykorzystanie najnowocześniejszego satelity Avanti Hylas-2.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Ruckus redefiniuje Wi-Fi wysokich prędkości i pojemności z pierwszym w branży punktem dostępowym obsługującym funkcje 802.11ac Wave 2 Gadżety, Internet 2015-04-02 14:23 przez Wojtek Konopa

Ruckus Wireless zaprezentował punkt dostępowy (AP) Ruckus ZoneFlex R710, pierwsze w branży urządzenie tego typu oparte o drugą falę standardu 802.11ac, która pozwala uzyskać multigigabitową sieć Wi-Fi o niespotykanej dotychczas wydajności i pojemności.

Ruckus ZoneFlex R710

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Promocja doładowań w Play Operatorzy 2015-04-01 16:28 przez Wojtek Konopa

Play zorganizował jednodniową promocją dla użytkowników ofert głosowych na kartę. Bonusem nagradzane są doładowania wykonane za pośrednictwem aplikacji Strefa Doładowań na Facebooku oraz strony doladowania.play.pl.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Poczta jutra już dziś - Smartbox by Inbox Ciekawostki 2015-04-01 15:59 przez Wojtek Konopa

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
ZTE na podium Inne 2015-04-01 15:14 przez Wojtek Konopa

ZTE zgłosił do Światowej Organizacji Własności ponad 60 tysięcy wniosków patentowych. Dotyczą one innowacyjnych mobilnych rozwiązań teleinformatycznych i są wyrazem wagi jaką przywiązuje firma do badań i rozwoju.


 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
eTornister Plusa w Gimnazjum Nr 4 w Ciechanowie Aplikacje, Inne 2015-04-01 15:04 przez Wojtek Konopa

Już od dziś tornistry uczniów pierwszych klas Gimnazjum Nr 4 w Ciechanowie będą lżejsze. W ręce pierwszoklasistów trafią tablety wyposażone w zaawansowaną platformę edukacyjną zapewniającą dostęp do multimedialnych podręczników, ćwiczeń i lektur na urządzeniach mobilnych, a dodatkowo także szybki Internetem LTE od sieci Plus. To wszystko w ramach programu eTornister, dzięki któremu od 1 kwietnia nauka będzie bardziej interaktywna, a lekcje języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, matematyki, fizyki,  informatyki i religii ciekawsze.

eTornister

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum