Blog BazaTelefonów.pl
 

Ericsson przeprowadzi transformację OSS dla Orange w Polsce

Operatorzy 2015-04-13 08:56

Orange Polska wybrał firmę Ericsson jako partnera transformacji OSS, podpisując 6-letnią umowę, w trakcie której Ericsson przeprowadzi transformację i optymalizację procesów i systemów informatycznych.

Ericsson będzie świadczył usługi konsultingowe oraz integracji systemów z obszaru OSS, wdroży również pakiet systemów wsparcia operacyjnego, w tym m.in. narzędzi do planowania sieci, zarządzania zasobami sieciowymi (Network Inventory), dostarczania oraz monitorowania usług sieciowych (Fulfilment and Assurance).

Dzięki wdrożeniu pakietu oprogramowania OSS firmy Ericsson, Orange będzie w stanie szybciej, bardziej niezawodnie oraz efektywniej kosztowo rozwijać nowe narzędzia. Zestaw usług w obszarze integracji systemów oraz konsultingu jest również częścią umowy.

Valter D’Avino, szef firmy Ericsson w Regionie Europy Zachodniej i Środkowej powiedział: „Projekt transformacji OSS daje Orange Polska elastyczność umożliwiającą optymalizację obszaru operacji i zapewnianie wzrostu satysfakcji klientów. Dla nas jest to kolejny krok w transformacji OSS/BSS w Europie Środkowej. Wskazuje on na rosnącą wśród operatorów potrzebę na elastyczne, niezawodne systemy rozwijające biznes”.

Ericsson jest liderem na rynku systemów wsparcia operacyjnego (OSS) i biznesowego (BSS). Firma zapewnia operatorom całościowy pakiet zunifikowanego oprogramowania, jak również światowej klasy konsulting i integrację systemów, wspierające firmy w adaptowaniu się do szybko zmieniającego się środowiska biznesowego.

By sprostać wymaganiom konsumentów, operatorzy muszą nieustannie dbać o doświadczenie konsumentów, jednocześnie wykorzystując nowe kanały zwiększania przychodów, dbając przy tym o biznesową efektywność.

Na świecie jest aktualnie około 2,1 mld subskrypcji obsługiwanych przez systemy OSS/BSS firmy Ericsson, w użyciu jest ponad 900 różnych rozwiązań OSS szwedzkiej firmy.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 2638 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum