Blog BazaTelefonów.pl
 

Biegaj słuchając muzyki

Gadżety 2015-04-27 12:54

Moda na bieganie trwa w najlepsze. Biegacze zapełniają skwery, alejki, chodniki, są nieodłącznym elementem miejskiej dżungli. Z miesiąca na miesiąc jest ich coraz więcej. Czym tłumaczyć ten fenomen? Często, aby nadążać za najnowszymi trendami trzeba mieć worek pieniędzy, ale w przypadku biegania jest inaczej. To tani sport, aby rozpocząć treningi wystarczy jedynie dres i wygodne obuwie. Co ważne, jogging minimalizuje ryzyko wystąpienia poważnych chorób oraz stres. Jednak nie ma róży bez kolców.

Pokonywanie kolejnych kółek może nużyć. Montonia to chyba największych wróg biegaczy. Jak go pokonać? Jedną z najskuteczniejszych metod jest bieganie z muzyką na uszach. Naukowcy odkryli, że słuchanie muzyki podczas ćwiczeń przyczynia się do wzrostu adrenaliny, która stymuluje pracę mięśni i układu krążeniowo - oddechowego. Co więcej, ulubione melodie odprężają i zmniejszają postrzeganie wysiłku. O ile dobór odpowiedniego repertuaru należy do przyjemności, o tyle znalezienie słuchawek, które pogodzą wysoką ergonomię i ultralekką wagę z solidnym brzmieniem stanowi swojego rodzaju wyzwanie. Ciągłe poprawianie wypadających z ucha gumek bądź bezbarwne brzmienie mogą obrzydzić słuchanie nawet ulubionych kawałków. Dlatego należy z dużą rozwagą wybierać odpowiednie akcesorium.

- Na rynku dostępnych jest wiele modeli słuchawek adresowanych dla osób aktywnie spędzających czas. Również Hama posiada szerokie spektrum takich produktów. Na jednym biegunie znajdują się produkty z najwyższej półki, których przedstawicielem jest Jabra Sport Pulse Wireless, zaś na drugim niskobudżetowe słuchawki np. Hama HK3202 czy Joy Sport. Wymienione produkty znakomicie zdają egzamin podczas biegania, choć oczywiście różnią się pomiędzy sobą funkcjonalnością - mówi Maciej Kramer z Hama Polska.

Słuchawki Hama HK 3203 czy JoySport są wygodne w użytkowaniu, dobrze trzymają się ucha i oferują przyzwoite brzmienie. Oferują także funkcję odbierania połączeń. Dodatkowym atutem Joy Sport jest zróżnicowana i odważna kolorystyka. Biorąc pod uwagę niezbyt wygórowaną cenę tego modelu, niejeden klient może sobie pozwolić na zakup 2-3 par słuchawek w różnych kolorach i dopasowywać je do koloru dresu czy obuwia. W przypadku Jabra Sport Pulse Wireless, podobna opcja raczej nie wchodzi w grę ze względu na cenę produktu, notabene adekwatną do możliwości tego modelu. Jabra Sport Pulse Wireless posiadaj biometryczne wkładki mierzące tętno bezpośrednio w uchu, a wspólnie z aplikacją Jabra Sport Life, umożliwia dokładne monitorowanie pracy serca i trening głosowy w czasie rzeczywistym. To słuchawki na miarę XXI wieku. W parze z innowacyjnymi rozwiązaniami podąża jakość dźwięku Dolby Stereo. Bieganie ma wiele wspólnego z wolnością, dlatego użytkownika Jabra SPORT PULSE Wireless nie ograniczają przewody ani waga wynosząca zaledwie 16 gram. Słuchawki komunikują się ze źródłem dźwięku za pośrednictwem technologii Bluetooth 4.0. Ich użytkownik może biegać praktycznie wszędzie, niezależnie od stanu pogody. Słuchawki są odporne na działanie deszczu, wstrząsów, piasku i kurzu.

Gdzie schować smartfona?
Wielu biegaczy nie rozstaje się ani na krok ze smartfonem. Terminal służy nie tylko do odtwarzania muzyki, ale również wskazuje liczbę przebiegniętych kilometrów czy tempo biegu. Wsadzenie smartfona do kieszeni czy trzymanie go w ręku nie jest najlepszym pomysłem. Urządzenie może łatwo wypaść lub przypadkowo nawiązać połączenie. Idealnym rozwiązaniem jest zakup opaski zakładanej na ramię. W sklepach można znaleźć mnóstwo tego typu akcesoriów. Hama Polska rekomenduje model Sox Run Away, kompatybilny z większością popularnych smartfonów. Etui dla biegaczy, wykonane z piankowej, elastycznej tkaniny, w pełni zabezpiecza terminal podczas ruchu. Smartfony chroni specjalna folia przeznaczona do ekranów dotykowych, zaś mocna nić zapewnia trwałość szwu. Regulowany pasek pozwala dopasować futerał do ramienia użytkownika. Sox Run Away dostępne są w dwóch rozmiarach oraz trzech kolorach: różowym, niebieskim, czarnym.

Sugerowane ceny w Hama Polska

  • Jabra zestaw słuchawkowy SPORT PULSE - 799 złotych
  • Słuchawki Joy Sport - 59,90 złotych
  • Słuchawki Hama HK 3203 - 29,90 złotych
  • Opaska Sox Run Away - 29,90 złotych

Źródło: Hama

Wojtek Konopa, wyświetlono 3045 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum