Blog BazaTelefonów.pl
 

Ericsson pomaga neutralizować skutki trzęsienia Ziemi w Nepalu.

Inne 2015-04-28 10:32

Specjalnie wyszkolony zespół pracowników firmy Ericsson został wysłany na teren dotknięty trzęsieniem ziemi w Nepalu. Razem z pozostałymi członkami UN Emergency Telecom Cluster będzie pracował nad przywróceniem łączności na tym obszarze, poprzez budowę infrastruktury teleinformatycznej, umożliwiającej kolejnym ekipom ratunkowym i organizacjom humanitarnym swobodną komunikację pomimo licznych awarii istniejących dotychczas sieci.

 

W skład zespołu „Ericsson Response” wchodzi stała grupa 140 pracowników firmy. Po wcześniejszym specjalistycznym przeszkoleniu współpracują z różnymi organizacjami humanitarnymi w neutralizowaniu szkód powstałych po przejściu klęsk żywiołowych. Od czasu startu programu w 2000 roku, wolontariusze „Ericsson Response” uczestniczyli w 40 akcjach pomocy w 30 krajach na całym świecie.

W roku 2014 Ericsson połączył siły z International Rescue Committee. Partnerstwo obejmuje wykorzystanie technologii teleinformatycznej i innych usług Ericsson w celu ponownego połączenia rodzin rozdzielonych przez kataklizmy.

W 2013 roku inicjatywy podejmowane przez Ericsson w ramach programu Technology for Good objęły swoim działaniem 2,5 miliona osób. W ubiegłym roku już 4 miliony. Celem firmy na rok 2016 jest dotarcie do 5,5 miliona potrzebujących osób.

Działania prowadzone w ramach Technology for Good są bardzo zróżnicowane, jednak łączy je jeden cel: umożliwienie wszystkim mieszkańcom korzystanie z internetu i nowoczesnej komunikacji. Doskonale to widać na przykładzie działań firmy, zawartych w Sustainability and Corporate Responsibility 2014, opisującym działania CSR prowadzone przez Ericsson w roku 2014.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3103 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum