Blog BazaTelefonów.pl
 

Huawei Data Center 3.0 – rozwiązanie na problemy Big Data

Technologie 2015-04-29 10:42

W ciągu najbliższych 10 lat średnia światowa konsumpcja danych na użytkownika osiągnie poziom petabajtów, jednostek 1000 razy większych od stosowanych obecnie terabajtów. Tworzenie nowoczesnych centrów danych stanie się wielkim wyzwaniem. Huawei podjął to wyzwanie i zaprezentował Data Center 3.0.

 

Ogromny wzrost ilości przetwarzanych danych spowoduje w niedalekiej przyszłości systematyczne przeciążenia centrów zarządzania danymi. Nieuniknione stanie się wprowadzenie nowych systemów przetwarzania wielkiej ilości danych w czasie rzeczywistym i budowy sprawnej infrastruktury energetycznej.

Huawei przedstawił produkt, który odpowiada na potrzeby przyszłości: Data Center 3.0 (DC 3.0). Ten nowoczesny system przetwarzania danych oparto na rozwiązaniach wykorzystujących technologie prostego zarządzania usługami, równoległe przetwarzanie danych, sieci wysoko przesyłowe oraz nowatorskie metody budowania połączeń.

DC 3.0 zmienia konwencjonalny sposób myślenia o architekturze danych. Huawei zastosował połączenia fotonowe znacznie zwiększa przepustowość i obniża opóźnienia w transmisji danych. Moc obliczeniową wzmocniono przez zastosowanie heterogenicznej architektury dostosowanej do charakteru przetwarzania. Pozwoli ona na osiągnięcie maksymalnej wydajności w zależności od rodzaju danych i sposobu ich przetwarzania.

Innowacyjne połączenie zasobów obliczeniowych i pamięci masowej za pomocą systemów rozproszonych, umożliwi przetwarzanie danych na znacznie większą skalę, niż dzieje się to obecnie. Proponowana architektura DC 3.0 usprawni wykorzystanie zasobów, ułatwi rozbudowę infrastruktury i podwyższy zdolności obliczeniowe,jednocześnie zmniejszając zużycie energii. Wprowadzi ona zupełnie nowe możliwości dostosowywania rozwiązań dla różnorodnych grup klientów i zwiększy efektywność ekonomiczną stosowanych urządzeń.

- Huawei koncentruje się na stworzeniu nowej generacji Data Center, których celem jest zmaksymalizowanie korzyści dla klienta, jakie płyną z korzystania z chmury obliczeniowej i przekazania potencjału płynącego z wykorzystania tej technologii w zakresie rozwoju komunikacji sieciowej – mówi Artur Pająk, Senior Product Manager, Huawei Enterprise.

Za opracowanie nowego systemu Data Center odpowiedzialne jest Laboratorium Huawei Shannon Lam. Zajmuje się ono rozwojem i tworzeniem technologii przyszłości. Współpracuje z wieloma gałęziami przemysłu. Pozyskuje do współpracy uniwersytety, uczestnicząc w budowaniu otwartego środowiska nowych technologii i biznesu.

Źródło: Huawei

Wojtek Konopa, wyświetlono 2979 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum