Blog BazaTelefonów.pl
 

Ruckus zajmuje czołowe miejsce w testach Wi-Fi przeprowadzonych przez Chorwacką Sieć Akademicką i Badawczą (CARNet)

Technologie 2015-05-05 13:41

Ruckus Wireless  ogłosił, że technologia Smart Wi-Fi ZoneFlex uzyskała znacznie lepsze wyniki, niż sprzęt Aerohive, Aruba, Cisco, Cisco/Meraki, HP, Ubiquiti czy Xirrus, podczas gruntownych testów wydajności rozwiązań klasy enterprise wewnętrznych punktów dostępowych 802.11ac i 802.11n. Testy przeprowadzone zostały przez Chorwacką Sieć Akademicką i Badawczą (CARNet).

Założony w 1991 przez chorwackie Ministerstwo Nauki i Technologii roku CARNet, to szeroko znana instytucja, działająca na polu technologii ICT i ich zastosowania w edukacji. CARNet prowadzi badania w zakresie od rozwiązań i infrastruktury sieciowej, przez e-usługi, po bezpieczeństwo i obsługę użytkowników. CARNet zajmuje się badaniem wykorzystania nowoczesnych technologii zarówno przez indywidualnych użytkowników, jak i całe społeczeństwo.

Punkty dostępowe zostały poddane testom wydajnościowym przy wykorzystaniu standardowych narzędzi, w następujących po sobie scenariuszach, zawierających 12, 23, 36 i 60 urządzeń klienckich. W każdym teście stopniowo zwiększano liczbę podłączonych urządzeń i mierzono łączną przepustowość przy zastosowaniu protokołu TCP. 

Testy przeprowadzono w siedzibie głównej CARNet w Zagrzebiu i poddano im dziewiętnaście różnych punktów dostępowych od wiodących producentów, w tym od Ruckus Wireless, Aerohive, Aruba, Cisco (w tym Cisco/Meraki), HP, Ubiquiti i Xirrus. Żaden z dostawców nie mógł sponsorować, subsydiować lub w żaden inny sposób wpływać na przeprowadzone badania.

Każdy z producentów mógł przedstawić dowolną liczbę i rodzaj punktów dostępowych pod warunkiem, że możliwe było przetestowanie ich wszystkich jednego dnia. Każda z firm mogła też wysłać na teren badań inżyniera. Podczas testów obecni byli przedstawiciele m.in. Aerohive, Cisco, HP i Ruckusa.

Dostarczone przez Ruckus Wireless punkty dostępowe Ruckus ZoneFlex R700 (dwuzakresowy punkt dostępowy 802.11ac 3x3:3) i ZoneFlex R500 (dwuzakresowy punkt dostępowy 802.11ac 2x2:2) wykorzystujące opatentowaną technologię anten adaptacyjnych BeamFlex™ przewyższyły wydajnością wszystkie konkurujące urządzenia działające w standardzie 11ac. CARNet dopuścił również sprzęt wykorzystujący standard 11n. Wyniki pokazały, że urządzenia Ruckus ZoneFlex 7982 i ZoneFlex 7372 pokonały nie tylko modele Ubiquity i Xirrus, ale również sprzęt wykorzystujący standard pierwszej fali (Wave 1) 802.11ac od innych dostawców, w tym Aerohive, Aruba, Cisco (Cisco/Meraki) i HP.

Wyniki badań CARNet niezbicie pokazały, że punkty dostępowe Smart Wi-Fi Ruckusa zapewniły najwyższe poziomy wydajności we wszystkich pięciu scenariuszach testowych.

„Wyniki testów CARNet mówią same za siebie” - powiedziała Selina Lo, prezes Ruckus Wireless. „Będąc pionierem technologii anten adaptacyjnych, zapewniających optymalną przepustowość w paśmie nielicencjonowanych, Ruckus wciąż podnosi poprzeczkę wydajności sieci bezprzewodowych w każdej generacji technologii Wi-Fi, od 11g do 11ac. To kolejny dowód siły i trwałości naszych innowacji”.

Metodologia testów Wi-Fi przeprowadzonych przez CARNet

Punkty dostępowe 802.11ac Wave 1 od firm, takich jak Aerohive, Aruba, Cisco (w tym Cisco/Meraki) czy HP, były testowane przez CARNet przy wykorzystaniu zróżnicowanych urządzeń mobilnych, działających zarówno w standardzie 802.11 ac, jak i 802.11n. Wszystkie punkty dostępowe zostały umiejscowione za zewnątrz sali, oddzielone od urządzeń klienckich (płyta 5dB). Wykorzystano mix (w sumie 60) urządzeń mobilnych, w tym smartfony, tablety i laptopy różnych producentów, o rożnych systemach operacyjnych i specyfikacji Wi-Fi. Podczas każdego testu przepustowości (mierzono przepustowość w dół, w Mbps) zwiększano liczne urządzeń a każdy punkt dostępowy funkcjonował w trakcie występowania znanych interferencji RF. CARNet dokumentował maksymalną osiągniętą przepustowość dla każdego z urządzeń klienckich.

Dodatkowo, przed badaniem, każdy z producentów miał możliwość samodzielnego przetestowania swoich punktów dostępowych i zoptymalizowania konfiguracji tak, by osiągnąć jak najwyższą wydajność. CARNet nie “czyścił” środowiska RF, jako że rzeczywiste instalacje napotykają różne, losowe i często niekontrolowalne modulowane i niemodulowane interferencje. CARNet przetestował każdy AP trzy razy, notując najwyższą osiągniętą przepustowość.

W czterech scenariuszach testowych, wykorzystujących częstotliwości 2,4 i 5 GHz (odpowiednio – 13, 23, 36 I 60 urządzeń klienckich) punkty dostępowe Ruckus Zoneflex R700 i R500 jednoznacznie osiągnęły najwyższą wydajność za każdym razem. W piątym, finalnym scenariuszu, w którym urządzenia klienckie były rozsiane na łuku o kącie 270 stopni tak, że punkty dostępowe musiały przekazywać sygnał w różnych kierunkach, najbardziej wydajnym punktem dostępowym 802.11ac Wave 1 został Ruckus ZoneFlex R700.

Pełne rezultaty testów i metodologia CARNet dostępne są pod adresem: http://www.ruckuswireless.com/carnet-performance-testing

Źródło: Ruckus Wireless

Wojtek Konopa, wyświetlono 3102 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum