Blog BazaTelefonów.pl
 

W autobusach w Ostrołęce będzie internet

Internet 2015-05-07 10:41

W Ostrołęce rusza projekt bezpłatnego dostępu do internetu w autobusach komunikacji miejskiej. Darmowe łącze Wi-Fi znajduje się na razie w dwóch pojazdach. Wkrótce zostanie uruchomione w dwóch kolejnych, tym razem w nowo  zakupionych o napędzie elektrycznym - informuje PAP.

Jak poinformował PAP Remigiusz Wac z ostrołęckiego Miejskiego Zakładu Komunikacji, projekt darmowego dostępu do internetu wdrażany będzie tam sukcesywnie, głównie we wszystkich nowych autobusach, już kupionych oraz tych,  których kupno spółka planuje.

- Projekt bezpłatnego internetu zakłada, że będzie rozwijany głównie we wszystkich nowych autobusach. Na razie są  to cztery pojazdy, w tym dwa ostatnio zakupione o napędzie elektrycznym, które wkrótce wyjadą na trasy - powiedział Wac. Przyznał jednocześnie, iż nie jest wykluczone, że docelowo system darmowego Wi-Fi zostanie zamontowany we wszystkich autobusach komunikacji miejskiej, w tym także starszych.

- Darmowe łącze internetowe działa w ten sposób, że na pokładzie autobusu zamontowany jest router Wi-Fi. Pasażerowie mają możliwość korzystania z internetu w trakcie przejazdu bez konieczności wpisywania specjalnego  kodu. Każdy, kto wsiądzie do autobusu, może podłączyć się bezpośrednio do internetu - wyjaśnił Wac. Dodał, że  pojazdy z bezpłatnym łączem Wi-Fi są specjalnie oznaczone, co ułatwia ich identyfikacje przez pasażerów.

Ogłoszono jednocześnie konkurs dla mieszkańców Ostrołęki na opracowanie projektu graficznego usługi bezpłatnego internetu w autobusach.

Źródło: PAP, Polskaszerokopasmowa.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 2747 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum