Blog BazaTelefonów.pl
 

Huawei nawiązuje współpracę z Audi Group oraz marką Volkswagen

Technologie 2015-06-12 12:14

Huawei i Volkswagen ogłosili plan współpracy w obszarze synchronizacji samochodów z urządzeniami mobilnymi. Firmy zaprezentowały technologię umożliwiającą integrację fabrycznie zainstalowanych systemów samochodowych z urządzeniami mobilnymi, w sposób pozwalający na bezpieczne użytkowanie w trakcie jazdy.

 

W minionym tygodniu na targach CES Asia 2015, Huawei i Volkswagen zaprezentowali serię aplikacji, które umożliwiają kierowcy bezpieczne korzystanie z nawigacji, odtwarzacza muzyki, sprawdzania skrzynki email i prowadzenia rozmów telefonicznych. Aplikacje obsługują system MirrorLink, czyli technologię mającą na celu zmaksymalizowanie kompatybilności systemów fabrycznych z urządzeniami mobilnymi. 

Sven Patuschka, Viceprezes ds. Badań i Rozwoju Volkswagen Group China, powiedział: „Nasza współpraca z Huawei pozwoli użytkownikom smartfonów na płynne zintegrowanie ich z samochodami. Wszystkie treści widoczne na smartfonie, będą również dostępne w czasie rzeczywistym w systemie infotaiment. Rezultatem jest inteligentna i wygodna współpraca pomiędzy samochodem, a  smartfonem.

Richard Yu, CEO  Huawei Consumer BG, podkreślił, że pojazdy stają się największymi mobilnymi terminalami. Bogate portfolio Huawei w którym znajdują się m.in. urządzenia mobilne, domowe routery oraz usługi w chmurze, przełoży się na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa jazdy w pojazdach Volkswagena.

Volkswagen Passanger Car jest jedną z 12 marek należących do Volkswagen Group. Jednym z największych sukcesów w branży motoryzacyjnej jest to, że grupa dostarczyła w minionym roku  ponad 10 mln pojazdów na świecie. Volkswagen pojawił się na rynku chińskim 32 lata temu, a dziś to właśnie Chiny są największym rynkiem zbytu na świecie. W roku 2014 Volksawagen Passanger Cars dostarczył do Chin aż 2,76 mln aut.

Huawei i Audi
Huaweii Audi Group będą wspólnie pracować nad rozwojem technologii bezprzewodowego dostępu do Internetu w samochodach. W najnowszym modelu Audi Q7 zamontowany zostanie moduł LTE firmy Huawei, umożliwiający przesył danych z wykorzystaniem sieci 2G, 3G oraz 4G, w standardzie TDD – LTE oraz FDD LTE. Zastosowane rozwiązanie umożliwia transfer danych z prędkością nawet do 100 Mbps. Współpraca, którą oficjalnie ogłoszono w trakcie trwaniatargów Consumer Electronic Show w Azji, ma na celu zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa jazdy kierowcy i pasażerów, dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszychtechnologiiHuawei.

“Samochody to kolejna kategoria urządzeń, która dzięki podłączeniu do Internetu zaoferuje swoim użytkownikom szereg dodatkowych możliwości. Dlatego też jesteśmy podekscytowani nawiązaniem współpracy z wiodącą marką na rynku motoryzacyjnym” – podkreślił Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group. „Ponadto, dzięki partnerstwu z Audi Group, Huawei przybliży konsumentom swoje najlepsze rozwiązania i umożliwi sprawną komunikację pomiędzy pojazdami, smartfonami oraz gadżetami z kategorii wearables”.

Obecnie samochody stają się kolejnymi urządzeniami po smartfonach i gadżetach wearables, które oferują płynną komunikację z infrastrukturą miejską. Jeden z branżowych raportów wykazał, że 90 % aut wyprodukowanych do 2020 roku będzie wyposażonych w łączność z Internetem, stanowiąc jeden z głównych elementów Internetu Rzeczy.

Źródło: Huawei

Wojtek Konopa, wyświetlono 2847 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum