Blog BazaTelefonów.pl
 

Ponad 40 tys. nowych hotspotów

Internet 2015-08-03 10:30

Aż 40.000 nowych darmowych hotspotów uruchomiła INEA w przestrzeni miejskiej Poznania i innych miast Wielkopolski. To największy etap rozwoju sieci wifi INEA. Przez ostatnie dwa lata hotspoty operatora - stacjonarne w miastach i miasteczkach oraz mobilne w pojazdach MPK Poznań i MZK Konin - zanotowały blisko 1,5 mln logowań internautów.

Darmowa sieć INEA Hotspot WiFi powstaje dzięki wykorzystaniu modemów abonenckich. Sieć zasilana jest niezależnym, dedykowanym łączem. Dzięki temu jest bezpieczna i nie powoduje zwalniania usługi Internetu. Dzięki tej usłudze klienci INEA mogą korzystać z internetu bez ograniczeń i dodatkowych opłat również poza domem. Samo połączenie z hotspotem jest zaszyfrowane i całkowicie bezpieczne oraz, co ważne, nie zmniejsza transferu abonenta. W każdej chwili klient INEA może zrezygnować z jego udostępniania, jednak równocześnie straci się możliwość dostępu do sieci hotspot WiFi.

- To bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu klienci INEA są w  zasięgu internetu wszędzie tam, gdzie korzystają z niego inni abonenci. Wzajemne udostępnianie sobie WiFi przez użytkowników naszych modemów kablowych to rozwiązanie w duchu popularnego na świecie tzw. crowdsourcingu. W tym wypadku korzystasz z rozwiązania, jeśli sam je udostępniasz – mówi Jarosław Pijanowski, Członek Zarządu INEA.

Dostęp do nowej sieci zyskało aż 140.000 internautów INEA. Każdy z nich może użytkować w tej sieci nawet 3 urządzenia jednocześnie. Testy rozwiązania przeprowadzono z powodzeniem w Koninie.

Ponadto od dwóch lat INEA udostępnia sieć mobilnych hotspotów w blisko 600 pojazdach MPK w Poznaniu oraz ponad 40 autobusach MZK w Koninie. Z okazji Euro 2012 odpaliła również sieć kilkudziesięciu stacjonarnych hotspotów w Poznaniu. Dla abonentów INEA są one dostępne bez ograniczeń.

Aby skorzystać z sieci INEA Hotspot WiFi należy wybrać z listy punktów dostępowych w urządzeniu mobilnym – smartfonie, tablecie lub laptopie – sieć INEA HotSpot WIFI.  Następnie należy tylko raz się zalogować, podając swój login z eBOA INEA oraz jako hasło – pesel, które można zmienić. Urządzenie będzie już samo łączyć się z najbliższym hotspotem INEA Wifi.

Źródło: INEA

Wojtek Konopa, wyświetlono 2817 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum