Blog BazaTelefonów.pl
 

MTS wdraża pierwszy w Rosji Radio Dot System opracowany przez Ericsson

Technologie 2015-08-03 12:25

Ericsson i jeden z najważniejszych rosyjskich operatorów mobilnych Mobile TeleSystems (MTS) dokonali pierwszego wdrożenia Radio Dot System firmy Ericsson w obiekcie użytkowym na terenie Rosji. Radio Dot System, zainstalowany w galerii handlowej o powierzchni 50 000 m2 w Astrachaniu, skutecznie zwiększa zasięg i wydajność sieci komórkowej wewnątrz budynku.

Po uruchomieniu Radio Dot System z funkcją Carrier Aggregation w komercyjnej sieci 3G MTS średnia prędkość przesyłania danych dla abonentów MTS w całym budynku wynosi 14 Mbps.

Andriej Uszacki, wiceprezes i dyrektor ds. technologicznych i informatycznych MTS, oświadczył: "Aby świadczyć najszybsze i stabilne usługi mobilne, MTS systematycznie modernizuje i udoskonala swoje sieci. Wprowadzając najnowsze technologie światowej klasy oraz wciąż przesuwając granice innowacji, staramy się zapewniać klientom coraz lepsze możliwości komunikacji. Wiedząc, że dla naszych klientów ważny jest nie tylko odpowiedni zasięg wewnątrz budynków, ale też odpowiednia przepustowość danych, w ramach tego projektu staraliśmy się wykorzystać wszelkie atuty nowego rozwiązania, aby poprawić wydajność naszej sieci."

Oferowany przez Ericsson Radio Dot System zawiera innowacyjny element w postaci anteny - tzw. “Dot”, która zapewnia użytkownikom dostęp do mobilnych sieci szerokopasmowych. Ma ona zwartą budowę, waży mniej niż 300 gramów i jest bardzo łatwa do zainstalowania. Dzięki niewielkim rozmiarom i wysokiej skalowalności Radio Dot System pozwala operatorom mobilnym dostarczać niezawodny i wysokiej jakości zasięg aplikacji w różnego rodzaju obiektach średnich i małych przedsiębiorstw, a także w miejscach publicznych.

Jak wynika z najnowszego raportu Ericsson ConsumerLab, zasięg wewnątrz budynków wymaga poprawy, gdyż zapotrzebowanie na niego wzrasta. 9 na 10 osób biorących udział w badaniu uważa, że ilość danych przesyłanych wewnątrz budynków w sieciach 3G, 4G i LTE jest większa niż 2 lata temu.

Jeff Traver, Head of Customer Unit MTS w Ericsson Northern Europe and Central Asia, komentuje: "Skoro użytkownicy spędzają większość swego czasu w pomieszczeniach, poprawa zasięgu i wydajności sieci wewnątrz budynków jest kluczowa i niezbędna w kontekście spełnienia wymagań naszych odbiorców. Sieci funkcjonujące w budynkach i w otwartej przestrzeni powinny współdziałać w niezakłócony sposób, zapewniając użytkownikom usługi najwyższej jakości bez względu na to, gdzie aktualnie przebywają. Dzięki naszemu Radio Dot System mobilni i zintegrowani operatorzy mogą szybko dostarczać wysokiej jakości zasięg i zapewnić wysoką przepustowość w budynkach o dowolnej wielkości i charakterze zarówno dla swoich abonentów prywatnych, jak i dla klientów instytucjonalnych."

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3017 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum