Blog BazaTelefonów.pl
 

Ericsson, Swisscom i Qualcomm jako pierwsi realizują nowy projekt łączący LTE FDD i TDD

Technologie 2015-09-08 10:55

Ericsson zapewnił szwajcarskiemu liderowi branży pierwsze w Europie w pełni komercyjne, zaawansowane narzędzie LTE, oparte na tzw. agregacji trzech nośnych: LTE, FDD oraz TDD. Prezentowane rozwiązanie zostało oparte o trzy nośne w dwóch pasmach sieci radiowej oraz chipsetów klasy komercyjnej.

Operator zaprezentował rozwiązanie 18 sierpnia 2015 w sklepie Swisscom w Zurychu w Szwajcarii i planuje wdrożenie go na rynku abonenckim na terenie szwajcarskich obszarów metropolitalnych w lecie 2016 roku, aby zbiegło się to w czasie z pojawieniem się smartfonów obsługujących standardy FDD / TDD.

"Chcemy, aby w przyszłości nasi klienci mieli w każdej chwili zapewniony dostęp do najlepszej sieci" - mówi Heinz Herren, CTO w Swisscom. "Jako pierwszy operator w Europie, uruchomiliśmyrozwiązanie będące kombinacją LTE, FDD i TTD. Dzięki temu jesteśmy w stanie ugruntować pozycję technologicznego lidera. Agregacja LTE FDD/TDD będzie dostępna dla naszych klientów, w głównych lokalizacjach, od lata 2016 roku"

Do demonstracji usługi doszło w salonie sieci handlowej Swisscom. Użyte zostały dwie nośne LTE TDD, każda o przepustowości 20 MHz oraz częstotliwości 2.6 GHz (B41) oraz jedna nośna LTE FDD o parametrach 15 MHz oraz 2.1 GHz (B1). Pokaz w Zurychu był wspierany przez oprogramowanie Ericsson Radio Access Network, jak również przez modem Snapdragon X12 LTE. Modem Snapdragon X12 LTE jest produktem Qualcomm Technologies, Inc., spółki zależnej Qualcomm Incorporated (Nasdaq: QCOMM).

Kombinacja tych trzech nośników w obrębie FDD-LTE oraz TDD-LTE znacznie poprawi przyszłą wydajność sieci. Nowa technologia pozwoli większej liczbie użytkowników korzystać ze szczytowych prędkości transmisji danych w trakcie pobierania oraz wysyłania przy użyciu mobilnego internetu oraz w zakresie rozrywki lub usług biznesowych. W tej konkretnej konfiguracji osiągnięto maksymalną prędkość 335 Mbps w trybie downlink.

Thomas Norén, Vice President and Head of Radio Product Management w Ericsson mówi: "Przede wszystkim podkreślamy nasze wsparcie dla Swisscom w oferowaniu szwajcarskim abonentom najnowszych rozwiązań i zapewnianiu najwyższej wydajności sieci oraz dostępności aplikacji."

Serge Willenegger, Vice President of Product Management w Qualcomm Technologies, powiedział: "Cieszymy się z nawiązania współpracy z firmami Ericsson i Swisscom, dzięki której, razem z naszym modemem Snapdragon X12 LTE możemy wziąć czynny udział w postawieniu kolejnego milowego krok technologicznego w stronę usprawnienia wydajności rozwiązań sieciowych zapewnianych konsumentom."

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 2705 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum