Blog BazaTelefonów.pl
 

SkyCash z jeszcze większym zasięgiem nad morzem

Aplikacje 2015-09-09 14:45

Z początkiem września na tory wyruszyły pociągi Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, która stanowi największą inwestycję transportową w regionie. Jej pasażerowie mogą już kupować bilety przy użyciu telefonów komórkowych, korzystając z aplikacji mobilnej SkyCash.

Płatności mobilne SkyCash są już dostępne w pociągach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, która 1 września br. uruchomiła regularne przewozy pasażerskie. Celem inwestycji o wartości ponad 900 mln zł było usprawnienie transportu w rejonie Trójmiasta i na Kaszubach, w tym połączenie Gdańska i Gdyni z międzynarodowym portem lotniczym w Rębiechowie. PKM stanowi jednocześnie pierwszą od 40 lat całkowicie nową, wybudowaną od podstaw linię kolejową w Polsce.

Przewoźnikiem na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej jest SKM w Trójmieście, której pociągi przewiozły w ubiegłym roku ponad 35 milionów pasażerów. Od blisko trzech lat bilety na przejazdy tym popularnym środkiem transportu są dostępne w SkyCash. Aplikacja pozwala też nabywać bilety metropolitalne, które obowiązują autobusach, tramwajach i trolejbusach na obszarze kilkunastu gmin nad Zatoką Gdańską. Dodatkowo osoby zmotoryzowane mogą poprzez SkyCash opłacać parkowanie w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i na Helu.

- Oddanie do użytku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej to ogromne udogodnienie dla turystów i mieszkańców trójmiejskiej metropolii. Tę wygodę dodatkowo zwiększa SkyCash. To jedyny system pozwalający kupować bilety na wszystkie najważniejsze środki transportu za pomocą jednej aplikacji, która zawsze znajduje się pod ręką– mówi Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash.

Pasażerowie korzystający z aplikacji SkyCash mogą nabywać za jej pomocą bilety na wszystkie połączenia PKM. Można za nie płacić środkami zgromadzonymi w elektronicznej portmonetce lub podłączoną do systemu kartą płatniczą. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży. Ich zakup ułatwia bezprzewodowy internet, który jest dostępny zarówno w pociągach, jaki na wszystkich przystankach PKM.

Źródło: SkyCash

Wojtek Konopa, wyświetlono 2816 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum