Blog BazaTelefonów.pl
 

Oprogramowanie firmy Ericsson zwiększa wydajność sieci mobilnych w pomieszczeniach

Technologie 2015-09-11 12:02

W kilku ostatnich latach zmiany dotyczące łączności nabierały tempa; przeszliśmy z epoki laptopów do epoki pełnej mobilności, w której łączymy się ze znajomymi, rodziną i współpracownikami za pomocą różnych urządzeń – wzrost do 4,3 urządzenia przypadającego na użytkownika do roku 2020* - transakcje biznesowe coraz częściej przeprowadzone są za pomocą sieci komórkowej.

Wynikający z tego gwałtowny wzrost liczby urządzeń, użytkowników i zastosowań próbujących uzyskać dostęp do sieci może skutkować obniżeniem zasięgu i wydajności w budynkach. A przy postępującym rozwoju Internetu Rzeczy (IoT, Internet of Things), dzięki któremu 26 miliardów urządzeń będzie podłączonych do sieci w 2020 roku, zapewnienie odpowiedniego zasięgu w budynkach będzie stanowiło jeszcze większe wyzwanie.

Aby wspierać te zmiany dotyczące łączności, Ericsson (NASDAQ: ERIC), od dawna cieszący się uznaniem za innowacyjny sprzęt zapewniający wysoką wydajność, podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej, zwiększając przepustowość i funkcjonalność wyłącznie dzięki aktualizacjom oprogramowania. Firma ogłosiła dziś wprowadzenie kolejnej ważnej wersji oprogramowania, Ericsson Networks Software 16A, która będzie zawierać nowy pakiet wersji oprogramowania dla sieci LTE w budynkach.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 2892 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum