Blog BazaTelefonów.pl
 

Mobilne routery przyszłości

Gadżety, Internet 2015-10-19 07:47

Nowoczesne routery wzbogacane są o technologie, które pozwalają znacznie poszerzyć ich tradycyjną funkcjonalność. Producenci, odpowiadając na zapotrzebowanie konsumentów, czynią je urządzeniami coraz bardziej mobilnymi. Dzięki temu rosną możliwości wykorzystania ich w różnych dziedzinach życia, zarówno do użytku prywatnego, jak i w biznesie.

Routery WiFi do niedawna były stosunkowo dużymi, nieporęcznymi, mało efektownymi urządzeniami które umożliwiały łączność z Internetem poprzez podłączony do gniazda sieci kabel. Dzisiejsze routery mają zupełnie inne oblicze. Specjalne miejsce wśród nich zajmują routery mobilne – kompaktowe urządzenia, które nie tylko zachwycają funkcjonalnością, ale także cieszą oko wyrafinowaną estetyką.

Ruchomy hotspot dla wielu urządzeń

Korzystając z przenośnego routera wifi, możemy podłączyć do niego bezprzewodowo nawet do 10 urządzeń i udostępniać sieć nie tylko na konferencji biznesowej, ale także w domu, czy na spotkaniu ze znajomymi. Niewielkie rozmiary, waga, łatwa konfiguracja i przejrzysty interfejs pozwalają na wygodne korzystanie z urządzenia w każdej sytuacji. Mobilny router z naładowaną baterią – taki jak np. Huawei E5573 – może pracować nieprzerwanie kilka godzin w różnych technologiach: HSPA+, UMTS, EDGE czy LTE z prędkością do 150 MB/s. Dzięki temu użytkownik może w pełni korzystać z z multimediów i cieszyć się wygodnym, szerokopasmowym dostępem do sieci.

Internet w podróży
Internet podczas podróży dla wszystkich pasażerów, bez zbędnych instalacji? Wifi z zapalniczki samochodowej – takie możliwości daje router samochodowy, podłączony do gniazda ładującego w aucie. Wygodne rozwiązanie pozwala zaspokoić potrzeby kilku podróżnych – np. do routera Huawei CarFi E8377 można podłączyć do 10 sprzętów przenośnych.

Samochodowy router, dzięki wmontowaniu do gniazda w aucie, posłuży także jako ładowarka do urządzeń mobilnych –  posiada gniazdo USB do którego można podłączyć smartfona, tablet lub inne urządzenie mobilne.

Profesjonalny router w transporcie
Huawei CarFi E8377 sprawdzi się nie tylko w samochodzie rodzinnym, ale także w autobusie, czy busie. Z powodzeniem może więc być eksploatowane w sektorze transportu, jako udogodnienie dla pasażerów taksówki, czy autokaru turystycznego.

Z racji swoich dużych możliwości technologicznych: użycie najnowocześniejszych technologii sieciowych z najlepszymi prędkościami transmisji danych oraz odporność na skrajne temperatury (praca w temp. od -10 ? do + 35 ?) i wilgotność sprawia, że router będzie działał nie tylko w obszarze miejskim i na autostradzie, ale także w trudnych warunkach terenowych, np. w górach.

Zarządzanie urządzeniem z poziomu smartfona
Użytkowanie mobilnych routerów można uprościć dzięki specjalnym aplikacjom, pozwalającym na łatwe zarządzanie siecią i urządzeniem: zmianę ustawień administracyjnych, sprawdzenie prędkości połączeń i zasięgu. Z poziomu tabletu lub telefonu można monitorować zużycie i transmisję danych. Jednym z takich programów jest Huawei HiLink, który pozwala na proste zarządzanie internetem w wielu produktach Huawei: smartfonach, routerach i modemach.

Źródło: Huawei

Wojtek Konopa, wyświetlono 2738 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum