Blog BazaTelefonów.pl
 

Masowa wysyłka plików - dlaczego warto wybrać SMS?

Inne 2015-10-30 08:55

Przesyłanie plików do szerokiego grona odbiorców najczęściej kojarzy się z masową wysyłką maili. Niestandardową i skuteczną formą dystrybucji materiałów multimedialnych może okazać się… SMS. Takie rozwiązanie umożliwia usługa Rich Media SMS, która niesie ze sobą wiele korzyści płynących przede wszystkim z dużo wyższego współczynnika otwarcia (Open Rate) w porównaniu do innych narzędzi.

 Rich Media SMS to rozszerzona wersja skróconego linku, która daje nowe możliwości jego użycia. Funkcja pozwala umieścić w wiadomości krótki adres URL, który przenosi odbiorcę we wskazane miejsce - w tym przypadku do plików przechowywanych na serwerze. Przy wykorzystaniu platformy do masowej wysyłki usługa pozwala na tworzenie linków stałych, identycznych dla każdego z odbiorców (np. idz.do/sklep) lub indywidualnych (np. idz.do/xyz). Dzięki temu możliwe jest przesyłanie w formie SMS-a dodatkowych materiałów takich jak np. muzyka, grafika, video czy PDF-y.

 
Wykorzystanie takiego rozwiązania w SMS-ie pozwala mierzyć skuteczność działań i dostarcza wielu dodatkowych informacji o odbiorcach. Kampanie oparte na Rich Media SMS mogą zawierać takie dane jak: czas i data kliknięcia w link, system operacyjny odbiorcy (np. Android lub iOS), użyta przeglądarka (np. Chrome), a nawet rodzaj urządzenia (np. iPhone). Dzięki śledzeniu przebiegu oraz mierzeniu skuteczności wysyłki można lepiej poznać grupę docelową i efektywniej dostosować kolejne działania promocyjne. Platforma, która na rynku polskim umożliwia masową wysyłkę SMS w takiej formie, to SMSAPI.pl. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi przeprowadzenie kampanii Rich Media SMS jest bardzo proste i sprowadza się do wykonania kilku kroków.
  1. Przygotowanie pliku do wysyłki. Dozwolone formaty to: TXT, GIF, PNG, JPG, MP3, OGG, MP4, PDF.
  2. Zalogowanie się na koncie i uruchomienie Bramki SMS.
  3. Zdefiniowanie odbiorców - najlepiej w oparciu o własną bazę kontaktów podzieloną na podgrupy.
  4. Stworzenie treści wiadomości SMS.
  5. Skorzystanie z funkcji Wstaw Plik (Rich Media) oraz określenie sposobu skrócenia linku.
  6. Podsumowanie treści, sprawdzenie (np. testowy SMS) i wysyłka.
Kampanie Rich Media SMS niosą za sobą wiele korzyści dla marketerów i dostarczają więcej możliwości interakcji z przesłaną informacją czy reklamą. Największą zaletą przy masowej wysyłce plików za pomocą SMS-a jest szybkość odczytania wiadomości, która najczęściej wynosi poniżej minuty (w przypadku maila kilka godzin) oraz współczynnik otwarcia sięgający niemal 100% (w przypadku wiadomości mailowej około 23%).
 
Źródło: SMSapi

Wojtek Konopa, wyświetlono 2653 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum