Blog BazaTelefonów.pl
 

Ericsson i Cisco podejmują współpracę nad tworzeniem sieci przyszłości

Technologie 2015-11-12 10:46

Firmy Ericsson i Cisco – liderzy w obszarze rozwoju i budowania sieci, rozwiązań mobilnych i chmury – ogłosiły globalne partnerstwo biznesowe i technologiczne, które pozwoli tworzyć sieci przyszłości. Wielowymiarowa relacja zaoferuje klientom to co najlepsze w obu firmach: routing, centrum danych, sieci, usługi w chmurze, mobilność, zarządzanie i kontrolę oraz usługi globalne.

Firmy planują wspólnie dostarczanie wartości dla klientów przez:

  • Zaoferowanie dostawcom portfela kompleksowych produktów i usług oraz wspólnej innowacyjności, która przyspieszy nowe modele biznesowe,
  • Tworzenie mobilnych interfejsów dla przedsiębiorstw poprzez bezpieczną architekturę technologiczną dla zintegrowanych sieci wewnętrznych i zewnętrznych oraz
  • Wykorzystanie połączenia skali i innowacyjności obu firm do przyspieszania platform i usług wymaganych do cyfryzacji krajów i tworzenia Internetu Rzeczy.

W świecie napędzanym przez mobilność, usługi w chmurze i cyfryzację sieci przyszłości będą wymagały nowych zasad projektowania, które zapewnią ich elastyczność, autonomiczność i wysoki poziom bezpieczeństwa. Firmy Ericsson i Cisco razem stawią czoła tym wyzwaniom, oferując kompleksowe przywództwo w budowie architektury sieciowej, dla 5G, chmury, IP i Internetu Rzeczy – od urządzeń i czujników po sieci prowadzące do firmowej chmury IT. Klienci będą mogli przyspieszyć swoją transformację biznesową poprzez korzystanie z komplementarnych możliwości obu firm, włącznie z globalnymi funkcjami serwisowymi, takimi jak konsulting, integracja i wsparcie dla zarządzanych operacji w IT i sieciach.

Oświadczeniu będą towarzyszyć liczne umowy obejmujące zaangażowanie w transformację sieci przez architektury referencyjne i wspólny rozwój, zarządzanie oparte na systemie i kontrolę, rozbudowaną umowę dla resellerów oraz współpracę w głównych segmentach rozwijających się rynków. Firmy uzgodniły również omówienie zasad FRAND i podpisanie umowy licencyjnej dla odpowiednich portfeli patentowych, co pozwala na nieskrępowaną wspólną innowacyjność i gwarancję dla klientów obu organizacji. W ramach tej umowy firma Ericsson otrzyma opłaty licencyjne od firmy Cisco.

Firmy Ericsson i Cisco są silnymi i uzupełniającymi się partnerami z łącznie ponad 56 000 patentów, 11 mld na badania i inwestycje rozwojowe oraz ponad 76 000 profesjonalistów służących klientom w ponad 180 krajach.

Partnerstwo strategiczne będzie głównym czynnikiem rozwoju i wartości przez następną dekadę, a każda firma skorzysta z przychodów przyrostowych w roku kalendarzowym 2016 i osiągnie pułap 1 mld USD lub więcej do roku 2018. Oczekuje się również nowych i większych możliwości, ponieważ partnerstwo pozwala obu firmom na kierowanie wysiłków i inwestycji w stronę zapewniania wartości na rozwijających się rynkach.

Zespoły z obu organizacji będą również pracować nad wspólną inicjatywą skoncentrowaną na SDN/NFV oraz zarządzaniu sieciami i ich kontroli.

Komentarze:

Hans Vestberg, Prezes Ericsson
„Jestem podekscytowany możliwością współpracy z firmą Cisco nad kontynuowaniem kształtowania Społeczeństwa Sieci. Przede wszystkim dzielimy tę samą wizję strategicznej roli sieci w każdej firmie i każdej transformacji cyfrowej w branży. Partnerstwo początkowo skoncentruje się na dostawcach usług, następnie na możliwościach w segmencie przedsiębiorstw i przyspieszeniu skali adopcji usług Internetu Rzeczy w różnych branżach. W przypadku firmy Ericsson partnerstwo to wzmacnia również strategię IP wdrażaną w ciągu ostatnich lat i jest kolejnym ważnym krokiem w transformacji Ericsson”.

Chuck Robbins, Dyrektor generalny Cisco
„Przy tym tempie rozwoju rynku sukces odniosą te firmy, które budują odpowiednie partnerstwo strategiczne w celu przyspieszenia innowacyjności, rozwoju i zwiększenia wartości dla klientów. Dzisiejsze oświadczenie łączy razem dwóch wizjonerskich liderów branży o uzupełniających się kulturach i doświadczeniach związanych z innowacjami. Przez ostatni rok współpracowaliśmy z firmą Ericsson nad rozwojem strategii przyszłego liderowania w branży i możemy rozpocząć wdrażanie tego od dziś. Nasze partnerstwo pozwoli przyspieszyć rozwój obu firm, uzyskać wartość dla klientów i zapewnić niezwykłą innowacyjność w branży”.

Vittorio Colao, Dyrektor generalny Grupy, Vodafone
„Cieszymy się z partnerstwa między firmami Ericsson i Cisco, gdyż może to naszym zdaniem przyspieszyć tempo innowacji w branży łączności, kiedy bardzo szybkie sieci, usługi w chmurze i Internet Rzeczy staną się coraz bardziej dostępne dla naszych klientów”.

Randall Stephenson, Prezes i Dyrektor generalny firmy AT&T

„Współpraca firm Cisco i Ericsson w większym stopniu podkreśla znaczenie płynnej integracji rozwiązań IP i bezprzewodowych.  Ten rodzaj inicjatywy jest zgodny z planami i inwestycjami, które realizowaliśmy w ostatnich czterech latach z myślą o zintegrowanych rozwiązaniach”.

Roger Gurnani, Wiceprezes wykonawczy oraz Szef ds. Informacji i Technologii w firmie Verizon Communications
„To globalne partnerstwo niesie ze sobą potencjał zdolny do przekształcenia całej branży. Cieszy nas wizja pracy z firmami Ericsson i Cisco i czekamy na partnerstwo, które przyspieszy rozwój nowych technologii bezprzewodowych”.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 2649 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum