Blog BazaTelefonów.pl
 

Piłka, emocje i Wi-Fi – nowe oblicze stadionów

Internet 2015-11-16 12:32

Kiedy znajdujemy się na imprezie masowej, ważne jest dla nas nie tylko samo oglądanie widowiska, lecz także dzielenie się wrażeniami w internecie. Aby to robić, nie musimy korzystać z sieci komórkowej. Na stadionach, halach widowiskowych i w innych tego typu miejscach coraz częściej jest udostępniane Wi-Fi.

Od października 2015 r. darmowym Wi-Fi na stadionie mogą cieszyć się kibice Legii Warszawa. „Zainstalowaliśmy sieć, na której jest postawiona platforma usługowa. Łączność zapewniają 153 punkty dostępowe. Wykorzystaliśmy 10 km kabla” – mówi serwisowi infoWire.pl Katarzyna Pąk, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Ericssonie.

Wi-Fi na stadionie zapewnia widzom różne korzyści. „Po pierwsze zwiększa bezpieczeństwo – ludzie mają możliwość komunikowania się ze sobą i odnajdywania w razie zgubienia. Po drugie kibice w każdym momencie mogą sprawdzić pocztę czy wysłać zdjęcie na serwisy społecznościowe. Po trzecie dzięki Wi-Fi poprawiamy widzom komfort oglądania meczu. Już w tej chwili mamy serwis informacyjny dla osób, które w trakcie spotkania używają naszej aplikacji mobilnej, a w przyszłości umożliwimy im zamawianie jedzenia, picia i akcesoriów klubowych z dostawą na krzesełko” – informuje Wiktor Cegła, dyrektor marketingu Legii Warszawa.

Oczywiście dostęp do Wi-Fi powinien być zapewniony nie tylko na stadionach, lecz na wszystkich arenach, gdzie odbywają się imprezy masowe. W dzisiejszych czasach ludzie tego wymagają. „Już teraz widzimy, że ponad 40% osób obecnych na meczu loguje się do sieci zainstalowanej na naszym stadionie i z niej korzysta” – zauważa Wiktor Cegła. „Tam, gdzie przedsiębiorcy upatrują rozszerzenia swojego biznesu, platforma usługowa, która musi się liczyć z siecią Wi-Fi dobrej jakości, będzie jak najbardziej przydatna” – stwierdza Katarzyna Pąk.

Źródło: Infowire.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 2541 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum