Blog BazaTelefonów.pl
 

Miasta coraz częściej wysyłają SMS-y do swoich mieszkańców

Inne 2015-11-18 12:19

Coraz więcej miast korzysta z możliwości masowej wysyłki SMS-ów bezpośrednio na telefony komórkowe mieszkańców. Już prawie pół miliona Polaków otrzymuje bezpłatne powiadomienia dotyczące zbliżających się wydarzeń kulturalnych, informacji o ruchu drogowym czy możliwości odebrania dokumentów z urzędu.

Wśród pionierów na mapie Polski był Rzeszów, który zdecydował się na wdrożenie komunikacji SMS już w 2009 roku. Od tamtej pory aż 600 polskich miast postanowiło skorzystać z innowacyjnego sposobu informowania swoich mieszkańców. W jednym z niewielkich powiatów województwa śląskiego już w pierwszym miesiącu od uruchomienia usługi w lipcu 2014 zapisało się 250 osób, a obecnie z systemu korzysta 920 mieszkańców. 

O czym dowiemy się z SMS-ów?
Najczęściej mieszkańcy poszczególnych miast mogą sami wybrać, jakiego rodzaju SMS-y chcą otrzymywać, dobierając odpowiednie grupy tematyczne na stronie urzędu. Osoby biorące czynny udział w życiu społecznym mogą skorzystać z SMS-ów dotyczących wydarzeń sportowych, organizowanych koncertów czy innego rodzaju wydarzeń kulturalnych.

Możliwe jest również otrzymywanie bardziej spersonalizowanych wiadomości tekstowych, które zawierają informacje dotyczące odbioru ważnych dokumentów urzędowych (dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny) lub przypomnienie o spotkaniu z urzędnikiem. Takie rozwiązanie pozwala usprawnić administrację i lepiej wykorzystać czas pracownika, a w efekcie polepszyć relację z petentem. Mieszkańcy mogą dowiedzieć się również o możliwości przeprowadzenia bezpłatnych badań lekarskich, szczepień i innego rodzaju udogodnień związanych z dbaniem o zdrowie.

Źródło: Sarota.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 2519 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum