Blog BazaTelefonów.pl
 

Ruckus Wireless jako pierwszy na rynku zwirtualizował warstwę tranmisji danych

Technologie 2015-11-23 14:00

Ruckus Wireless przedstawił pierwszą na rynku zwirtualizowaną warstwę „data-plane” dla sieci Wi-Fi, umożliwiającą oddzielenie warstwy transmisji danych od warstwy kontrolnej w dużych sieciach bezprzewodowych. Operatorzy i przedsiębiorstwa zyskają maksymalną elastyczność w zakresie budowy sieci WI-FI poprzez możliwość rozproszenia warstwy wymiany danych w sieci, tak aby optymalizować koszty i pojemność systemu, wraz ze wzrostem zapotrzebowania użytkowników.

 

Nowe oprogramowanie - Virtual SmartZone Data Plane (vSZ-D) - współpracuje z kontrolerami wirtualnymi  SmartZone firmy Ruckus Wireless,  które zapewniają zarządzanie sieciami bezprzewodowymi. Kontroler wirtualny SmartZone osiągnął silną pozycję na rynku w ciągu zaledwie jednego roku. Na dzień dzisiejszy ponad 700 klientów używa platformy kontrolera wirtualnego SmartZone, do zarządzania ponad 200 000 punktami dostępowymi. Virtual SmartZone jest znaczącym krokiem naprzód w zakresie budowy sieci zgodnej z architekturą Network Functions Virtualization (NFV), która przenosi kluczowe elementy sieciowe do warstwy programowej, umożliwiając ich uruchomienie na serwerach klasy enterprise.

"Ruckus po raz kolejny toruje drogę innowacjom Wi-Fi, dzięki czemu dostawcy i przedsiębiorstwa mogą łatwiej wirtualizować i optymalizować swoje sieci", powiedział Greg Beach, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Ruckus Wireless. "Oddzielenie warstwy kontrolnej i transmisji danych zapewnia znaczącą elastyczność, przewagę kosztową i wydajnościową dla sieci WI-FI, które obsługują tysiące urządzeń i punktów dostępowych."

Virtual SmartZone Data Plane zapewnia elastyczne i ekonomiczne podejście do agregacji i tunelowania danych  dla potrzeb określonych aplikacji lub polityk bezpieczeństwa. Tradycyjny model tunelowania oparty o dedykowane rozwiązania wbudowane w funkcjonalność kontrolera sieci WI-FI wymaga zastosowania drogich kontrolerów fizycznych, które trzeba replikować w każdej lokalizacji. Prowadzi to do wzrostu kosztu rozwiązania i kompleksowych zmian w zakresie konfiguracji elementów sieciowych przedsiębiorstwa. W przeciwieństwie do tradycyjnego drogiego i skomplikowanego w rozwoju systemu tunelowania w oparciu o tradycyjne kontrolery, vSZ-D wirtualizuje funkcjonalność warstwy tunelowania i kontroli danych umożliwiając elastyczne uruchomienie tunelowania w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa.

Funkcjonalnie, wirtualna warstwa transmisji danych vSZ-D jest zarządzana przez kontroler Virtual SmartZone, umożliwiając niezależne skalowanie warstwy kontrolnej i transmisji danych. vSZ-D mogą być wdrażane w rozproszonych lokalizacjach lub centralnie, pozwalając na maksymalną elastyczność w budowaniu i transmisji danych w sieci WI-FI. Projekt oparty na NFV eliminuje ograniczenia fizycznego sprzętu i położenia geograficznego.

Kontrolery Virtual SmartZone oferują ogromną elastyczność: skalowalność do 300 000 podłączonych urządzeń, zapewniają obsługę na jednej platformie wielu osobnych przedsiębiorstw w trybie multi-tenant, a elastyczny model licencjonowania pozwala na stopniową rozbudowę systemu (WiFi-as-you–grow), tak by dostosować go do zmieniających się potrzeb biznesowych. Oprogramowanie kontrolera SmartZone obsługuje wszystkie wewnętrzne i zewnętrzne bezprzewodowe punkty dostępu Ruckus ZoneFlexTM.
Kluczowe cechy vSZ-D to:

  • Tunelowanie danych z możliwością szyfrowania warstwy transmisyjnej: Możliwość szyfrowania ruchu dla każdego rodzaju tunelowania transmisji danych, w tym enkrypcję ruchu typu gościnnego; szyfrowane ruchu z urządzeń typu Point-of-Sale dla osiągnięcia zgodności z PCI;  ruchu VoIP oraz ruchu wymiany danych podczas przełączania użytkownika pomiędzy punktami dostępowymi ( ang. roaming)
  • Dynamiczne skalowanie warstwy transmisji danych: Zapewnia skalowalność i elastyczność dla dużych sieci wymagających transmisji danych na poziomie 1Gbps, 10Gbps lub większej. System zapewnia automatyczne dostosowanie się do potrzeb transmisji danych z dynamiczną alokacją zasobów wraz ze wzrostem przepustowości.
  • Architektura klastrowa: Zapewnia skalowalność i elastyczność dla wdrożeń obsługujących do 30 000 punktów dostępu i 300 000 urządzeń. Pojedynczy kontroler Virtual SmartZone może zarządzać maksymalnie dwoma instancjami vSZ-D, a klaster czterech kontrolerów może obsługiwać do 8 instancji vSZ-D.
  • Wsparcie wielu hypervisor’ów  Oprogramowanie vSZ-D może być uruchomione na hypervisorze VMware vSphere i KVM (OpenStack).

vSZ-D jest dostępny jako rozszerzenie istniejących kontrolerów Virtual SmartZone z portfolio Ruckusa - oferowanych w wersji "high-scale" (vSZ-H) dla operatorów i dużych przedsiębiorstw, oraz w wersji "essential" (vSZ-E) dla dużych i średniej wielkości przedsiębiorstw. Oprogramowanie vSZ-D wymaga wersji 3.2 kontrolera vSZ-H lub vSZ-E. Ceny vSZ-D zaczynają się od 995 USD za instancję obsługującą do 1 Gbps transmisji danych.

Oprogramowanie Virtual SmartZone rozszerza technologię Smart Wi-Fi, która przyczyniła się do sukcesu marki Ruckus, w tym BeamFlex+ unikalnej technologii anten adaptacyjnych, ChannelFly predykcyjnego doboru optymalnego kanału pracy punktu dostępowego, SmartMesh samo-organizujących się sieci kratowych oraz funkcjonalności Dynamic PSK. Rozwiązania te pomagają Ruckusowi dostarczać wydajną, niezawodną, skalowalną i bezpieczną bezprzewodową sieć Wi-Fi dla operatorów i przedsiębiorstw.

Źródło: Ruckus Wireless

Wojtek Konopa, wyświetlono 2833 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum