Blog BazaTelefonów.pl
 

Gumtree.pl dostarczyło ponad 1220 GB darmowego Internetu prawie 35 tysiącom ludzi w całej Polsce

Internet 2015-12-02 12:52

Serwis bezpłatnych ogłoszeń lokalnych Gumtree przez całe lato i jesień dostarczał nielimitowany darmowy Internet do różnych lokalizacji w całej Polsce.  Hotspoty ustawiane przez Gumtree w parkach, na deptakach, basenach i miejscowościach turystycznych, umożliwiły w 2015 roku połączenie z siecią prawie 35 000 użytkownikom.

Już w 2014 roku serwis Gumtree postanowił zadbać o swoich użytkowników, zapewniając pierwszy w Polsce punkt dostępu do Internetu usytuowany w parku (wtedy było to Pole Mokotowskie w Warszawie). Zachęcony sukcesem akcji, portal postanowił rozszerzyć działanie na inne miasta Polski - w 2015 były to: Wrocław (Park Południowy) , Opole (Basen Błękitna Fala), Gorzów Wielkopolski (Park Górczyński), Rzeszów (Park Linowy Ekspedycja), Toruń (Bulwar Filadelfijski) i Miasto Hel.

Hotspoty zostały uruchomione w maju i funkcjonowały w wybranych lokalizacjach do końca października. W trakcie ich działania, do sieci Gumtree podłączyło się prawie 35 tysięcy unikalnych użytkowników, ściągając w sumie 1223,5 GB danych, wysyłając ponad 184 GB, wszystko podczas ponad 80 tysięcy sesji.

Dla wielu ludzi, w szczególności osób przebywających na wakacjach w mieście Hel, dostęp do Internetu zapewniony przez Gumtree był jedyną drogą do bycia online.

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Warto zauważyć, że hotspoty Gumtree, których operatorem była warszawska firma CCA, były w pełni bezpieczne i zgodne ze wszystkimi wymogami ustalonymi przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Żaden punkt dostępu do Internetu nie zbierał danycho użytkownikach, które później byłyby wykorzystywane do celów marketingowych.

„Nie chcieliśmy nadwyrężać zaufania naszych użytkowników, dlatego postanowiliśmy, że Gumtree WI-FI będzie internetem absolutnie darmowym - żadne wrażliwe dane o użytkownikach hotspotów nie były pobierane i archiwizowane, sprawdzaliśmy jedynie statystyki, dotyczące ilości i czasu połączeń. Wielu operatorów punktów dostępowych do sieci wymaga od swoich użytkowników wypełniania ankiet, stosuje też inne narzędzia pozyskiwania danych marketingowych - Gumtree do nich nie należy.” - mówi Katarzyna Merska-Pietrak, koordynator ds. komunikacji w Gumtree Polska.

Portal zapowiada, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że akcja będzie kontynuowana również w najbliższych latach, pokrywając siecią hotspotów kolejne miasta Polski.

Źródło: Gumtree

Wojtek Konopa, wyświetlono 2563 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum