Blog BazaTelefonów.pl
 

Model BaaS sposobem operatorów na zwiększenie przychodów z ruchu SMS A2P

Operatorzy, Technologie 2016-01-28 09:50

Infobip, światowy lider w dostarczaniu mobilnych rozwiązań komunikacyjnych dla biznesu oferuje operatorom telekomunikacyjnym współpracę w rozwijaniu usług w modelu BaaS (Business-as-a-Service). W jej ramach firma zapewnia elementy operacyjne infrastruktury, platformę i oprogramowanie w chmurze obliczeniowej, a także wsparcie w sprzedaży usług i obsłudze klienta.

Model BaaS wdrożony w obszarze komunikacji SMS umożliwia operatorom telekomunikacyjnym przekazanie dostawcy usług mobilnych odpowiedzialności za cały segment działalności związanej z obsługą wysyłek wiadomościami realizowanych w ramach komunikacji A2P. Podejście to pozwala operatorom skupić się na głównej działalności i uzyskać przychody z ruchu wiadomości A2P przepływających przez ich sieć bez ponoszenia ryzyka czy dodatkowych obciążeń codziennej działalności.

Dla operatora telekomunikacyjnego wspólne rozwijanie usług w tym segmencie rynku jest korzystne, ponieważ nie musi zajmować się technicznymi i operacyjnymi szczegółami masowych wysyłek SMS. Bez większych inwestycji w infrastrukturę otrzymuje dostęp do najnowszych mobilnych rozwiązań telekomunikacyjnych, którymi zainteresowany jest biznes. Otwiera to operatorowi drogę do lepszego penetrowania rynku A2P (Application2Person), który według ustaleń Transparency Market Research w 2013 roku globalnie wart był 53,07 mld USD. Jednocześnie całkowita wartość tego rynku w 2020 roku ma wzrosnąć do 70,32 mld USD. Eksperci Infobip szacują, że rynek SMS A2P w Polsce może być wart nawet w granicach 75 mln złotych.

„Współpraca w modelu BaaS pomiędzy dostawcą usług biznesowych a operatorem pozwala m.in. na lepsze zrozumienie potrzeb klientów oraz sprawną wymianę informacji, która umożliwia wspólne opracowywanie nowych usług mobilnych skierowanych do biznesu. Dzięki temu szybciej reagujemy na zmieniający się rynek i dostarczamy klientom skuteczne rozwiązania komunikacyjne.” – powiedział Marcin Papiński, Dyrektor ds. Rozwoju w firmie Infobip.

Operatorzy telekomunikacyjni przez wiele lat opierali przychody z ruchu SMS-ów głównie o wiadomości wysyłane w formule SMS P2P (person2person). Ruch wiadomości tekstowych wysyłanych między użytkownikami jednak spada, a to przekłada się na coraz niższe zyski. SMS A2P to zupełnie nowy rynek, który bardzo różni sie od starszego rynku SMS P2P, dlatego wymaga od operatorów nowego podejścia i narzędzi. Model BaaS umożliwia zwiększenie przychodów z ruchu wiadomości SMS A2P z wykorzystaniem zaplecza, którym dysponuje dostawca tj. technologie, modele biznesowe oraz doświadczenie, które przekładają się zarówno na jakość świadczonych usług jak i ich bezpieczeństwo.

Infobip to jeden ze światowych liderów w obszarze usług SMS A2P wyznaczający standardy na rynku masowej wysyłki SMS-ów. Podczas gali rozdania nagród Capacity Messaging and SMS World Awards firma otrzymała nagrodę dla najlepszego dostawcy usług SMS A2P w roku 2015.

Źródło: In Fact PR

Wojtek Konopa, wyświetlono 2326 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum