Blog BazaTelefonów.pl
 

Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu - T-Mobile podpowiada rodzicom jak odpowiedzialnie korzystać z internetu i edukować najmłodszych

Internet, Operatorzy 2016-02-09 14:21

Jak wynika z badania „Internauci 2015” przygotowanego przez CBOS, w ubiegłym roku z internetu korzystało regularnie niemal 65% Polaków. Dynamiczny rozwój technologii sprawia, że korzystamy z sieci nie tylko niemal każdego dnia, ale przede wszystkim używamy w tym celu coraz większej liczby urządzeń. Co za tym idzie, jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na wiele zagrożeń.

Laptopy, komputery stacjonarne, tablety, smartfony, ale również konsole, czy telewizory, to urządzenia, poprzez które z siecią łączą się zarówno dorośli jak i dzieci. Świat Internetu przyspiesza z każdym rokiem, stwarzając coraz większe możliwości komunikacji i szybkiego dostępu do informacji, niezależnie od miejsca przebywania. Dzięki dostępowi do sieci, najmłodsi mogą się uczyć i twórczo rozwijać. Warto jednak zadbać o to by od samego początku uczyć dzieci szacunku w komunikacji online oraz zasad poufności czy zasad ochrony danych osobowych. T-Mobile, włączając się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, przypomina co zrobić, by dziecko w sposób odpowiedzialny korzystało z sieci.
W obecnych czasach dzieci swobodnie poruszają się po świecie nowych technologii. Warto ich w tym wspierać, ponieważ internet jest bardzo cennym źródłem praktycznie nieograniczonego dostępu do wiedzy, poznawania świata oraz nowych ludzi. Dzięki niemu mamy między innymi dostęp do niezbędnych informacji, możemy kształcić się bez ograniczeń dzięki otwartym bezpłatnym kursom prowadzonym przez najbardziej uznane szkoły wyższe na świecie, a także nawiązywać kontakty z ludźmi z całego świata.
Nie zawsze jednak posiadają wiedzę na temat dobrych praktyk związanych z poruszaniem się w sieci. W tym celu z inicjatywy Komisji Europejskiej ustanowiono Dzień Bezpiecznego Internetu, Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Lepszy Internet zależy od Ciebie”, w której organizatorzy chcą podkreślić, że bezpieczny Internet zależy od każdego z nas i warto wspólnie działać tak, aby Sieć stała się pozytywnym miejscem do twórczej rozrywki.

W Dniu Bezpiecznego Internetu, T-Mobile przypomina o dedykowanej stronie „W Cyfrowym Świecie”, na której każdy rodzic i opiekun znajdzie przydatne porady dotyczące odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii. Na platformie znajdują się liczne informacje i wskazówki, które pokazują, jak w przystępny sposób można uczyć dzieci o zasadach bezpieczeństwa w Internecie.

Działanie edukacyjne wspiera usługa „Dzieci w Sieci”, dzięki której rodzice zyskują większą kontrolę nad tym, co dzieci przeglądają w internecie. Aplikacja dostarcza opiekunom wiele praktycznych rozwiązań m.in. pozwala określić, jakie strony może odwiedzać ich dziecko oraz w jakich godzinach ma dostęp do intenetu. W ramach usługi kontrolą rodzicielską mogą zostać objęte wszystkie urządzenia (smartfony, tablety), które łączą się z mobilną siecią T-Mobile. Ochrona dotyczy konkretnego numeru, niepotrzebne są więc dodatkowe aplikacje na telefonie czy komputerze dziecka. Z usługi mogą skorzystać wszyscy klienci w cenie 4,99 zł miesięcznie.

T-Mobile zapewnia ponadto swoim klientom możliwie najlepszą ochronę przed nadużyciami, o czym świadczy przyznany w styczniu 2016r. przez Urząd Komunikacji Elektronicznej certyfikat „Bezpieczny Internet”. Dokument stanowi potwierdzenie najwyższego poziomu bezpieczeństwa świadczonych przez operatora usług internetowych.

Źródło: T-Mobile

Wojtek Konopa, wyświetlono 2320 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum