Blog BazaTelefonów.pl
 

Laptop Huawei MateBook

Gadżety, Komputery 2016-02-22 14:07

Hybrydowy laptop Huawei MateBook został zaprezentowany na Mobile World Congress w Barcelonie. Stylowy MateBook łączy w sobie mobilność smartfona i moc laptopa, wprowadzając zupełnie nową jakość w biznesie.  Firma Huawei odpowiedziała na rosnące potrzeby użytkowników biznesowych, którzy szukają wysokiej klasy przenośnych i wydajnych urządzeń. Zaprezentowany właśnie na MWC nowy flagowiec Huawei MateBook to najwyższej klasy laptop łączący w sobie mobilność, produktywność i stylowy wygląd.

- Stworzyliśmy przełomowy produkt, który swoją elegancką stylistyką i najwyższej klasy technologią wyznacza nowy styl biznesu – powiedział Richard Yu, CEO, Huawei Consumer Business Group. - Huawei z sukcesem wykorzystał swoje wszechstronne doświadczenie i przywiązanie do perfekcji w tworzeniu produktów klasy premium, i zaprezentował nowoczesne narzędzie dopasowane do współczesnych wymagań środowiska biznesowego.

Sercem Huawei MateBook jest procesor Intel Core M 6. generacji, który sprosta nawet najbardziej wymagającym zadaniom. Jednocześnie projektanci zadbali o zachowanie ultra lekkiej konstrukcji i smukłej, stylowej obudowy.

- To najlepszy moment dla Huawei, by wprowadzić na rynek MateBook, niezwykle wydajne urządzenie 2-w-1. Zastosowany w nim nowy procesor Intel Core M, pozwala w pełni wykorzystać możliwości komputera i mobilność, którą oferuje tablet czy smartfon – mówi Kirk B. Skaugen, wiceprezes i dyrektor generalny Intel Client Computing Group. - Cieszymy się, że możemy rozszerzać naszą współpracę z firmą Huawei na nieustannie rozwijającym się rynku urządzeń mobilnych.

Nowy laptop Huawei pracuje pod kontrolą systemu Windows 10 zapewniając swoim użytkownikom dostęp do najlepszych narzędzi oferowanych przez Microsoft: między innymi najnowszej przeglądarki Microsoft Edge i osobistego cyfrowego asystenta - Cortana.

- Wspólnie z firmą Huawei umożliwiliśmy użytkownikom korzystanie z systemu Windows 10 w zupełnie nowy sposób – powiedział Peter Han, wiceprezes Worldwide OEM Marketing w Microsoft Corp. - Huawei przykłada wielką wagę do interakcji użytkownika z urządzeniem i proponuje świeże podejście do tej kwestii. Nasza współpraca z Huawei pozwoliła na dalsze rozwijanie kategorii urządzeń premium, pracującymi pod kontrolą systemu Windows 10.

Huawei MateBook trafi do sprzedaży w Azji, Europie i Ameryce Północnej w ciągu kilku najbliższych miesięcy w cenie od 799 euro.

Niezwykłe cienkie urządzenie utrzymane w nowoczesnym stylu
MateBook zachwyca swoją prostotą. Wyrafinowaną stylistykę podkreśla minimalistyczna obudowa wykonana z wysokiej jakości aluminium. Laptop został stworzony po to, by korzystać z niego zawsze i wszędzie. Dlatego jest bardzo wytrzymały, ale jednocześnie ultracienki i lekki – waży tylko 640g.

Klawiatura i touchpad – stylowa i wygodna
Etui z klawiaturą wykonano z przyjaznej dla środowiska, miękkiej skóry ekologicznej. Ergonomiczna konstrukcja klawiatury pozwoliła na szersze rozmieszczenie klawiszy, co minimalizuje liczbę błędów podczas pisania. Wbudowany touchpad wykorzystuje technologię multi-touch, która umożliwia wygodne, płynne i precyzyjne rozpoznawanie ruchu palców.

Barwy jak żywe – wierne odwzorowanie kolorów
12”” wielodotykowy ekran MateBooka, wykonany jest w technologii IPS i został wzmocniony wąskimi ramkami. Proporcja wyświetlacza do obudowy wynosi 84 proc. Ekran ma rozdzielczość 2160x1440 i umożliwia oglądanie obrazu pod kątem 160 stopni. Gamut barwny osiąga oszałamiającą wartość 85 proc., co zapewnia precyzyjnie odzwierciedlenie kolorów.

Stworzony dla mobilności – wytrzymała bateria
Żywotność akumulatora i jego moc były priorytetem podczas projektowania urządzenia. Litowa bateria o wysokiej gęstości zapewnia do 9 godzin pracy, 9 godzin przeglądania stron internetowych i nawet 29 godzin słuchania muzyki. Urządzenie zostało również wyposażone w wyjątkową technologię oszczędzania energii Huawei, która sprawdzi się w przypadku zabieganych biznesmenów. Bateria w Huawei MateBook ładuje się do pełna w ekspresowym tempie dwóch i pół godziny. Nawet, jeśli nie ma wystarczająco dużo czasu na podłączenie urządzenia do prądu, w godzinę można naładować baterię do 60 proc.

Wysoka wydajność i produktywność
MateBook jest zasilany przez procesor Intel Core M 6. generacji i pracuje pod kontrolą systemu Windows 10. Umożliwia dostęp do najważniejszego narzędzia biurowego: pakietu Microsoft Office. Laptop wyposażono w 8 GB pamięci RAM LPDDR3 i dysk SSD o pojemności do 512 GB. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii chłodzenia, urządzenie nie potrzebuje wentylatora, co sprawia, że pracuje bardzo cicho.

MatePen – więcej, niż StylusPen
By umożliwić pisanie ręczne, Huawei MatBook został wyposażony w rysik MatePen, który zapewnia 2048 poziomów czułości, doskonale przechwytuje zróżnicowaną siłę nacisku bez żadnych opóźnień. MatePen obsługuje zaawansowane funkcje biznesowe, graficzne i matematyczne. Może też być używany jako wskaźnik laserowy podczas prezentacji.

Najszybszy czytnik linii papilarnych na świecie
Tak szybkiego czytnika linii papilarnych jeszcze nie było. Gwarantuje on ekspresową identyfikację odcisku użytkownika za jednym dotknięciem. Wykorzystuje system rozpoznawania 360 stopni, który niweluje zakłócenia podczas odszyfrowywania. Wszystkie dane są bardzo dobrze chronione, a odblokowanie laptopa zajmuje ułamek sekundy.

Pewna łączność
Laptop Huawei oferuje dodatkowy hotspot na wypadek gdy tradycyjne połączenie internetowe jest niedostępne. MateBook zapewnia również łatwą komunikację ze wszystkimi urządzeniami z systemem Android. Umożliwia przesyłanie danych za pomocą prostej metody: przeciągnij i upuść.

Źródło: Huawei

Wojtek Konopa, wyświetlono 2050 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum