Blog BazaTelefonów.pl
 

Ericsson przedstawia 5G, Internet Rzeczy i innowacje w chmurze na MWC 2016

Inne, Technologie 2016-02-23 16:38

Na Mobile World Congress (MWC) 2016 firma Ericsson przedstawi, w jaki sposób kształtuje Społeczność sieciową i zmienia wielkie idee w globalne realizacje. Od 22 od od 25 lutego 2016 w Barcelonie eksperci z firmy Ericsson będą prowadzili liczne demonstracje, premiery i seminaria. Pokażą one, w jaki sposób Ericsson daje nowe możliwości ludziom dzięki technologii, przekształcaniu branż w celu uzyskania większej wartości oraz rozwijaniu społeczności poprzez zrównoważony rozwój.

Niektóre atrakcje, których można doświadczyć w hali firmy Ericsson (hala 2, stoisko 2N60, Fira Gran Via) na MWC 2016, obejmują:

5G

 • Prototypy dostępu radiowego 5G: Faza 2 testów nagrodzonego rozwiązania 5G Radio Test Bed firmy Ericsson, która obejmuje prototypy radia 5G przeznaczone do prób operatorów w 2016 r., zostanie uruchomiona i zapewni wiodącą w branży wydajność z zaawansowanymi funkcjami, takimi jak Massive MIMO i śledzenie wiązki.
 • 5G dla przemysłu: Firma Ericsson współpracuje blisko z partnerami nad opracowywaniem sieci 5G, które spełniają wymagania zastosowań przemysłowych. Zaprezentowane zostaną wyniki tej współpracy, wraz z koncepcjami i prototypami wspierającymi transformację ICT w branżach produkcyjnych i motoryzacyjnych.
 • Kontrola telehaptyczna: odwiedzający mogą wypróbować prototypowy system dla półautomatycznego sterowania radiowego śmigłowców. Dzięki dodaniu informacji haptycznych do wideo i audio, użytkownicy mogą czuć ruch śmigłowca i wchodzić w interakcję z jego otoczeniem. Demonstracja ta stanowi część trwających badań firmy Ericsson nad przekształcaniami branżowymi z użyciem sieci 5G.
 • Plasterkowanie sieci: Tworzymy jedną sieć, która może wspierać wiele branż – tutaj pokażemy, jak to jest możliwe, z odniesieniem do SK telecom i ich misji związanej z utworzeniem rdzenia przygotowanego pod technologię 5G

Internet rzeczy (IoT)

 • Komórkowy IoT: Rozwiązania komórkowe low power wide area (LPWA) dla IoT firmy Ericsson zostaną zademonstrowane na żywo, w tym Narrowband IoT (NB-IoT), LTE-M (Cat M) i EC-EGPRS/EC-GSM (Extended Coverage) dla aplikacji Massive IoT. Rozwiązania te będą również stanowiły trzon demonstracji branżowych skoncentrowanych na branżach użytkowych, transportowych i rolniczych.
 • Rozwiązania IoT: Firma Ericsson zademonstruje sposób budowania i efektywnego zarządzania sieciami IoT, które łączą urządzenia podłączone bezpośrednio do systemu 5G za pośrednictwem urządzeń podłączonych przez radio krótkiego zasięgu do bram kapilarnych, jak również zademonstruje rozwiązanie Virtual Evolved Packet Core (EPC) dla Massive IoT. Dodatkowa prezentacja skoncentruje się na tym, w jaki sposób nadchodząca technologia niskoenergetycznej sieci Bluetooth może zostać wykorzystana do łączności kapilarnej w inteligentnym domu.

Chmura

 • Ewolucja do infrastruktury Hyperscale IT: Hyperscale Datacenter System 8000 firmy Ericsson – centrum danych nowej generacji oparte na zdezagregowanej architekturze sprzętowej dla lepszego wykorzystania zasobów – zostanie przedstawione wraz z najnowszymi ofertami firmy Ericsson w chmurze.
 • Cloud RAN: Demonstracja Cloud RAN na żywo obejmie funkcjonalność dostępu radiowego zwirtualizowaną na zdalnych serwerach COTS w Szwecji. Przedstawiona zostanie również nowa architektura Elastic RAN firmy Ericsson, która gwarantuje praktycznie nieograniczoną liczbę połączeń w niskiej częstotliwości.
 • Wyprawa do NFV: Firma Ericsson przedstawi swoją rolę w historii Network Functions Virtualization (NFV), w tym w rozwiązaniach software-defined networking (SDN) i ewolucji do rdzenia przygotowanego od technologii 5G. Rozwiązania obejmą vEPC, vIMS i vUDC, jak również rozwiązanie Ericsson Cloud Manager.

Dalsze atrakcje przygotowane przez Ericsson na MWC 2016 obejmują:

Sieci

 • Wzbogacone połączenia VoLTE i Wi-Fi dla wielu urządzeń: Firmy Ericsson i Sony zademonstrują najnowsze usługi komunikacyjne dla konsumentów i przedsiębiorstw oparte na VoLTE. Ericsson zademonstruje również rozszerzenie usług głosowych dla tabletów, komputerów i innych urządzeń osobistych we współpracy ze swoimi partnerami z branży urządzeń.
 • Gigabit LTE: Wydajność sieci i urządzeń do 1 Gb/s zostanie zademonstrowana na żywo przy użyciu połączenia rozwiązań 3 Component Carrier Aggregation, 4X4 MIMO i 256 QAM oraz interoperacyjności z najnowszymi urządzeniami. Zostanie również przedstawione opracowane przez Ericsson rozwiązanie Lean Carrier.
 • Ericsson Radio System: Zademonstrowane zostaną trzy nowe produkty związane z dostępem radiowym wspierające 4X4 MIMO, jak również nowe widma radiowe i ponowne zagospodarowanie widma. Na targach przedstawione zostaną nowe, wielogigabitowe funkcje i wielopasmowe dodatki mikrofalowe, które stanowią odpowiedź na rosnące wymagania backhaulingu, jak również integracja transportu radiowego za pomocą rozwiązania Router 6000.
 • Małe komórki wewnętrzne: Firma Ericsson zademonstruje nowe narzędzie do wewnętrznego planowania radiowego, które pomoże operatorom znacznie skrócić czas serwisu w przypadku rozwiązań wewnętrznych, takich jak Ericsson Radio Dot System i Pico RBS.
 • Optymalizacja interfejsów aplikacji: Zaprezentowana zostanie nowa usługa, która pomoże operatorom zrozumieć czynniki mające największe znaczenie dla konsumentów, sposób ich mierzenia oraz czynności, które należy podjąć w celu zwiększenia wydajności sieci tam, gdzie jest to istotne.
 • Wydajność 3G: Firma Ericsson zaprezentuje innowacje 3G WCDMA, w tym Flow of Users, Zero Touch i Intelligent Antenna Sharing, które przyspieszą i zmniejszą koszty wprowadzania mobilnych rozwiązań szerokopasmowych dla wszystkich użytkowników.

Transformacja IT

 • Przyspieszanie transformacji cyfrowej: Oprogramowanie BSS wspiera elastyczne modele cyfrowe na targach.

Media

 • Time-shifted video: Firma Ericsson zaprezentuje rozwiązanie Cloud DVR, które umożliwi operatorom przenoszenie pamięci masowej mediów i procesów rejestrowania do centrum operacji sieciowych lub chmury.

Branże

 • Mobilne usługi finansowe: Zademonstrowane zostaną rozwiązania Interconnect firmy Ericsson, które zapewnią interoperacyjność między dostawcami mobilnych portfeli a ustanowionymi sieciami płatniczymi.
 • Inteligentne miasta o zrównoważonym rozwoju: Rozwiązania branżowe pozwalają wspólnie rozwiązywać problemy miejskie dotyczące bezpieczeństwa, wydajności, odporności, rozwoju i planowania holistycznego.
 • Ericsson Emergency ResponseEricsson – nowoczesne centra operacyjne będą wspierać agencje reagowania kryzysowego dzięki wydajnej obsłudze incydentów i współpracy między tymi agencjami w ramach wszystkich sieci istotnych dla misji.
 • Samochód solarny: Firma Ericsson zademonstruje, w jaki sposób zastosowanie oparte na rozwiązaniu Connected Traffic Cloud pomogło firmie Team Eindhoven’s Stella Lux zwyciężyć Klasę Cruiser w konkursie World Solar Challenge 2015 – wyścig o długości 3300 kilometrów po australijskim buszu.
 • Jazda autonomiczna: Firma Ericsson wspiera Concept C26 firmy Volvo Cars, która bada możliwości multimedialne pojazdów autonomicznych, jak również ostatnio wprowadzonego modelu Volvo S90 i jego wiodących na rynku systemów infotainment i usług połączonych. Oba rozwiązania zostaną przedstawione na targach.

Ericsson na targach Mobile World Congress 2016
Podczas targów Mobile World Congress 2016 organizowanych w dniach od 22 do 25 lutego 2016 w Barcelonie, firma Ericsson zademonstruje swoje niepowtarzalne rozwiązania branżowe, najnowsze innowacje i budzące inspiracją dyskusje, które zapewnią potężne nowe okazje biznesowe.

Znajdujemy się pośrodku przekształcenia społecznościowego zwanego społecznością sieciową (Networked Society): społecznością, w której mobilność, funkcje szerokopasmowe i w chmurze są dostępne dla wszystkich osób i branż, które mogą rozwinąć swój potencjał. Okazje są wszędzie, a firmy przekształcają się zgodnie z rolą wybraną do odegrania w łańcuchach wartości i ekosystemach Społeczności sieciowej.

Odwiedź nas w hali 2, stoisko 2N60 i dowiedz się więcej o 5G, Internecie rzeczy i chmurze oraz weź udział w rozmowach o wpływie transformacji cyfrowej na ludzi, biznes i społeczeństwo.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 2508 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum