Blog BazaTelefonów.pl
 

Lenovo prezentuje nowy sposób łączności między urządzeniami i sieciami oraz ponad granicami

Technologie 2016-02-24 09:25

Firma Lenovo zapowiedziała nową, ogólnoświatową usługę roamingowej łączności bezprzewodowej Lenovo Connect. Jako doświadczony operator wirtualny sieci komórkowej (MVNO) Lenovo będzie oferować usługę Lenovo Connect umożliwiającą bezproblemową łączność między urządzeniami i sieciami oraz ponad granicami - klientom w Chinach, a także w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Azji (EMEA).

Do korzystania z usługi nie jest potrzebny zakup osobnej karty SIM. Dzięki wykorzystaniu big data oraz usług w chmurze Lenovo Connect oferuje takie korzyści, jak tani globalny roaming oraz większe zaangażowanie konsumentów. To proste, szybkie i ekonomiczne rozwiązanie zapewnia stałą łączność firmom każdej wielkości oraz mobilnym specjalistom.

W Chinach Lenovo będzie udostępniać tę usługę za pośrednictwem aplikacji Lenovo Connect na wybranych smartfonach i laptopach. Użytkownicy mogą jednym kliknięciem włączyć usługę Lenovo Connect, aby korzystać z łączności internetowej po cenach lokalnych podczas pobytu w ponad 50 krajach. Pierwszym produktem Lenovo z funkcją Lenovo Connect w Chinach będzie smartfon LeMeng X3 oraz tablet MIIX 700.

W regionie EMEA Lenovo będzie udostępniać Lenovo Connect na różnych urządzeniach Lenovo ThinkPad. Użytkownicy usługi Lenovo Connect, dostępnej początkowo na 45 rynkach regionu EMEA, będą mogli korzystać z bezpiecznej transmisji danych po konkurencyjnych stawkach. Usłudze Lenovo Connect będą towarzyszyć dostosowane abonamenty obejmujące użytek krajowy i roaming międzynarodowy w ponad 110 krajach.

Lenovo rozwija swoje możliwości jako operator wirtualny telefonii komórkowej i mając 11 milionów użytkowników, należy do największych MVNO na świecie. Z usług w chmurze korzysta ponad 400 milionów osób, a Lenovo Connect stanowi rozwinięcie strategii inteligentnej łączności Lenovo, która zakłada integrację usług w chmurze oraz kanałów komunikacji z urządzeniami.

Usługa Lenovo Connect będzie dostępna w Chinach od lutego 2016r. na wybranych urządzeniach, zaś w regionie EMEA od I kwartału 2016 r. na wybranych laptopach ThinkPad.

Źródło: Lenovo

Wojtek Konopa, wyświetlono 2556 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum