Blog BazaTelefonów.pl
 

MODECOM BEAM - domowe centrum dowodzenia w Twoim smartfonie

Technologie 2016-03-17 16:28

MODECOM BEAM to pierwsze na rynku urządzenie o miniaturowych rozmiarach (32 mm x 32 mm x 11 mm) i niewielkiej wadze (14 gramów), które pozwoli przekształcić dowolny, wyposażony w moduł Bluetooth smartfon w domowe centrum zarządzania urządzeniami sterowanymi podczerwienią.

Zasada działania urządzenia jest bardzo prosta i sprowadza się do wykonania dosłownie kilku prostych czynności. MODECOM BEAM wyposażony jest w moduł bezprzewodowej komunikacji Bluetooth za pomocą którego nawiązuje on połączenie ze smartfonem. W pamięci połączonego z MODECOM BEAM smartfonu należy zainstalować dostarczoną przez producenta, łatwą w obsłudze aplikację z przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Następnie w kilku krokach urządzenie nauczy się pracy z dowolnym pilotem, którego zastąpi. Warto dodać, że MODECOM BEAM może współpracować z dowolną liczbą urządzeń, a raz skonfigurowane ustawienia można dzielić z innymi domownikami np. za pomocą kodu QR.

Lista kompatybilnych z MODECOM BEAM urządzeń jest bardzo długa i zawiera zarówno produkty z kategorii RTV (telewizory, odtwarzacze DVD i Blue-ray, zestawy kina domowego, tunery telewizyjne, odbiorniki telewizji satelitarnej, sprzęt Hi-Fi, projektory), jak i wszelkiego rodzaju sprzęty domowe sterowane podczerwienią (klimatyzatory, elektryczne żaluzje, włączniki światła, wentylatory). Jak zapewnia producent smart kontroler jest kompatybilny z 99% dostępnych na rynku urządzeń.

MODECOM BEAM jest pierwszym produktem firmy MODECOM z kategorii Smart Home. Według informacji, które uzyskaliśmy od producenta w najbliższym czasie firma zapowiada rozszerzenie portfolia produktowego o całą linię produktów z tej kategorii.

Specyfikacja techniczna urządzenia:

  • Moduł Bluetooth 4.0
  • Niewielkie wymiary: 32 mm x 32 mm x 10 mm
  • Niewielka waga 14 gramów
  • Zasięg działania: około 10 metrów
  • Zakres częstotliwości podczerwieni: 33KHz - 56KHz.

Cena detaliczna nie została jeszcze ustalona ale wg. informacji uzyskanych od producenta nie będzie wyższa niż 199PLN brutto.

Źródło: Modecom

Wojtek Konopa, wyświetlono 2225 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum