Blog BazaTelefonów.pl
 

Soczewki Leica wkraczają do fotografii smartfonowej

Fotografia, Telefony 2016-04-01 08:13

W świecie fotografii soczewki Leica uznawane są za kultowe. Sprawiają, że uchwycony obraz nabiera życia. Obecnie momenty, które warte są sfotografowania, najczęściej uwieczniamy smartfonem. Dlatego firma Huawei nawiązała współpracę z uznaną przez fotografów marką. Celem jest  stworzenie pierwszego urządzenia mobilnego, wykorzystującego obiektywy Leica.

Huawei nawiązuje współpracę z wieloma renomowanymi producentami. Nieustannie podnosi jakość urządzeń mobilnych, również w zakresie optyki smartfonów. W ostatnich latach fotografia mobilna prężnie się rozwija.  Aby pokazać, że zdjęcia smartfonowe to coś więcej, niż selfie, Huawei zaprosił do współpracy najlepszego na świecie producenta soczewek – firmę Leica. 

Zdjęcia wykonane przy użyciu soczewek Leica charakteryzują się lekkością, trójwymiarową głębią, doskonałą ostrością i kontrastem. Obiektyw Leica rejestruje więcej mikro szczegółów w ciemnych obszarach bez nadmiernej ekspozycji na obszarach jasnych. Dzięki temu obrazy charakteryzują się bogatym, nasyconym kolorem. Wprowadza to uczucie lekkości do zdjęć. Pliki w formacie Leica RAW dają też dużo większe możliwości w procesie postprodukcji, niż jakiekolwiek formaty innych producentów na rynku.

Leica Camera AG jest czymś więcej, niż firmą wytwarzającą soczewki - to twórca ponadczasowych produktów najwyższej klasy. Jej obiektywy są ręcznie opracowywane przez zespół wysoko wykwalifikowanych techników. Dzięki temu każda soczewka zyskuje rangę wyrobu rzemieślniczego.

Powlekana optyka oraz nowoczesna technologia obiektywów Leica daje większą kontrolę nad światłem. Dzięki temu zdjęcia są bardziej dynamiczne, szczegóły lepiej widoczne, a barwy wyraźnie nasycone. Poprzez ustawienie odpowiedniej ekspozycji, obiektywy Leica wychwytują kolory precyzyjniej, niż ludzkie oko.
 
Już wkrótce na rynek wejdzie nowy smartfon Huawei, który zrewolucjonizuje fotografię mobilną. Urządzenie będzie wyposażone w dwie soczewki, które wprowadzą nową jakość do zdjęć wykonywanych telefonem. Otwórzcie oczy, hashtagujcie #OO i przygotujcie się na przewrót w nowoczesnej fotografii!

Źródło: Huawei
 

Wojtek Konopa, wyświetlono 2470 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum