Blog BazaTelefonów.pl
 

Przygotuj się na odparcie cyberataku - wróg może czaić się wszędzie

Aplikacje, Inne 2016-04-04 18:01

Większość z nas docenia i korzysta z udogodnień jakimi są smartfony, tablety, laptopy czy Hot Spoty. Co więcej, każdy z nas używa ich w miejscach publicznych korzystając z darmowego WiFi w kawiarniach, na uczelni lub centrach handlowych lub wchodzi na strony, co do których nie ma pewności, że są bezpieczne.

Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że to spore niebezpieczeństwo dla nas jako użytkowników sieci. Wirusy, kradzież, czy też cyberataki przestępców, stanowią poważne zagrożenie utraty lub wycieku prywatnych danych.

Choć nierealna jest całkowita, fizyczna kontrola nad dostępem do urządzenia, możliwe jest ograniczenie innych zagrożeń. Pamiętaj, że będziesz bezpieczny tylko wtedy, gdy przestaniesz korzystać z niepewnych sieci teleinformatycznych i aplikacji nieznanego pochodzenia, a także, nie będziesz przeglądać na telefonie niesprawdzonych treści.

Firma Symantec, jedna z wiodących firm oferujących rozwiązania zabezpieczające w zarządzaniu danymi,  przeprowadziła badania na temat nawyków i zachowań użytkowników sieci oraz kosztów związanych z cyberprzestępczością. W ciągu zaledwie jednego roku ofiarami cyberprzestępstwa padło 38% użytkowników smartfonów. W dodatku, przynajmniej 27% dorosłych co najmniej raz zgubiło lub straciło w wyniku kradzieży swój telefon.

Pomimo faktu, że 63% badanych posiada własny smartfon, a 30% tablet, to prawie co druga osoba nie podejmuje środków ostrożności, takich jak użycie hasła, instalacja oprogramowania zabezpieczającego lub tworzenie kopii zapasowych.

Pocieszający jest fakt, że coraz więcej osób zaczyna myśleć o ochronie swoich urządzeń mobilnych. Dołączenie do grona tych osób jest dobrą, a przede wszystkim odpowiedzialną decyzją. Dostępna w ofercie T-Mobile aplikacja Norton zapewnia ochronę przed wirusami, szkodliwym oprogramowaniem i atakami hakerów. Usługa informuje o niebezpiecznych stronach internetowych, automatycznie tworzy kopie zapasowe bez obciążania wydajności urządzenia. Co więcej? Dodatkowe aktualizowanie baz wirusów i oprogramowania mniej więcej co 5-15 minut. A co w sytuacji, kiedy zgubisz swój telefon lub zostanie on skradziony? Opcja lokalizacji pozwoli na jego szybkie odnalezienie. Cena takiego pakietu na jeden smartfon zaczyna się  od 2,00 zł miesięcznie. W przypadku licencji na 3 urządzenia  (komputer, laptop, tablet) to 5 złotych brutto. Norton360, czyli wersja przeznaczona na tablety, laptopy i PC z systemem Windows jest już zainstalowana na 25 tysiącach urządzeń, a Norton Mobile Security, dedykowany dla smartfonów z systemem iOS lub Android, chroni prawie 200 tysięcy użytkowników.

Źródło: T-Mobile

Wojtek Konopa, wyświetlono 2449 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum