Blog BazaTelefonów.pl
 

VoLTE i VoWiFi w sieci T-Mobile coraz bliżej

Operatorzy 2016-04-14 11:59

VoLTE i VoWiFi to technologie najbliższej przyszłości, które ułatwią życie klientom i poprawią jakość korzystania z usług telefonii komórkowej.

Choć obie mogą być już komercyjnie udostępniane klientom, to z uwagi na bardzo niską dostępność urządzeń je obsługujących (obecnie są to tylko wybrane, najczęściej topowe modele) na chwilę obecną mogą stanowić bardziej technologiczną ciekawostkę niż szeroko dostępną usługę. W T-Mobile chcemy być gotowi na właściwy moment, dlatego wdrożyliśmy tę funkcjonalność w naszej sieci. Oznacza to, że już od dzisiaj w dowolnym momencie możemy udostępnić klientom zarówno VoLTE jak i VoWiFi. Zanim udostępnimy te technologie wszystkim klientom chcemy, aby rozwiązania zostały przetestowane w ramach programu Friends&Family, co pozwoli zweryfikować ustawienia sieciowe i finalnie zaoferować klientom od razu perfekcyjnie skalibrowane technologie.

Zakładamy, że zakończenie testów zbiegnie  się w czasie z większą dostępnością  telefonów obsługujących VoLTE i VoWiFi oraz udostępnianiem tych technologii również w tańszych modelach telefonów, co będzie miało bezpośredni wpływ na liczbę potencjalnych klientów i termin komercjalizacji usługi. Ja dzisiaj odebrałem mojego Samsunga Galaxy S6 EDGE i idę szukać piwnic bez zasięgu, żeby sprawdzić jak działa VoWiFi.

VoLTE, to technologia, która pozwala zaoferować klientom połączenia głosowe w jakości HD Voice w oparciu o sieć LTE. Dzięki temu można wykonywać połączenia bez przełączania telefonu do sieci 3G, co przełoży się na krótszy czas zestawia połączenia i niższe zużycie baterii. W dłuższej perspektywie możemy również mówić o zmianach w wykorzystaniu częstotliwości posiadanych przez T-Mobile.

VoWiFi pozwoli zestawić połączenie lub wysłać SMS/MMS po podłączeniu do dowolnej sieci WiFi, prywatnej lub publicznej. Przygotowane przez nas rozwiązanie to w przeciwieństwie do większości dostępnych na rynku nie aplikacja tylko rozwiązanie natywne, działające nie w telefonie ale w sieci operatora. Dzięki temu klient może nie tylko wykonać połączenie i przeprowadzić rozmowę w sieci WiFi, ale też dowolnie przemieszczać się i przełączać się między siecią operatora i WiFi nie tracąc połączenia. Rozwiązanie przygotowane przez T-Mobile pozwala również na wykonywanie połączeń w roamingu. Dzięki zastosowaniu rozwiązania natywnego eliminowany jest również problem duplikowanych kontaktów, list połączeń itp.

Źródło: T-Moible

Wojtek Konopa, wyświetlono 2202 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum