Blog BazaTelefonów.pl
 

Aplikacja Onet – nowa nazwa, wygląd i funkcje

Aplikacje 2016-04-18 10:43

Grupa Onet-RAS Polska udostępniła nową wersję aplikacji Onet dla telefonów, tabletów i urządzeń z systemem iOS oraz Android. Aplikacja po aktualizacji zyskała m.in. nowy wygląd, możliwość większej personalizacji, nowe sekcje z informacjami oraz nowy odtwarzacz video, który pozwala na odtwarzanie transmisji i programów na żywo z Onetu bezpośrednio w aplikacji na każdym urządzeniu.

Aplikacja Onet to codzienna porcja aktualnych informacji, artykułów, zdjęć i materiałów wideo z portalu Onet.pl dostępnych bezpośrednio na telefonie i tablecie.  Aplikacja (pod nazwą Onet News) zadebiutowała we wrześniu 2011 roku  na urządzeniach z systemem iOS oraz Android i była jedną z pierwszych tak rozbudowanych aplikacji newsowych na polskim rynku. Od momentu premiery Onet News przeszedł sporą rewolucję - kilkukrotnie zmieniał wygląd i sukcesywnie zyskiwał nowe funkcje, odpowiadając na nowe wyzwania stawiane przez rozwijający się rynek urządzeń mobilnych oraz zmieniające się wymagania użytkowników. Od kilku dni w sklepie Google Play i AppStore można pobrać nową wersję aplikacji – po raz kolejny z nowymi funkcjami, odświeżonym UX i pod nową nazwą – Onet.

Co nowego?
Onet w wersji 3.0 to nowoczesny, zgodny z najnowszymi trendami projektowania design oraz przyjazny dla użytkownika interfejs. W aplikacji zmieniono m.in. układ treści, co ma sprzyjać czytaniu oraz przeglądaniu artykułów z Onetu na smartfonach i tabletach. Aplikacja dostosowuje się do wielkości ekranu, rensponsywnie dobierając np. ilość wyświetlanych kolumn czy sposób wyświetlania elementów w zależności od ekranu i urządzenia. 

Jedną z najważniejszych nowości jest nowy odtwarzacz wideo, który pozwala na  odtwarzanie programów i transmisji na żywo z portalu Onetu na każdym urządzeniu mobilnym z systemem iOS i Android bezpośrednio z poziomu aplikacji.  Grupa Onet-RAS Polska realizuje obecnie kilka cyklicznych programów na żywo (w tym np. program “Euro - Misja 2016” o przygotowaniach Polaków do UEFA Euro 2016) i relacje na żywo z najważniejszych wydarzeń - m.in. w publicystycznym programie “Ustalmy jedno”.

W najnowszej wersji aplikacji na ekranie startowym pojawiła się nowa sekcja “Dziś w Onecie”, która zastąpiła dotychczasową sekcję “Magazyn”.  W nowej sekcji zebrany jest mix najważniejszych informacji z działów Wiadomości, Sport, Biznes, Wiadomości regionalne oraz Lifestyle. W kategorii “Sport” pojawiła się z kolei nowa sekcja “Nie przegap”, która ułatwia śledzenie wszystkich informacji o nadchodzących relacjach na żywo. Aplikacja pozwala również na dodawanie powiadomień, które przypomną o najważniejszych nadchodzących wydarzeniach sportowych.

Użytkownicy aplikacji mogą skorzystać dodatkowo z funkcji “Na Później”, dzięki której można zapisywać interesujące artykuły w specjalnej zakładce i wracać do nich w dowolnym momencie. 

Aplikacja Onet jest dostępna do pobrania w sklepie Google Play i AppStore:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.onet.onethd&hl=pl
https://itunes.apple.com/pl/app/onet-news/id473648173?mt=8

Źródło: Onet

Wojtek Konopa, wyświetlono 2015 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum