Blog BazaTelefonów.pl
 

Firma LG prezentuje ofertę projektorów LED z serii Minibeam

Gadżety 2016-05-16 10:21

Firma LG Electronics Polska zaprezentowała w dniu dzisiejszym wprowadzane na polski rynek projektory przenośne LED. W ofercie znalazło się 7 modeli od rozwiązań w wersji mini do krótkoogniskowego projektora kina domowego. Wszystkie urządzenia charakteryzują się dużą mobilnością, funkcjonalnościami w zakresie łączności bezprzewodowej oraz zastosowaniem energooszczędnych lamp LED, których żywotność określana jest na 30 000 godzin. Trzy z wprowadzanych modeli zostały docenione na arenie międzynarodowej otrzymując nagrody, odpowiednio za reddot’2016 za design dla LG PH550G, PW1500G oraz PF1000U, który dodatkowo został nagrodzony na targach CES’2016 za innowacyjność.

„Wprowadzane przez nas produkty to najlepsze mobilne rozwiązania na rynku, gwarantujące działanie na długie lata oraz najwyższy komfort użytkowania. Kompaktowe wymiary urządzeń, prosta obsługa, bezprzewodowa łączność i projekcja nawet do 120 cali to parametry, których oczekują klienci w Polsce. Kino domowe ma teraz kilka wymiarów: domowy, biurowy, wyjazdowy i coraz częściej plenerowy, a nasze produkty idealnie wpasowują się w ten trend.” - powiedział Paweł Gusiew, Trade Marketing Manager, LG Electronics Polska.

LG Minibeam Nano PW300 i PW550G - wygoda i mobilność w formacie mini
LG Minibeam Nano to najmniejsze projektory LED. Zarówno model PW300, jak i PW550G wyświetlają obraz o przekątnej do 100 cali, wysokim kontraście 100.000:1 oraz rozdzielczości HD 720p z automatyczną korekcją zniekształceń. Model PW300 posiada jasność 300 ANSI lumenów, odtwarza obrazy bezpośrednio z pamięci USB i waży zaledwie 430 gr. Jego cechą charakterystyczną jest design w stylu retro, który łączy w sobie inspirację dawnymi odbiornikami radiowymi z nowoczesnymi urządzeniami.

Model PW550G oferuje jasność 550 ANSI lumenów i dodatkowo został wyposażony w funkcję Screen Share umożliwiającą bezprzewodową łączność z inteligentnymi urządzeniami za pomocą technologii Intel WiDi lub Miracast. Jego dodatkowym atutem jest moduł Bluetooth służący do synchronizacji dźwięku z zewnętrznym systemem audio. Obydwa modele LG Minibeam Nano posiadają wbudowaną baterię, która umożliwia nawet 2,5 godziny projekcji. Ceny urządzeń kształtują się w przedziale od 1599 do 1999 zł.

LG Minibeam PW700 i PA1000 -najpopulajniesze przenośne projektory LED
Modele LG Minibeam PW700 oraz PA1000 należą do najpopularniejszych modeli w ofercie LG dzięki bardzo dobremu stosunkowi ceny do jakości. Wysoka jasność, odpowiednio 700 i 1000 ANSI lumenów idzie w parze w wysokim współczynnikiem kontrastu 100.000:1, projekcją do 100 cali i przystosowaniem do wyświetlania obrazów 3D. Wygodne w przenoszeniu dzięki niewielkim rozmiarom i możliwości trzymania jedną ręką zmieszczą się w każdej torbie, czy plecaku. Inspiracją dla projektantów były ekskluzywne notatniki. PW700 waży zaledwie 580 gr, czyli mniej niż butelka wody, a może zamieniać ściany salonu, sufit w sypialni, drzwi w garażu czy ścianę budynku w niezwykłe doznania kinowe.

Możliwość udostępniania ekranu urządzeń mobilnych sprawia, że dostęp do treści znajdujących się w laptopach czy smartfonach jest teraz bezprzewodowy i prosty jak nigdy. Z kolei model PA1000 jest pierwszym na świecie projektorem o jasności 1000 ANSI lumenów, który pobiera poniżej 100W energii (dokładnie, 80W), czyli 1/3 tego co tradycyjny projektor i dokładnie tyle sami ile 32-calowy telewizor LED. Obydwa modele stanowią rozsądny wybór dla osób poszukujących przenośnego kina domowego w przedziale cenowym od 2399 do 2699 zł.

LG Minibeam PW1500G - nowy standard podstawowych projektorów przenośnych LED
LG Minibeam PW1500G to przenośny projektor LED o jasności 1500 ANSI lumenów stworzony do rozrywki w wysokiej rozdzielczości. Niezwykła jasność w porównaniu z wysokim kontrastem 100.000:1 oraz łącznością bezprzewodową sprawiają, że korzystanie z niego jest proste i wygodne. Przekątna rzutowania wynosząca nawet 100 cali dostarcza iście kinowych wrażeń, zaś rozmiar wyświetlanego przez ten projektor obrazu jest równy czterem 50-calowym telewizorom. PW1500G to z pewnością projektor na całe dnie i seanse przez najbliższe 20 lat dzięki energooszczędnym i trwałym oświetleniu LED. W standardzie wyposażony w moduł Bluetooth, może bezprzewodowo przesyłać wysokiej jakości dźwięk do dowolnego kompatybilnego systemu audio, w tym słuchawek i zestawu kina domowego.

Na pokładzie urządzenia znalazły się także praktyczne złącza USB plug & play, HDMI, RGB-in gwarantujące łatwe i szybkie podłączenie urządzeń tj. PC, smartfon, czy tablet, aby natychmiast cieszyć się najwyższej jakości obrazem. W przeciwieństwie do standardowych projektorów, LG Minibeam PW1500G wyposażono w funkcję LG Screen Share umożliwiającą bezprzewodowe przesyłanie obrazu z innych urządzeń, tj. komputer, smartfon czy tablet. W tym celu funkcja Screen Share obsługuje połączenie pomiędzy projektorem a urządzeniami wspierającymi technologię Miracast (Android) lub WiDi (Intel). Cena urządzenia została określona na poziomie 2999 zł.

LG Minibeam PF1000U i PF1500G - najdoskonalsze projektory przenośne LED
Dwa najcenniejsze produkty w ofercie firmy LG to prawdziwe dzieła sztuki i najwyższej technologii. PF1000U to krótkoogniskowy projektor kina domowego o jasności 1000 ANSI lumenów, który wyświetla obraz o przekątnej 60 cali z odległości zaledwie 11 cm. Model PF1500G dzięki jasności 1400 ANSI lumenów dostarcza niezwykle wyrazisty i pełen detali obraz nawet do 120 cali na każdej powierzchni i w każdych warunkach. Obydwa modele wyróżniają się wysokim współczynnikiem kontrastu wynoszącym 150.000:1, rozdzielczością Full HD 1080p oraz łącznością bezprzewodową z innymi urządzeniami oraz modułem Bluetooth do przekazywania dźwięku na zewnątrz do kompatybilnego systemu audio. Dodatkowo model PF1000U posiada wbudowany tuner DTV, dzięki czemu oglądanie telewizji cyfrowej, czy zasobów SmartTV od dostawców kontentu premium, tj. Netflix i YouTube jeszcze nigdy nie było tak proste. Obydwa modele zostały wyposażone zarówno w automatyczną pionową trapezową korekcję obrazu, jak i w 4-punktową manualną. Pozwala ona zniwelować zniekształcenia i nieprawidłowy rozmiar obrazu w każdym z jego czterech rogów. Lampy LED zastosowane w projektorach Minibeam zapewniają swobodne korzystanie nawet 20 lat przy 4 godzinach dziennego wyświetlania, co powoli na wyświetlenie 20 000 filmów, obejrzenie 17 000 meczy piłkarskich, a nawet 4-krotne powrócenie do całej sagi „Mody na sukces”. Urządzenie PF1000U kosztuje ok. 5499 zł, zaś PF1500G - 4399 zł.Produkty od maja dostępne będą sklepach na terenie całej Polski.

Źródło: LG

Wojtek Konopa, wyświetlono 2329 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum