Blog BazaTelefonów.pl
 

ENTER NOKIA - Nokia otwarta dla zwiedzających

Inne, Technologie 2016-05-24 11:04

Wrocławski oddział Nokia już po raz 5. otwiera swoje biura dla zwiedzających. Tegoroczny Dzień Otwarty odbędzie się w najnowszym biurze w budynku West Gate przy ulicy Lotniczej 12. Wszystkich zainteresowanych tematyką testowania oraz tworzenia najnowszego oprogramowania telekomunikacyjnego zapraszamy do siebie 4 czerwca. Start o godzinie 10:00.

Dzień Otwarty to idealna okazja, aby poznać Nokię od kuchni i zobaczyć jak wygląda praca w międzynarodowej firmie telekomunikacyjnej. Wprawdzie Nokia nie produkuje już telefonów komórkowych (i nigdy tego we Wrocławiu nie robiła), ale goście będą mogli zapoznać się ze ścieżką powstawania mobilnych technologii przesyłu danych. Na specjalnie przygotowanych stacjach nasi inżynierowie zaprezentują jak planowane, wytwarzane, a następnie testowane są innowacyjne rozwiązania, dzięki którym smartfony mogą korzystać z najnowszych usług mobilinych. Mowa tu o takich technologiach jak, dobrze znane WCDMA (inaczej 3G), popularne ostatnio LTE (4G), czy 5G, która jest dopiero w fazie przygotowania i pojawi się na rynku komercyjnym za kilka lat.

Odwiedzający niezależnie od tego, czy są programistami, czy też testerami oprogramowania, będą mogli rozwinąć swoją wiedzę z zakresu interesujących ich tematów. Przy każdym stanowisku czekać na nich będzie kilku specjalistów z różnych działów. Goście będą mogli uczestniczyć także w pięciu specjalnie przygotowanych na tę okazję wykładów technicznych.

Poznaj przyszłość telekomunikacji
Część programu będzie poświęcona komunikacji M2M (maszyna – maszyna), czyli technologii dzięki której m.in. komunikować się będą ze sobą pojazdy, funkcjonować inteligentne systemy parkingowe, inteligentne budynki mieszkalne z kontrolą dostępu. M2M będzie też wspierać usługi z zakresu służby zdrowia, np. monitorować stan zdrowia i w razie zagrożenia powiadomić lekarza.

Specjaliści z Nokii przybliżą również temat Internet of Things (Internet Wszechrzeczy), czyli koncepcji, wedle której przedmioty codziennego użytku mogą nie tylko gromadzić, lecz także przetwarzać i wymieniać dane w sieci.Oprócz samych technologii i czystej teorii zaprezentowany zostanie również sprzęt wykorzystywany przy opracowywaniu i testowaniu bezprzewodowych systemów transmisji danych.

Kolejnym punktem programu, który zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem, będzie zwiedzanie naszego laboratorium Nokii, które jest jednym z najnowocześniejszych na świecie. Na powierzchni 1500m2 ulokowane zostały urządzenia do pomiaru i testowania sieci komórkowych wykorzystujących technologie tworzone we wrocławskim Centrum Nokii. W części demonstracyjnej inżynierowie pokażą m.in. rzeczywiste działanie sieci LTE, czy też komory termiczne, w których sprawdzane są urządzenia w ekstremalnych temperaturach. Warto nadmienić, że przez cały czas trwania Dnia Otwartego, uczestnicy będą mieli szansę porozmawiania zarówno z wysoko wyspecjalizowanymi inżynierami, jak i kadrą managerską.

Nie tylko technologie
Dzień Otwarty to również idealne miejsce do podniesienia swoich umiejętności miękkich. Wszyscy zainteresowani będą mogli podszkolić się z zakresu pisania CV oraz zapoznać się z tajnikami autoprezentacji na rozmowie kwalifikacyjnej – wiedzy, która przyda się każdemu.

Na sam koniec warto dodać, że na gości oprócz solidnej porcji wiedzy czekać będzie moc innych atrakcji takich jak: strefa chilloutu, catering, świeże owoce oraz…. darmowe masaże. Najbardziej ambitni mogą liczyć także na zaproszenia na kilkugodzinne warsztaty doszkalające, które Nokia zorganizuje w późniejszym terminie.

Na Dzień Otwarty NOKIA można zapisać się na stronie http://nokia-openday.evenea.pl. Impreza jest darmowa, ale wymagana jest wcześniejsze rejestracja. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.nokiawroclaw.pl oraz na oficjalnym profilu Facebooka wrocławskiej Nokii.

Źródło: Nokia

Wojtek Konopa, wyświetlono 2156 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum