Blog BazaTelefonów.pl
 

Ericsson przekształca infrastrukturę mobilną z myślą o kibicach EURO we Francji

Technologie 2016-05-31 09:22

Firma Ericsson (NASDAQ: ERIC), jako główny partner największych francuskich operatorów, zapewniła multistandardowe rozwiązania radiowe 4G na wszystkich 10 stadionach, na których rozgrywane będą mecze na EURO 2016.

Mecze będą rozgrywane od 10 czerwca 2016 do 10 lipca 2016 we Francji, na obiektach sportowych o pojemności od 33 000 do 81 000 miejsc.

Rozwiązania Ericsson obejmą zapewnienie wysokiej jakości mobilnych usług szerokopasmowych dla kibiców oglądających mecze na stadionach. Zainstalowano setki multistandardowych stacji radiowych, które przyspieszą i ułatwią przesyłanie zdjęć, krótkich filmów i treści do mediów społecznościowych.

Jak powiedział Franck Bouétard, szef Ericsson we Francji: „Możliwości sieci mobilnej 4G na stadionach uległy znacznej poprawie, wzmocniono również zasięg sieci. Dzięki tej operacji Francja wychodzi na prowadzenie w obszarze łączności mobilnej na obiektach sportowych, co jest nie lada gratką dla kibiców".

W 2014 roku podczas mistrzostw świata w Brazylii wygenerowano oszałamiające 26,7 TB danych, co jest odpowiednikiem 48,5 miliona przesłanych zdjęć i 4,5 miliona połączeń głosowych.

Najnowszy Ericsson Mobility Report wykazał, że w ciągu najbliższych pięciu lat, zużycie danych wykorzystywanych do oglądania i przesyłania wideo za pomocą sieci mobilnych wzrośnie w Europie z 2 GB do 18 GB na miesiąc (na jeden smartfon).

Ericsson oferuje pełną gamę rozwiązań w dziedzinie obsługi usług mobilnych na stadionach. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź na dedykowaną stronę Ericsson Live Events.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 1990 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum