Blog BazaTelefonów.pl
 

Bluesound - pierwsze urządzenia audio z obsługą kodeku MQA

Inne 2016-06-03 11:41

Bluesound udostępnił najnowsze oprogramowanie dla swoich bezprzewodowych odtwarzaczy sieciowych multi-room. Po zainstalowaniu wersji BluOS 2.2 urządzenia będą w pełni obsługiwały format MQA, umożliwiając tym samym odtwarzanie w czasie rzeczywistym plików muzycznych w studyjnej jakości. Najnowsza wersja oprogramowania dodatkowo wzbogaca urządzenia Bluesound o dostęp do ponad 160 internetowych stacji radiowych serwisu CALM Radio.

Wraz z nadejściem XXI w. dostęp do muzyki stał się znacznie łatwiejszy, ale stało się to kosztem jakości dźwięku. To zrozumiałe, że ludzie przedkładają wygodę ponad jakość. Ale czy można mieć i jedno i drugie? Taką obietnicę składa Master Quality Authenticated (MQA) i idealnie wpisuje się w filozofię marek należących do firmy Lenbrook oraz platformy BluOS.

Od początku czerwca br. MQA dostępny jest we wszystkich odtwarzaczach sieciowych Bluesound poprzez najnowszą aktualizację oprogramowania BluOS 2.2. Nawiązując współpracę z ważnym partnerem muzycznym, takim jak MQA, Bluesound staje się pierwszym bezprzewodowym systemem multi-room, który w pełni obsługuje technologię MQA. Format ten  zapewnia studyjną jakość dźwięku w plikach tak małych, aby można je było strumieniować lub pobierać. Od chwili swojego debiutu w 2012 r., Bluesound niezmiennie pozostaje siłą napędową w branży i inspiruje słuchaczy do doświadczania magii studyjnej jakości dźwięku.

MQA wymaga takiej samej przepustowości łącza jak plik w jakości CD, ale dostarcza prawdziwą studyjną jakość z pełną możliwością strumieniowania i pobierania plików przy wykorzystaniu obecnych  łączy sieciowych. MQA dostarcza dźwięk oryginalnego nagrania i gwarantuje kompatybilność wstecz poprzez zapewnienie jakości wyższej niż CD na dowolnym odtwarzaczu, zachowując studyjną jakość dzięki dekoderowi MQA.

Nawiązując ścisłą współpracę z MQA, Lenbrook patrzy w przyszłość, ponieważ jest to nowa technologia, która rozwinęła się w 2016 r. MQA współpracuje z kluczowymi dostawcami muzyki, takimi jak Warner Brothers Records i muzyczny serwis Tidal, aby dostarczać niezbędne pliki muzyczne MQA, a urządzenia kompatybilne z oprogramowaniem BluOS znajdują się w gronie pierwszych konstrukcji, które zapewniają pełen dostęp do tego niesamowitego formatu High Res Audio.

MQA jest na czele cyfrowego audio, a firma Lenbrook szczyci się tym, że udostępnia możliwość obsługi bezstratnych plików audio MQA za pomocą swoich urządzeń. Połączenie autorskiego oprogramowania BluOS i zaawansowanej architektury audio urządzeń Bluesound z naukowym podejściem MQA do cyfrowej obróbki sprawiło, że słuchacze mogą strumieniować w czasie rzeczywistym nagrania w oryginalnej jakości studyjnej, przy zachowaniu najwyższej jakości dźwięku.

Nowe oprogramowanie BluOS 2.2 wzbogaca również urządzenia Bluesound o obsługę CALM Radio®, umożliwiając użytkownikom nie przerywany reklamami dostęp do ponad 160 wysokiej jakości internetowych stacji radiowych. CALM Radio strumieniuje kolekcję różnorodnych gatunków muzyki i jest pożądanym dodatkiem do sukcesywnie rozszerzającej się listy serwisów muzycznych dostępnych w urządzeniach Bluesound.

Odtwarzacze Bluesound będą automatycznie informowały użytkowników o możliwości zainstalowania wersji BluOS 2.2, dzięki której w pełni wykorzystają najnowsze funkcje i udoskonalenia. W początkowym okresie  muzyka w formacie MQA będzie wspierana i dostępna za pomocą aplikacji BluOS dla urządzeń z systemem Android, wkrótce z tego rozwiązania będą mogli korzystać również użytkownicy urządzeń z iOS.

Źródło: BLU

Wojtek Konopa, wyświetlono 1877 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum