Blog BazaTelefonów.pl
 

Rekordowa sprzedaż Huawei P9

Telefony 2016-06-17 12:56

Huawei P9 i P9 Plus cieszą się ogromną popularnością. W ciągu 3 miesięcy od premiery rynkowej zostało sprzedanych 2,6 mln egzemplarzy. W Polsce jest to wzrost o 400 proc. w porównaniu z ubiegłorocznym flagowcem P8.

Huawei P9

Sprzedaż Huawei P9 na świecie jest obecnie o 130 proc. wyższa, niż sprzedaż P8. Główną cechą tegorocznego flagowca jest podwójny aparat, stworzony we współpracy z firmą fotograficzną Leica.  Od czasu zaprezentowania smartfona, Huawei notuje ogromny wzrost popularności wszystkich modeli
z serii P9 w Europie. We Francji sprzedaż P9 jest o 1000 procent wyższa, niż sprzedaż P8, zaś w Wielkiej Brytanii - o ponad 300 proc.

- Niezwykła popularność serii P9 wśród użytkowników, pokazuje, że konsumenci coraz częściej szukają wysokiej klasy urządzeń z segmentu premium. Wprowadzając Huawei P9, odpowiedzieliśmy na jeden z głównych trendów w wykorzystaniu urządzeń mobilnych – możliwość wykonywania profesjonalnych fotografii smartfonem
- mówi Derek Yu, Dyrektor Zarządzający Consumer BG w Polsce.

Huawei jest globalnie trzecim największym producentem urządzeń wg raportu Strategy Analytics and International Data Corporation (IDC). W pierwszym kwartale tego roku firma sprzedała ponad 28,3 mln sztuk urządzeń i osiągnęła 64 proc. wzrost w stosunku do ubiegłego roku. Na polskim rynku udział Huawei wzrósł o 833 proc.

Źródło: Ogilvypr.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 2118 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum