Blog BazaTelefonów.pl
 

UnStock - nowa aplikacja do zarabiania na filmikach

Aplikacje 2016-06-23 13:29

UnStock to nowa aplikacja, która może zrewolucjonizować proces licencjonowania i pozyskiwania autentycznych ujęć filmowych od mobilnych filmowców. Dotychczas, żeby dodać do serwisów stockowych klip z kamery i zacząć na nim zarabiać, trzeba było przejść przez długi i żmudny proces - zgrać film z karty kamery na komputer, obrobić go, załadować klip do serwisu przez przeglądarkę lub FTP, dodać do niego opis i słowa kluczowe. Po wszystkim trzeba było czekać kilka-kilkanaście dni na akceptację filmu przez moderatorów.

Czym jest UnStock?
UnStock - marketplace i aplikacja na iPhone'a łączy mobilnych twórców wideo z kupującymi i markami, które chcą za pomocą autentycznych klipów wideo skutecznie komunikować się ze swoimi klientami. Platforma pozwala użytkownikom dodawać autorskie filmy, nagrane bezpośrednio iPhone'em lub innymi mobilnymi kamer połączonymi z iPhone i na nich zarabiać, licencjonując je markom i marketerom, którzy w ciągu kilku godzin zyskują dostęp do autentycznych materiałów wideo z całego świata.
 
Jak działa?
Ujęcia wideo mogą być dodawane do marketplace za pośrednictwem aplikacji UnStock na iPhone'a, w tym z połączonych z nim kamer, takich producentów jak np. GoPro, Sony i Panasonic. Po dodaniu filmu UnStock automatycznie rozpoznaje, co znajduje się na ujęciu i przypisuje mu odpowiednie tagi, które pomagają odnaleźć odpowiednie klipy użytkownikom serwisu i marketerom.

Sukces
UnStock został doceniony przez najlepszy akcelerator startupów w USA – AngelPad, który w ciągu dwóch miesięcy intensywnego programu przyśpieszył rozwój platformy, przygotowując założycieli do pozyskania finansowania od inwestorów z Doliny Krzemowej.

Kto za tym stoi?
Platforma została założona przez przedsiębiorców z doświadczeniem w produkcji wideo. Jakub Górajek, CEO Unstocka, wcześniej stworzył dwie firmy zajmujące się produkcją wideo w Polsce i w Dolinie Krzemowej. Kamil Goliszewski, COO UnStocka, jest przedsiębiorcą, prawnikiem i współzałożycielem Uniqorn Advisory. Adam Cellary, deweloper z ponad 10-letnim doświadczeniem, pełni funkcję CTO. 

Źródło: Profeina.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 2116 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum