Blog BazaTelefonów.pl
 

500 K+ w TIDAL-u dzięki Play!

Aplikacje, Operatorzy 2016-06-28 12:19

TIDAL to ponad 40 milionów polskich i zagranicznych utworów muzycznych, do których dostęp uzyskać można w streamingu lub off-line ze swojego smartfona. Dzięki promocji „Nielimitowana muzyka za darmo” w Play, z aplikacji tej bezpłatnie  korzysta już ponad 500 000 Polaków, a to oznacza, że operatorowi udało się coś, czego nie zrobił nikt inny wcześniej. Nie tylko zwrócił uwagę na problem piractwa, wykorzystując w tym celu Galę Fryderyków oraz imprezę Ibiza Camp On!

Festival, ale przede wszystkim sprawił, że legalny streaming muzyki bez reklam stał się powszechnie dostępny, a to najlepszy motywator do trwałej zmiany nawyków. Jeśli jesteś abonentem Play i do tej pory nie skorzystałeś z promocji, to masz na to jeszcze szansę. Play przedłuża ją do 30 września 2016, gwarantując każdemu abonentowi bezpłatne korzystanie z TIDAL przez 2 lata. Wystarczy ściągnąć aplikację na swojego smartfona i aktywować ją przed upływem tego terminu.

PLAY uwielbia zaskakiwać swoich użytkowników i iść pod prąd na każdym kroku. Wie też, że zwycięża tylko ten, kto gra uczciwie. To dlatego za punkt honoru postawił sobie to, by przekonać Polaków do korzystania z legalnego dostępu do muzyki. Nie poprzestał jednak na wzniosłych hasłach, ale postawił na twarde korzyści i to takie,z których skorzystać mogą nie tylko nowi abonenci, ale także ci, którzy z marką Play są od dawna. Jesienią  2015 roku, w  ramach promocji „Nielimitowana muzyka za darmo” w Play zaoferował im aż na 2 lata darmowy dostęp do ponad 40 milionów utworów muzycznych znajdującym się w legalnym źródle streamingu, jakim jest aplikacja mobilna TIDAL.

Ekskluzywna współpraca Play i TIDAL z gwiazdami
TIDAL to nie tylko wygodny dostęp do muzyki w każdym miejscu i czasie, m.in. dzięki usłudze „muzyka offline”, ale także dostęp do materiałów muzycznych na zasadach wyłączności. Przykładem na to jest chociażby fakt, że cała dyskografia PRINCE’a w streamingu dostępna jest jedynie w tej właśnie aplikacji. Część gwiazd decyduje się także na udostępnianie swoich utworów w TIDAL na zasadach przedpremiery – przykładem na to była piosenka „Cool Me Down” Margaret. Użytkownicy TIDAL mogli też jako pierwsi przesłuchać najnowsze albumy Beyonce „Lemonade”, Rihanny „Anti” czy Kanye West „Life of Pablo”.

500 000 abonentów Play już w TIDAL’u
W czerwcu 2016 roku, czyli po zaledwie 7 miesiącach trwania promocji, liczba abonentów Play korzystających z TIDAL’a przekroczyła 500 000, a aplikacja z legalną muzyką off-line i w streamingu TIDAL zdobyła w Polsce 22% świadomość marki. To naprawdę imponujący wynik zważywszy na to, że w Polsce dostęp do nielegalnych źródeł muzyki jest niestety niezwykle łatwy, a bycie muzycznym „piratem” nie jest społecznie piętnowane. PLAY był tego świadomy, dlatego równolegle z promocją konsumencką przystąpił do działań edukacyjnych, wykorzystując do tego czołowe imprezy muzyczne.

Gwiazdy apelują: „Wspieraj legalną muzykę #playtidal”
Nic tak nie przekonuje do konkretnego działania, jak gwiazdy. Play coś o tym wie, dlatego postanowił zaprosić artystów do wspierania swoich działań. Podczas tegorocznej Gali Fryderyków, wraz z TIDAL pełnił rolę partnera muzycznego wydarzenia, a w kuluarach, wraz z Łukaszem Jakóbiakiem z 20m2, rozmawiał z artystami na temat problemu piractwa. Dzięki temu do apelu Play „Wspieraj Legalną Muzykę #playtidal” przyłączyły się gwiazdy reprezentujące pop, rock, jazz a nawet muzykę poważną. Podczas imprezy „Ibiza Camp On! Festival” przyłączyli się do niego także czołowi DJ’e reprezentujący scenę klubową, a już wkrótce dołączą do nich także gwiazdy polskiego hip-hopu.

Ty też chcesz wspierać legalną muzykę i korzystać z TIDAL za darmo? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość.

Masz na to czas do 30 września 2016, bo PLAY przedłuża swoją promocję!

Jak zacząć korzystać z promocji TIDAL w Play?

Sam proces aktywacji usługi „Nielimitowana muzyka za darmo” w Play można przedstawić w trzech krokach.

Jeśli jesteś abonentem PLAY i posiadasz telefon z systemem Android: 

  • Krok 1 Pobierz na swój telefon aplikację TIDAL z Google Play
  • Krok 2 Kliknij „WYPRÓBUJ”
  • Krok 3 Wybierz utwór dla siebie i w ten sposób aktywuj usługę

Jesteś abonentem PLAY i masz telefon z systemem iOS? Ścieżka jest również bardzo prosta:

  • Krok 1 Wyślij SMS o treści „start” na numer 570
  • Krok 2 Pobierz aplikację TIDAL na swoje urządzenie
  • Krok 3 Zaloguj się w aplikacji danymi przesłanymi Tobie SMSem

Gotowe! TIDAL już działa!

Źródło: Play
 

Wojtek Konopa, wyświetlono 2132 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum