Blog BazaTelefonów.pl
 

Mobile QuickPass

Inne, Technologie 2016-06-29 12:52

27 czerwca spółki UnionPay International i KT Corporation wraz ze spółką córką BCard wspólnie poinformowały o uruchomieniu HCE - systemu płatności Mobile Quickpass firmy UnionPay w Korei Południowej. System pozwoli miejscowym posiadaczom kart UnionPay na płatności z ich telefonu komórkowego. Korea Południowa to pierwszy zagraniczny rynek, na który wprowadzono QuickPass w telefonach komórkowych. Udział w uroczystości wprowadzenia usługi wzięli Ge Huayong, Prezes China UnionPay, Hwang Chang-Gyu, dyrektor generalny KT Corporation oraz Suh Jonn-Hee, dyrektor generalny BCard.

Mobile QuickPass

Mobile QuickPass to nowe rozwiązanie płatności komórkowych UnionPay. Obsługuje zarówno płatności zbliżeniowe offline i online. Obejmuje wiele produktów płatności mobilnych, w tym HCE, usługi ApplePay i Sumsang Pay. Zapewni większe bezpieczeństwo niż inne produkty płatności , ponieważ zawiera zabezpieczenie wielokrotne, w tym dynamiczne hasło i opłatę próbną. Podczas przetwarzania płatności nie pojawiają się rzeczywiste numery kart oraz dane z transakcji są dobrze chronione w sieci emitenta i UnionPay.

Dwa czynniki ułatwiają wprowadzenie mobilnego rozwiązania QuickPass w Korei Południowej. Po pierwsze, w kraju wydano ponad 19 milionów kart UnionPay. Po drugie, przez pierwsze 5 miesięcy bieżącego roku zakres transakcji dokonanych w Chinach Kontynentalnych za pomocą kart UnionPay wydanych w Korei Południowej wzrósł o 45% w stosunku do roku poprzedniego. Karta UnionPay stała się ważnym instrumentem płatności dla mieszkańców Korei odwiedzających Chiny.

Od tej chwili koreańscy posiadacze kart mogą powiązać swoje karty UnionPay z numerem swych telefonów komórkowych obsługujących protokół NFC. Następnie mogą dokonać płatności bezpośrednio za pośrednictwem swojego aparatu w terminalach QuickPass w sklepach Doot, wszystkich sklepach Watson, GS25 i Gong cha, jak też w ponad 7 milionach terminalów w Chinach Kontynentalnych, Hongkongu, Makao, na Tajwanie, w Singapurze i Nowej Zelandii.

Według Ge Huayong współpraca to poważny krok UnionPay w promowaniu swego rozwiązania mobilnego QuickPass na całym świecie. To zwiększa bezpieczeństwo korzystania z karty i wprowadza nowe nawyki posiadaczy kart podczas ich stosowania. Pomaga również w zbieraniu doświadczenia dla ekspansji Mobile QuickPass na inne rynki zagraniczne. Uruchomienie innowacyjnych produktów i usług firmy UnionPay za granicą zapewni bardziej elastyczne doznania turystów zagranicznych.

Korzystanie z kart UnionPay w Korei Południowej jest obecnie bardzo praktyczne. Wypłatę gotówki za pomocą karty UnionPay umożliwia obecnie około 70.000 bankomatów. Wszyscy przedsiębiorcy akceptujący płatności z podpisem, akceptują również karty UnionPay,a około 1,63 miliona przedsiębiorców przyjmuje karty UnionPay do płatności za pomocą numeru PIN. Wszyscy lokalni taksówkarze akceptują karty kredytowe UnionPay. Ponad 60.000 koreańskich sprzedawców online akceptuje płatności online UnionPay.

Informacje dodatkowe: http://www.unionpayintl.com/

Źródło: UnionPay International

Wojtek Konopa, wyświetlono 2069 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum