Blog BazaTelefonów.pl
 

Nowy Samsung Smart Control – pilot do zadań specjalnych

Gadżety 2016-07-18 12:09

Telewizor, odtwarzacz, konsola do gier – wyposażając mieszkanie w cały zestaw sprzętów, musimy nauczyć się nimi zarządzać. Każdemu z tych urządzeń dedykowany jest jednak osobny pilot, co utrudnia ich obsługę. Z nowym Samsung Smart Control to nie problem – jeden pilot umożliwia teraz zarządzanie całym domowym centrum rozrywki, a dzięki funkcji głosowej wyszukiwanie określonych treści jest jeszcze łatwiejsze.

Samsung Smart Control

 

Czasy, gdy zmiana kanału lub poziomu głośności podczas oglądania telewizji wiązała się każdorazowo ze wstawaniem z kanapy już minęły. Aby ułatwić obsługę telewizora, w latach 50. stworzony został pierwszy pilot zdalnego sterowania, który łączył się z odbiornikiem za pomocą kabla. Rozwiązanie to miało jednak liczne wady, wkrótce stworzono więc wygodniejszą, bezprzewodową konstrukcję. Od tego czasu popularność urządzeń pozwalających na zdalne sterowanie telewizorem gwałtownie wzrosła, a pilot stał się jednym z najczęściej używanych sprzętów, pozwalając z łatwością zmieniać programy. Dlatego też zwykło się mówić, że władzę w domu ma ten, kto trzyma pilota. Z nowym Samsung Smart Control zdanie to może zyskać jeszcze pełniejsze znaczenie – pilot umożliwia bowiem zarządzanie nie tylko telewizorem, ale całą strefą multimedialną. 

Jeden pilot, wiele urządzeń
Posiadanie wielu sprzętów elektronicznych wiązało się do tej pory z koniecznością obsługi kilku pilotów zdalnego sterowania równocześnie, ale z nowym Samsung Smart Control* to już przeszłość. Niezależnie od tego, czy korzystamy z konsoli gier, dekodera czy odtwarzacza Blu-ray, do obsługi potrzebujemy jedynie jednego pilota, działającego jak urządzenie uniwersalne. Smart Control wykorzystuje bowiem Bluetooth oraz technologię HDMI-CEC. Wystarczy tylko sparować wybrane urządzenie z pilotem za pomocą kilku kliknięć, bez potrzeby przeprowadzania skomplikowanej konfiguracji. Aby dodatkowo ułatwić wyszukiwanie ulubionych treści, pilot został wyposażony w funkcję obsługi głosowej*. W większości najnowszych telewizorów Samsung Smart TV użytkownicy mogą wydawać polecenia głosowe po wciśnięciu zaledwie jednego przycisku.

Nie tylko inteligentny, ale i piękny
Obecnie jednym z głównych punktów każdego mieszkania jest strefa wypoczynkowa z telewizorem i odtwarzaczami – to tam spędzamy wieczory, relaksujemy się czy spotykamy z przyjaciółmi.  Dlatego też zwracamy coraz większą uwagę nie tylko na parametry techniczne sprzętów, które nas otaczają, ale także ich wygląd. Nowy Samsung Smart Control został zaprojektowany z uwzględnieniem kwestii estetycznych – pilot wyróżnia się minimalistycznym designem i nietypowym, lekko łukowatym kształtem, który koresponduje ze stylistyką najnowszych telewizorów Samsung SUHD. Cechą charakterystyczną pilota Smart Control jest niewielka liczba przycisków. Fizyczna klawiatura numeryczna zastąpiona została bowiem jej wirtualną wersją, widoczną na ekranie telewizora. Dzięki temu Smart Control prezentuje się nowocześnie, a zarazem dyskretnie.

*Dotyczy modelu Samsung Smart Control TM1680A.

Źródło: Samsung

Wojtek Konopa, wyświetlono 2294 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum