Blog BazaTelefonów.pl
 

XL Axiata wybiera Ericsson do poprawy doświadczeń użytkowników w budynkach

Technologie 2016-08-12 10:55

Firma Ericsson została wybrana przez XL Axiata, wiodącego operatora telekomunikacyjnego w południowo-wschodniej Azji, do wdrożenia rozwiązania small cell  LTE i 3G/WCDMA w budynkach w oparciu o Ericsson Radio Dot System i Ericsson Micro Remote Radio Unit (mRRU).

Rozwiązanie zostało opracowane z myślą o płynnej integracji z siecią LTE i 3G/WCDMA należącą do XL Axiata i umożliwi operatorowi rozszerzenie zasięgu aplikacji wewnętrznych i pojemności sieci. W rezultacie XL Axiata będzie mogła zaoferować wysokiej jakości usługi głosowe i danych w lokalizacjach wewnętrznych. Pierwsze wdrożenie odbędzie się w międzynarodowym porcie lotniczym w Dżakarcie i będzie stanowiło pierwsze komercyjne zastosowanie tego typu w Indonezji.

Zgodnie z warunkami umowy, firma Ericsson dostarczy również gotowe usługi zarządzania projektem, projektowania, wdrażania i dostosowywania.

Dian Siswarini, prezes i dyrektor firmy XL Axiata, powiedział: „Rozwiązanie Ericsson Radio Dot postrzegamy jako dowód naszego zaangażowania w stałą poprawę usług mobilnych oferowanych klientom. Dzięki temu rozwiązaniu abonenci XL Axiata będą mogli cieszyć się lepszymi usługami w budynkach, a nam umożliwi to szybkie i proste wdrożenie systemu”.

Thomas Jul, Head of Ericsson Indonesia and Timor Leste, powiedział: „Środowiska wewnętrzne stanowią szczególne wyzwanie dla operatorów w kontekście złożoności, skalowalności i ciągłości usług. Jednocześnie konsumenci oczekują dostępności wysokiej jakości usług głosowych i danych niezależnie od lokalizacji. Zapewniając pokrycie w różnego rodzaju scenariuszach wdrażania w budynkach, Ericsson Radio Dot System jest zarazem głównym elementem różnicującym dla XL Axiata na konkurencyjnym rynku indonezyjskim”.

Architektura małych komórek, takich jak Ericsson Radio Dot System, stanie się coraz powszechniejsza, w miarę dostosowania istniejących sieci do wdrożenia 5G.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 1928 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum