Blog BazaTelefonów.pl
 

Czego słuchają Polacy w wakacje?

Aplikacje, Inne 2016-08-25 09:30

Wraz ze zbliżającym się końcem lata, sprawdziliśmy czego słuchają Polacy w swoich telefonach. Czy utwory pokrywają się z listami przebojów czołowych rozgłośni radiowych? A jakich kawałków  najczęściej słuchali tego lata fani rocka/alternatywy oraz HIP HOPu? Odpowiedzi poszukał Play, wśród 700 tysięcy klientów korzystających z nielimitowanej muzyki za darmo poprzez aplikację TIDAL.

Lato i wakacje to okres sprzyjający słuchaniu muzyki. Często towarzyszy nam w podróży, na plaży, na imprezach, w kawiarnianych ogródkach czy na spacerach. Każdy z nas ma swoje preferencje. Są jednak hity tego lata, które znalazły się na playlistach większości z nas. Także fani konkretnych gatunków mieli swoje niekwestionowane przeboje tych wakacji. Play sprawdził, jakie piosenki dominują w głośnikach i słuchawkach 700 tysięcy klientów, korzystających z TIDAL. Maja oni możliwość korzystania z serwisu streamingowego – legalnego źródła muzyki, za darmo przez dwa lata dzięki usłudze „Nielimitowana muzyka za darmo” w Play. 

TOP 10 utworów niezależnych od kategorii i gatunku triumfuje piosenka Sylwii Grzeszczak – „Tamta dziewczyna”. Na liście mamy jeszcze jednego przedstawiciela rodzimej sceny muzycznej – rapera Taco Hemingway’a, który z piosenką „Deszcz na betonie” zawojował pewnie niejedną letnią imprezę. A jak wypada TOP 10 Play’a w kontekście list przebojów rozgłośni radiowych – Radia ZET i RMF FM? Jak się okazuje, preferencje użytkowników TIDAL w Play różnią się od wyborów osób słuchających najpopularniejszych rozgłośni radiowych. Na wszystkich listach znaleźli się dwaj wykonawcy - Sylwia Grzeszczak i Kungs & Cookin' On 3 Burners oraz w przypadku Radia ZET i TIDAL również David Guetta. Jak widać, korzystając z serwisu streamingowego tworzy się własne playlisty, które nie zawsze pokrywają się muzycznie z listami przebojów najpopularniejszych stacji radiowych.

Fani rocka i alternatywy korzystający z serwisu TIDAL w ramach usługi Play tego lata słuchali przede wszystkim trzech grup – Twenty one pilots, Coldplay oraz Red Hot Chili Peppers. Każda z tych kapel ma aż po dwa utwory wśród 10 najpopularniejszych. Na liście mamy też reprezentantów naszego kraju pod postacią Orkiestry Męskiego Grania, oczywiście w piosence „Wataha”.

A jakie są przeboje fanów Hip Hopu? Jak doskonale widać, w TOP 10 króluje jedna osoba - Taco Hemingway. Nie dość, że jego kawałek znalazł się na pierwszym miejscu listy, kolejne dwa utwory, tego młodego i utalentowanego artysty, uplasowały się w pierwszej dziesiątce. Co ciekawe, jest on jedynym rodzimym muzyk na liście TOP 10 hip hop - bardzo popularnego gatunku w Polsce.

Więcej nowości, topowych piosenek, świeżych playlist oraz najnowsze płyty znaleźć można pod linkiem: https://listen.tidal.com/

Szczegółowe informacje o usłudze „Nielimitowana muzyka za darmo” w Play pod linkiem: http://promocje.play.pl/tidal/

Źródło: Play

Wojtek Konopa, wyświetlono 1997 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum