Blog BazaTelefonów.pl
 

Mobidoktor: Pierwsi w Polsce rozebraliśmy nowego iPhone 7 na części

Telefony 2016-09-19 15:50

Nie milknie rozgłos po wczorajszej światowej premierze nowego modelu iPhone'a. W piątkowy poranek 16 września pierwsi szczęśliwcy odebrali ze sklepów Apple Store swoje iPhone'y 7 i 7 Plus. Po raz pierwszy w historii Apple zdecydowało się wypuścić telefon pozbawiony całkowicie złącza sluchawkowego mini-jack. Apple iPhone 7 i 7 Plus to również pierwsze telefony Apple, które oferują odporność na wodę i kurz zgodnie z normą IP67.

My bardziej niż bezprzewodowymi słuchawkami w kształcie suszarki jaramy się technologią zastosowaną do produkcji wyświetlacza z funkcją 3D Touch. Interesująco zapowiada się również przycisk HOME nowej generacji z bardziej dokładnym czytnikiem linii papilarnych. Wraz z nową wersją iOS 10 nowy iPhone z pewnością zagwarantuje unikalne doświadczenia.

Specjaliści z serwisu Mobidoktor postanowili jako pierwsi w Polsce pokazać widzom naszego kanału YouTube jak rozbiera nowego iPhone’a na części. Niestety polska premiera najnowszego telefonu Apple odbędzie się dopiero za kilka dni. Dlatego też wczoraj rano udaliśmy się do Berlina, aby jako pierwsi w Polsce zajrzeć do środka nowego modelu smartfona z jabłuszkiem. Podejmując takie wyzwanie serwisanci Mobidoktor rzucili rękawicę największym serwisom w branży takim jak iFixit, które słyną z publikacji klipów video typu "teardown" lub „disassembly” chwilę po światowej premierze każdego flagowca.

Przygotowania do tej operacji trwały już od kilku dni. Na potwierdzenie zamówienia przez Apple Store w Berlinie nie musieliśmy długo czekać. Otrzymaliśmy informację, że swój egzemplarz będziemy mogli odebrać w godzinach 14:00 - 14:15. Ostatecznie nowiutki iPhone był w naszych rękach godzinę wcześniej, niż pierwotnie zadeklarował berliński sklep. Wtedy natychmiast udaliśmy się w drogę powrotną do Bydgoszczy, gdzie znajduje się oddział firmy odpowiedzialny za usługi serwisowe. Kiedy już mieliśmy pod ręką wszystkie niezbędne narzędzia, niezwłocznie zabraliśmy się za jego demontaż. Efekty można zobaczyć na kanale serwisu Mobidoktor na YouTube.

Wkrótce będziemy mogli wykorzystać doświadczenie zdobyte w trakcie demontażu nowego iPhone’a podczas naszych pierwszych napraw serwisowych. Wciąż nie wiadomo, czy i kiedy będą dostępne zamienniki ekranu do iPhone 7 z 3D Touch. Gdy tylko pojawią się na rynku z pewnością zweryfikujemy, czy naprawa zbitego ekranu w „siódemce” z wykorzystaniem nieoryginalnych części zamiennych będzie równie problemowa jak w szóstej generacji iPhone’a. Mniej zorientowanym przypominamy, że po jednej z ostatnich aktualizacji iOS głośno było o zablokowaniu wielu urządzeń Apple Phone, w których zamontowano wyświetlacze w komplecie wraz z nowym buttonem HOME, który jak wiemy posiada wbudowany czytnik linii
papilarnych. Apple tłumaczyło swój ruch dbałością o bezpieczeństwo użytkowników, lecz pojawiły się również liczne zarzuty o próbę zdyskredytowania nieautoryzowanych serwisów. Niewątpliwie przy tej okazji koncern z Cupertino zwrócił również uwagę swoich użytkowników na jakość części stosowanych przez serwisy.

Źródło: Mobidoktor.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 1835 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum