Blog BazaTelefonów.pl
 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wzmacniacza WiFi

Gadżety, Internet 2016-09-30 09:16

Jeszcze kilka lat temu z internetu korzystaliśmy tylko w jednym miejscu domu - najczęściej w pokoju, który dumnie określaliśmy mianem "komputerowego”. Dziś sytuacja wygląda całkiem inaczej. Posiadamy wiele urządzeń, które bezprzewodowo łączą się z internetem z różnych miejsc domu. To smartfony, tablety, notebooki, zegarki, opaski, czytniki książek i wiele, wiele innych. Taka sytuacja spowodowała, że zasięg sieci WiFi stał się niewystarczający. Rozwiązaniem problemu są wzmacniacze WiFi nazywane również range extenderami lub ekspanderami WiFi.

Dziś opowiemy o najnowszych funkcjach wzmacniaczy WiFi, które pozwolą na jeszcze lepsze rozszerzenie zasięgu bezprzewodowego internetu.

Technologia Spot Finder
Wzmacniacze WiFi marki Linksys zostały wyposażone w unikalną technologię Spot Finder, która pozwala ułożyć urządzenie w najlepszej odległości od routera. Dobre ułożenie gwarantuje najlepszy poziom wzmocnienia sygnału. Funkcja działa na poziomie oprogramowania. Informacja o odległości wyświetlana jest na przejrzystym schemacie.Technologia Spot Finder sprawdzi położenie Twojego wzmacniacza sygnału, a następnie poinformuje Cię jeśli znajduje się za blisko lub za daleko

Automatyczne przełączanie między sieciami
W wielu urządzeniach przełączanie między siecią generowaną przez router a siecią generowaną przez wzmacniacz, nie następuje automatycznie. W urządzeniach Linksys zastosowano technologię Seamless roaming, która gwarantuje automatyczny wybór sieci w zależności od Twojej lokalizacji. Oznacza to, że prowadząc rozmowę głosową poprzez komunikator internetowy, możesz swobodnie przemieszczać się po domu bez obawę o zerwanie połączenia. Przełączanie sieci jest nieodczuwalne dla użytkownika.

Częstotliwości
Jeśli korzystasz z routera dwuzakresowego, jedynym słusznym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze wzmacniacza oferującego taką samą ilość zakresów - tylko wtedy będziesz mógł skorzystać z dwóch pasm i możliwości, które oferuje router.

Routery i wzmacniacze WiFi zgodne z najnowszymi standardami sieci bezprzewodowych znajdziecie w ofercie marki Linksys.

Źródło: Linksys

Wojtek Konopa, wyświetlono 2033 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum