Blog BazaTelefonów.pl
 

Orange i Ericsson rozpoczynają współpracę w zakresie technologii 5G

Operatorzy, Technologie 2016-10-12 13:39

Ericsson i Orange pracują nad rozwojem i przetestowaniem wybranych zastosowań 5G z wykorzystaniem sieci Orange i technologii 5G firmy Ericsson. Moduły technologiczne, modele koncepcyjne i testy pilotażowe w całej Europie pozwolą Orange na korzystanie z możliwości technologii 5G od 2017 roku.

Orange i Ericsson opracują przypadki i scenariusze użycia technologii 5G; zakres współpracy obejmie praktyczne dostosowanie technologii oraz zewnętrzne prezentacje. Współpraca ta pozwoli na wdrożenie modułów technologicznych 5G, modeli koncepcyjnych i testów pilotażowych w całej Europie od 2017 roku, na podstawie opracowanych przypadków użycia, włączając:

  • dostęp do bezprzewodowego wielo-gigabitowego Internetu w obszarach podmiejskich i wiejskich,  
  • technologia Internetu Rzeczy, wspomagająca cyfrową transformację przemysłu i społeczeństwa,
  • rozwiązanie pozwalające na znaczne zwiększenie zasięgu sieci mobilnych,
  • samochody połączone z siecią

Zakres współpracy obejmie także ewolucję stosowanych rozwiązań, z 4G na 5G, uwzględniając podnoszenie wydajności i redukcję kosztów, a także rozwój technologii programowalnych sieci komputerowych (SDN) i funkcji wizualizacji sieci (NFV).

„Naszym celem jest przygotowanie się na rozwój technologii 5G w 2020 roku. Dzięki połączeniu sił z firmą Ericsson, stworzymy solidną sieć dla naszych klientów, która umożliwi świadczenie szerokiej gamy usług, od szybszego transferu danych z każdego miejsca, do specjalistycznych usług dla miast i sektorów przemysłowych” - mówi Alain Maloberti, Zastępca Prezesa Orange Labs Networks.

„Aby w pełni korzystać z możliwości Internetu Rzeczy, konieczne jest wprowadzenie funkcji sieciowych na wyższy poziom. Rozwój technologii 5G przyniesie korzyści nie tylko dla klientów, usprawniając funkcjonowanie telefonów i innych urządzeń podłączonych do sieci, ale także wspomoże cyfryzację całych sektorów przemysłowych i społeczeństw. Łączymy siły z Orange, aby wprowadzić te plany w życie” - wyjaśnia Arun Bansal Senior Vice President and Head of Business Unit Network Products.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 2072 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum