Blog BazaTelefonów.pl
 

ZAGG rozwija ofertę dla polskiego rynku

Gadżety 2016-10-20 11:41

Akcesoria marki ZAGG do telefonów komórkowych są dostępne na rynku polskim od lat, ale z uwagi na jego duży potencjał firma interesuje się nim coraz bardziej. Firma prowadzi prace, aby klienci mogli uzyskać dostęp do gwarancji w języku polskim dla produktów ZAGG oferowanych na stronie www.zagg.com

Co wspólnego ma filtr chroniący łopatki śmigła wojskowego helikoptera z folią zabezpieczającą ekran smartfona? Pozornie niewiele, ale dzisiaj ludzie na całym świecie chronią ekrany swoich telefonów folią InvisibleShield, której początek dała właśnie obserwacja łopatek śmigłowca. Firma ZAGG, która jest producentem tego rozwiązania to obecnie nie tylko dostawca folii, ale także m.in. bezprzewodowych klawiatur. Ponadto do firmy należy marka mophie, której domeną są innowacyjne systemy pokrowców na smartfony oraz powerbanki, a także IFROGZ, która dostarcza m.in. bezprzewodowe słuchawki.

ZAGG oferuje kompletną paletę akcesoriów mobilnych dla klientów, którzy mają do dyspozycji wszystkie rozwiązania począwszy od tych odpowiedzialnych za ochronę ekranów, przez klawiatury, powerbanki, po słuchawki bezprzewodowe. Zainteresowanie firmy polskim rynkiem wynika z wciąż rosnącej sprzedaży smartfonów i tabletów. Według Urzędu Komunikacji Elektronicznej w ciągu najbliższych lat polski rynek smartfonów i tabletów wzrośnie kilkakrotnie. Prognozy rynkowe mówią o tym, że w 2018 roku tablet będzie miał co trzeci Polak, a zdecydowaną większość wszystkich telefonów komórkowych stanowić będą smartfony, których liczbę UKE szacuje na 44 miliony. W naturalny sposób oznacza to dobre perspektywy rozwoju rynku akcesoriów. Wraz ze wzrostem wielkości wyświetlaczy smartfonów i tabletów zwiększa się ryzyko ich uszkodzenia, co przekłada się na coraz większe zainteresowanie klientów chcących ochronić swoje urządzenia przed zniszczeniem.

Jak powstała firma ZAGG?
Phillip Chipping to założyciel firmy ZAGG, którego nazwisko jest niezwykłe ponieważ łączy w sobie pomysłowość, inspirację oraz ironię. W 2005 roku Phillip pracował w swoim garażu. Właśnie otrzymał w prezencie zegarek i szukał sposobu, aby zabezpieczyć jego kopertę przed uszkodzeniami m.in. takimi jak zadrapania, uszczerbienia i porysowania. Rozwiązanie znalazł w niezwykle wytrzymałym filtrze, który pierwotnie został wynaleziony, aby chronić łopatki śmigieł wojskowych helikopterów przed zniszczeniami przy ich wysokich obrotach. Phillip odkrył, że jeśli filtr był wystarczająco wytrzymały, aby chronić łopatki helikoptera wartego kilka milionów dolarów to zapewne będzie na tyle odporny na czynniki zewnętrzne, aby zabezpieczyć ekran zegarka.

Po początkowym wybuchu inspiracji potrzebna była masa poprawek, ale tak właśnie powstała pierwsza folia zabezpieczająca ekrany InvisibleShield. Pierwsze folie ZAGG, które pojawiły się na rynku pasowały do najpopularniejszego wówczas urządzenia tej klasy na rynku – Apple iPod. Wieść o tym, jak dobrze sprawują się folie ZAGG rozprzestrzeniła się tak szybko, że firmę zalała masa zamówień. Konieczne było zaangażowanie lokalnej grupy młodzieży, która pomagała w docinaniu folii i wysyłaniu ich do odbiorców w całym kraju. W ten sposób narodziła się marka ZAGG, dzisiaj jeden z wiodących producentów folii, etui i innych akcesoriów do smartfonów. W kilka lat rozwój marki ZAGG nabrał takiego tempa, że produkty InvisibleShield zaczęły być sprzedawane na całym świecie, za pośrednictwem sprawnie działającej sieci dystrybucji. Firma ZAGG, która narodziła się w małym, przydomowym warsztacie stała się liderem rynku akcesoriów do smartfonów i tabletów.

Nie tylko ochrona ekranów
Folie InvisibleShield od lat utrzymują się na czele listy sprzedaży w obszarze ochrony ekranów. To najlepiej sprzedające się folie na rynku amerykańskim i jedna z najczęściej wybieranych marek w Europie. ZAGG postanowił jednak skupić się nie tylko na zabezpieczeniu urządzeń mobilnych, ale również zwiększaniu ich funkcjonalności. W 2010 roku wprowadził do sprzedaży pionierską klawiaturę do tabletu komunikującą się z urządzeniem za pośrednictwem technologii Bluetooth®. Dzięki temu użytkownicy mogli używać swoich tabletów w taki sam sposób, jak laptop i komputer stacjonarny. To osiągnięcie pociągnęło za sobą kolejne innowacje w obszarze produktów. Firma wprowadziła na rynek nowatorski stojak na tablet, a klawiatury zostały uzupełnione o specjalne, funkcjonalne przyciski. Część rozwiązań firmy okazała się tak pożyteczna, że dzisiaj stały się rynkowym standardem.

W marcu 2015 roku ZAGG wprowadził jako pierwszy na rynek składaną, kieszonkową klawiaturę do smartfonów, a na początku tego roku zrealizował transakcję o wartości kilkudziesięciu milionów dolarów i przejął firmę mophie, lidera w segmencie etui do smartfonów iPhone.

Źródło: ZAGG

Wojtek Konopa, wyświetlono 2189 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum