Blog BazaTelefonów.pl
 

Qualcomm i Samsung współpracują w zakresie technologii 10 nm do nowego procesora Snapdragon 835

Technologie 2016-11-18 10:15

Qualcomm i Samsung przedłużyły dziesięcioletnią współpracę z myślą o produkcji najnowszego procesora z segmentu premium – Qualcomm Snapdragon 835 – z zastosowaniem 10 nanometrowej technologii FinFET wykorzystywanej przez firmę Samsung.

Decyzja o zastosowaniu ultranowoczesnej technologii Samsung w procesorze klasy premium nowej generacji świadczy o tym, że firmie Qualcomm Technologies nieodmiennie zależy na utrzymaniu pozycji lidera technologii platform mobilnych.

– To wspaniale, że możemy nadal współpracować z firmą Samsung nad rozwojem czołowych produktów dla branży mobilnej
– powiedział Keith Kressin, starszy wiceprezes ds. zarządzania produktami w Qualcomm Technologies. Inc. – Zastosowanie nowej litografii 10 nm pozwoli  zwiększyć sprawność energetyczną i wydajność naszego procesora klasy premium Snapdragon 835, jednocześnie umożliwiając nam na wprowadzenie pewnych nowych możliwości, które w przyszłości przełożą się na większą satysfakcję użytkowników urządzeń mobilnych.

W październiku Samsung ogłosił, że jako pierwsza firma w branży rozpocznie produkcję w technologii FinFET 10 nm na masową skalę. W porównaniu z poprzednią technologią FinFET 14 nm, 10-nanometrowa litografia umożliwia zwiększenie efektywności powierzchni o 30% przy wzroście wydajności o 27%, czy też obniżeniu zapotrzebowania na energię o 40%. Dzięki zastosowaniu technologii FinFET 10 nm w procesorze Snapdragon 835 zmniejszy się powierzchnia chipa, dając producentom możliwość zastosowania większych baterii w nowych produktach lub budowanie smuklejszych urządzeń. Udoskonalenia w procesie produkcji w połączeniu z unowocześnioną konstrukcją chipa mają również znacząco przedłużyć czas działania baterii.

– Cieszymy się, że możemy ściśle współpracować z Qualcomm Technologies przy produkcji procesora Snapdragon 835 w naszej nowej technologii FinFET 10 nm – powiedział Jong Shik Yoon, Executive Vice President of Foundry Business Team at Samsung Electronics. – Ta współpraca to ważny etap rozwoju działalności firmy Samsung, ponieważ świadczy o zaufaniu do naszej wiodącej technologii wytwarzania chipów.

Snapdragon 835 jest już w produkcji, a do urządzeń mobilnych trafi w pierwszej połowie 2017 r. Jest on następcą procesora Snapdragon 820/21, opracowywanego w ponad 200 wersjach.

Źródło: Samsung

Wojtek Konopa, wyświetlono 1788 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum