Blog BazaTelefonów.pl
 

Moc zawsze przy tobie

Gadżety 2016-12-08 15:21

Wprowadzaniu zaawansowanych funkcji, jakie oferują współczesne telefony, nie towarzyszy montaż w aparatach równie wytrzymałych baterii. Jeśli nie podładujemy smartfonu tuż przed wyjściem z mieszkania, może on nie dotrwać do końca podróży. Na taką sytuację warto zaopatrzyć się w Power Banki, a jedną z propozycji są nowe modele AL i QC od Extreme Media.

Najważniejsze w przypadku Power Banków są szybkość ładowania - o ten aspekt ma zadbać wejście USB 2.0 oraz bateria litowo-polimerowa - a także ich pojemność energetyczna. Extreme Media proponuje produkty w różnych wersjach pojemnościowych, od 5000 mAh do 10 000 mAh.

Głód szybkości
Wracając do szybkości: wersje QC korzystają też z technologii Quick Charge 3.0, mającej zapewnić cztery razy szybsze ładowanie w porównaniu ze zwykłymi Power Bankami. Oba urządzenia za to zostały wyposażone w dwa wejścia USB, by użytkownik miał możliwość podładowania większej ilości sprzętów. Wytrzymałość Power Banków Extreme Media szacowana jest do 500 cykli ładowania.

Kłopoty mu nie straszne
Tam, gdzie mamy do czynienia z prądem, zawsze istnieje ryzyko poważnej awarii i np. „przysmażenia” sprzętu. W Power Bankach AL znalazło się miejsce dla ochrony przeciwprzeciążeniowej i przeciwprzepięciowej, a w QC dodatkowo zabezpieczenie przeciw utracie napięcia i przed rozładowaniem się.

Wierny towarzysz w podróży
Skoro Power Bank ma służyć w kryzysowych sytuacjach, gdy użytkownik znajduje się poza domem, urządzenie nie powinno nastręczać problemów przy ciągłym noszeniu go ze sobą. Urządzenia od Extreme Media są kompaktowych rozmiarów, a ich grubość nie przekracza 1 cm. Jednak za niewielkimi wymiarami ma iść także wytrzymałość, osiągana dzięki metalowej, a w przypadku AL aluminiowej, obudowie. 

Power Banki AL i QC kosztują od 59 do 129 zł.

Źródło: Extreme Media

Wojtek Konopa, wyświetlono 2155 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum